אזור מוכה אסון: קצב הידבקות גבוה בשכונה חרדית בברוקלין

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ברחבי ארה"ב בכלל ובניו יורק בפרט - שם טיפס מניין הנדבקים ל-12 אלף בני אדם. בשכונות החרדיות מספרים על קטסטרופה: "המצב חמור - לפחות שמונה אנשים בקהילה מתו"

זמן צפייה: 03:29

מגפת הקורונה: נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ברחבי ארצות הברית, כאשר ניו יורק היא זו שסופגת את מירב החולים. יותר מ-20 אלף בני אדם נדבקו בארה"ב - 12 אלף מתוכם בניו יורק בלבד. רק ביממה האחרונה נרשמו 5,700 מקרי הידבקות נוספים. אמש (ראשון) הנשיא דונלד טראמפ הכריז על ניו יורק כ"מדינה מוכת אסון" - כך שבקרוב יועברו לאזור תקציבים, ציוד רפואי ואף כוחות של המשמר הלאומי.

קראון הייטס, אחת השכונות החרדיות המוכרות והצפופות בברוקלין, נועלת את שעריה בפני המגפה. ביומיים האחרונים תושבי השכונה ושכונות חרדיות נוספות דיווחו על קצב הידבקות גבוה במיוחד של תושבים בנגיף. "התעוררו, המצב חמור", קרא זלמן גולדשטיין, תושב המקום. "אנחנו צריכים להתפלל - די להיות שאננים".

לכתבות נוספות בנושא >> 

מניין חולי הקורונה בישראל זינק ל-1,442; 29 במצב קשה

מוכרחים להמשיך לשדר: כך נראים שידורי חדשות 13 בצל הקורונה

הדבקת הפג בביה"ח: בגלל סטודנטית שחלתה בקורונה ועבדה בפגייה

קורונה בניו יורק
קורונה בניו יורק | צילום: רויטרס

ההתפרצות של המגפה בשכונות החרדיות נגרמת, ככל הנראה, בשל אדישות והתעלמות קהילתית מההוראות והאזהרות של הרשויות. עד לפני כמה ימים, המוכנות באזור הייתה ברמה נמוכה - וזו התוצאה. "מה קרה כאן ולמה זה בא במכה אחת? כי פורים זה פורים וכולם יחד", הסביר חיים שאולזון, תושב המקום.

ישראל טייכמן, תושב השכונה שחלה בקורונה, סיפר: "כבר שבוע שאני לא מרגיש טוב, אנחנו בבית סגורים". טייכמן צפוי לקבל תרופה ניסיונית. "זו תרופה של המלריה", טען, "הרופא אמר שייתן לי אותה אבל הוא טרם שלח".

חרדים בשכונה בניו יורק
חרדים בשכונה בניו יורק | צילום: חדשות 13

הוא מדבר על המגפה במונחים של קטסטרופה, לא פחות. "בקהילה שלנו יש שני אנשים מבוגרים שמתו, ויש עוד כמה שנלחמים על החיים שלהם". גם בוויליאמסבורג, כך סיפר, יש שישה מאנשי הקהילה שמתו לאחר שנדבקו בנגיף.

כמה עשרות חסידי חב"ד שנסעו ללמוד בשכונה חזרו השבוע לישראל ונשלחו מייד לבידוד במלונית - רובם אובחנו כחולים. בעבור עשרות אלפי יהודים חרדים בניו יורק הנגיף יצא מכלל שליטה.