מדריכת צלילה ו-5 בני משפחה אחת: הרוגי האסון בסירה בקליפורניה

בני משפחת קוויטסול יצאו לטיול לכבוד יום ההולדת של בתם בת ה-17, ומצאו בו את מותם. מהחקירה עולה כי ל-34 הנוסעים לא היה כל סיכוי להינצל כאשר פרצה האש. "קשה לחשוב על רגעיהם האחרונים"

זמן צפייה: 02:03

34 נוסעי ספינת הצלילה בקליפורניה נספו בשנתם, בשריפה שפרצה ביום שני בסירה שבה שטו. בין הנספים היו חמישה בני משפחה אחת, משפחת קוויטסול: אב המשפחה, אשתו, ושלוש בנותיו מנישואים קודמים, שביקשו לחגוג לאחות בת ה-17 יום הולדת במסע צלילה.

עכשיו מתמודד אחיהן למחצה דומיניק, שלא יצא למסע, עם האובדן הכבד. "לא רציתי להאמין, אבל בשלב הזה לבי כבר יודע זאת", סיפר. "קשה לי מאוד לחשוב עליהם נשרפים בעודם בחיים. זה פשוט מטורף".

עוד בחדשות 13:

"אני לא יכול לנשום": שיחת המצוקה מהסירה שנשרפה בקליפורניה

שריפה פרצה בסירה בקליפורניה – חשש לחייהם של עשרות בני אדם

Bxphpn
קורבנות אסון השריפה בסירה בקליפורניה

הרוגה נוספת באסון הייתה כריסטי פינסטד, מדריכת צלילה בת 41. "לא היה חלון הזדמנויות שאפשר ולו סיכוי של אחוז אחד להיחלצותה", סיפר אחיה ברט.

חוקרי המשטרה סיירו ביממה האחרונה על סיפונה של ספינה זהה, ולמדו מקרוב על המבנה שלה, שלא הותיר הרבה סיכוי לנוסעים מרגע שפרצה השריפה - תאי השינה הצפופים היו ממוקמים ממש מתחת למקום שבו פרצה האש. חמשת אנשי הצוות קפצו לים כשהלהבות פרצו והצילו את עצמם. מנגד, לנוסעים שהיו כולם בסיפון התחתון, לא היה כאמור כל סיכוי להישאר בחיים.

שריפה שפרצה בסירה בקליפורניה
שריפה שפרצה בסירה בקליפורניה | צילום: VCFD PIO, טוויטר

חמשת אנשי הצוות של הסירה שניצלו בנס מהאסון חולצו על ידי סירת הדיג של שירלי הנסן ובעלה בוב, שנקלעו לאזור במקרה והתעוררו מדפיקות חזקות על צד הסירה שלהם. החמישה הצליחו להינצל בכך שלקחו סירה קטנה וחתרו כמעט 200 מטר עד לסירתם של בני הזוג הנסן.

הנסן סיפרה כי אנשי הצוות היו מבולבלים, חלקם היו לבושים בתחתונים בלבד. אדם אחד סיפר שבת זוגו עדיין נמצאת על הסירה הבוערת, אדם נוסף בכה וסיפר שהם חגגו יום הולדת לשלושה נוסעים רק כמה שעות קודם לכן, בהם נערה בת 17 שהייתה בטיול צלילה משפחתי עם הוריה. עוד סיפרה הנסן כי היא יכלה לראות מסירתה את כלי השיט הבוער וכי העשן היה כל כך סמיך שנאלצה להשתמש במשאף.