אסד: "נרכוש מערכות נגד טילים מרוסיה"

זמן קצר לפני תקיפת מחסן הנשק שבוצעה על-פי פרסומים זרים בידי ישראל ויירוט המל"ט הסורי ברמת הגולן - אמר אסד כי ארצו צפויה לרכוש מערכות נגד טילים ממוסקבה

אסד ופוטין
אסד ופוטין | צילום: רויטרס
נשיא סוריה בשאר אל אסד אמר אתמול (רביעי) בריאיון כי בכוונת ממשלו לרכוש את מערכת ההגנה נגד טילים החדשה שפיתחה סוריה, על מנת להילחם במתקפות של ארה"ב וישראל. "זה רק טבעי שתהיה לנו מערכת שכזו", אמר אסד בריאיון לסוכנות הידיעות הסורית. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת את הדברים אמר אסד שעות ספורות לפני שהתרםסמו הדיווחים על תקיפה ישראלית בשטח סוריה. "ישראל הראתה תוקפנות כלפי מדינות ערב הסובבות אותה מאז הוקמה", אמר אסד. "זה טבעי שננהל משא ומתן עם רוסיה על מנת לחזק את עצמנו, אם זה כדי להתמודד עם האיום הישראלי מהאוויר או מאיום הטילים האמריקני שנעשה אמיתי מאוד אחרי המתקפה האמריקנית האחרונה בבסיס חיל האוויר הסורי".
התקיפה בסוריה
התקיפה בסוריה | צילום: טוויטר
בתחילת החודש תקפה ארה"ב את בסיס חיל האוויר הסורי בעיר חומס שבמערב סוריה, שממנו מאמינים גורמי המודיעין במערב המריאו המטוסים שביצעו את מתקפת הגז במחוז אידליב. זמן קצר אחרי המתקפה האמריקנית מסר הצבא הסורי כי בכוונתו להגביר את מערכת ההגנה שלו. "בכדי להגן על המתקנים הרגישים ביותר של סוריה, ננקוט בשורת צעדים בתקופה הקרובה לחזק ולשפר את מערכת ההגנה האווירית שלנו", מסר הצבא. "התקיפה תואמת את המדיניות הישראלית" אך לטענת סוריה, לא רק ארה"ב מהווה איום. כלי תקשורת ערביים דיווחו לפנות בוקר על פיצוצים עזים שנשמעו סמוך לנמל התעופה בדמשק, ובארגון חיזבאללה טענו כי ישראל תקפה יעדים סמוך לנמל התעופה בדמשק. זמן קצר לאחר הדיווח, אישרו בסוריה כי התקיפה אכן התממשה. "באחד המוצבים הצבאיים הממוקם מדרום-מערב לנמל התעופה הבינלאומי של דמשק אירעה לפנות בוקר תוקפנות ישראלית", אמר מקור צבאי במשטר אסד לסוכנות הידיעות הסורית סאנא.
התקיפה האמריקנית בסוריה
התקיפה האמריקנית בסוריה | צילום: רויטרס
"התקיפה בוצעה באמצעות מספר טילים ששוגרו מתוך האדמות הכבושות", טען המקור הצבאי. "כתוצאה מכך אירעו במקום מספר פיצוצים והתקלחה אש. נגרמו נזקים חומריים. זהו ניסיון נואש להעלות את מורל ארגוני הטרור הקורסים תחת מתקפותינו והוא לא יניא אותנו מהמשך המלחמה בהם והבסתם". גם רשת "אלמנאר" הלבנונית המזוהה עם ארגון חיזבאללה ייחסה את התקיפה לחיל האוויר הישראלי. לפי הדיווח, לא היו נפגעים ומרבית הנזק נגרם למאגרי דלק ולמחסן תחמושת שנועד לשמש את כוחות הקואליציה של הנשיא אסד וככל הנראה את חיזבאללה. כתוצאה מפיצוץ מיכלי דלק פרצו שריפות במספר מבנים באזור. לאחר מכן דווח ברשת "אל מיאדין" כי מדובר בטילים ששוגרו משטח רמת הגולן ולא על ידי מטוסים. במקביל לדיווחים בתקשורת הערבית, ‏השר ישראל כץ אישר למעשה כי צה"ל תקף בסוריה. "אני יכול לאשר שהאירוע תואם לחלוטין את מדיניות ישראל למניעת התעצמות חיזבאללה", הבהיר כץ בתכנית "דקלסגל" בגל"צ. "האירוע הזה תואם לחלוטין מדיניות מוצהרת שאנחנו מבצעים אותה", הוסיף כץ. "בכל עת שנקבל מידע מודיעיני על כוונה להעביר נשק מתקדם לחיזבאללה אנחנו נפעל. אנחנו צריכים למנוע מאירן לקיים נוכחות צבאית בסוריה. צריכים לפעול יחד עם האמריקנים למנוע חימוש אירני בסוריה".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ