מות המהגרים במשאית בבריטניה: הנהג הואשם ב-39 סעיפים של הריגה

המשטרה המקומית הגישה כתב אישום נגד מוריס רובינסון בן ה-25, שבמטען משאיתו נמצאו 39 גופות. עוד הואשם הנהג בקשירת קשר לסחר בבני אדם, סיוע בהגירה שלא כדין והלבנת כספים

זמן צפייה: 00:17

המשטרה הבריטית הגישה היום (שבת) כתב אישום נגד מוריס רובינסון, נהג המשאית שבה נמצאו 39 גופות מוקדם יותר השבוע. רובינסון, בן 25, הואשם ב-39 סעיפים של הריגה, קשירת קשר לסחר בבני אדם, קשירת קשר לסיוע בהגירה שלא כדין, ובהלבנת כספים.

הנהג יופיע ביום שני בבית המשפט בעיר צ'למספורד שבאנגליה.

לכתבות נוספות בנושא >>

"המחוז מוכה אבל": מסתמן – רוב הרוגי המשאית הם אזרחי וייטנאם

מות המהגרים במשאית בבריטניה: שלושה חשודים נוספים נעצרו

נמשכת חקירת מות המהגרים במשאית בבריטניה: כנראה קפאו למוות

המשאית בה נמצאו הגופות
המשאית בה נמצאו הגופות | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום, התגלה מידע נוסף על חלק מהמהגרים שמצאו את מותם במכולה בתוך משאית במחוז אסקס שבאנגליה. ככל הנראה, הרוב מתוך 39 ההרוגים שעשו את דרכם מסין לאירופה הם וייטנאמים. מנהיג קהילתי בעיירה המרוחקת ין טן בצפון וייאטנאם, שמסתמן כי מרביתם היגרו משם, אמר היום כי הוא נמצא בקשר עם המשפחות שטוענים כי קרוביהם נעדרים.

הכומר הקתולי אנתוני דאנג הו נאם, אמר לרויטרס כי כל "כל המחוז מוכה באבל, אני עדיין אוסף את הפרטים של משפחות הקרובים ונערוך טקס תפילה למענם היום" והוסיף: "זוהי קטסטרופה בשביל הקהילה שלנו".

אחת הנעדרות היא פם תי תרה מיי, בת 26 מווייטנאם. הודעת הטקסט האחרונה ששלחה טרה מיי הייתה לאמה ובה נכתבכי היא "גוססת מכיוון שאינה יכולה לנשום". אחיה של טרה מיי, פם נגוק טואן, אמר ל-BBC  כי שילם כ-30 אלף ליט"ש למבריחים על מנת להעבירה לבריטניה וכי מיקומה האחרון הידוע הוא בבלגיה.

פם תי תרה מיי ונגוין דין לונג
פם תי תרה מיי ונגוין דין לונג

עוד אמר אחיה כי "היא נעלמה ב-23 באוקטובר וייתכן והיא הייתה במשאית". הוא ביקש מהמשטרה הבריטית לחקור את היעלמותה על מנת להחזירה למשפחתו.בהודעת הטקסט שכתבה טרה מיי ביום שלישי, בשעה 22:30, כשעתיים לפני שהגיעה המכולה לכפר זיברוז' שבבלגיה, נכתב: "אני מצטערת, אני גוססת, איני יכולה לנשום, אני אוהבת אתכם מאוד, אבא ואמא".

כמו כן, ה-BBC  דיווח כי משפחתה של נגוין דין לונג, בן 20, חוששים כי הוא חלק מ-39 מההרוגים. בנוסף, שתי משפחות וייטנאמיות נוספות דיווחו על קרובים שנעדרו, בהם צעיר בן 26 וצעירה בת 19. כיממה לאחר שהמשטרה הבריטית אמרה כי ככל הנראה הקורבנות הם ממוצא סיני שקפאו למוות, מתברר כי עולה כאמור החשד שההרוגים באירוע הטראגי הם וייטנאמים שנשאו דרכונים סיניים מזויפים.

השגרירות הווייטנאמית בולנדון אישרה כי יצרה קשר עם המשטרה המקומית על מנת לקבל מידע. דובר השגרירות אמר כי משפחה בווייטנאם דיווחה להם על כך שבתה נעדרה מאז התגלתה המשאית ביום רביעי. אתמול, גבר ואישה בני 38 נעצרו בחשד למעורבות בתקרית שהתרחשה ביום רביעי. השניים חשודים בהריגה ובקשירת קשר לסחר בבני אדם. אדם נוסף, תושב צפון אירלנד בן 48, נעצר גם כן בחשד למעורבות בפרשה.