נשיא סוריה מגיב: לרוסיה תפקיד במניעת עימות

בשאר אל-אסד מגיב לראשונה אחרי פעולת היירוט הישראלי של טילי הנ"מ מעל שמי מדינתו: "רוסיה משחקת תפקיד משמעותי בסוגיה הזו והיא יכולה למנוע עימות בינינו לבין ישראל"

אסד: "אין אופציה מלבד ניצחון"
אסד: "אין אופציה מלבד ניצחון" | צילום: רויטרס
אחרי שישראל שיגרה טיל ממערכת ה"חץ" ויירטה טיל נ"מ מעל שמי סוריה בשבוע שעבר - מגיב הערב (שני) לראשונה נשיא סוריה בשאר אל-אסד לאירועים. לדבריו, דמשק שמה את מבטחה ברוסיה, ש"מהווה גורם משמעותי" במשוואה ו"יכולה למנוע עימות בינינו לבין ישראל". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת עוד התייחס אסד לאיום ששיגר שר הביטחון ליברמן להשמיד את מערכות ההגנה האווירית של סוריה, ואמר כי "השמירה על גבולות סוריה היא זכות וחובה של השלטון בסוריה. אם לא נעשה זאת כשלטון יהיה על העם הסורי לגנות אותנו". כמו כן התייחס אסד לתקיפות הקואליציה בראשות ארה"ב נגד דאע"ש בארצו, ואמר כי יראה בכל תקיפה בשטחו שלא תואמה ואושרה על ידי ממשלו - כפלישה. עוד הוסיף כי כוונת הקואליציה להילחם בדאע"ש מעולם לא הייתה רצינית, וכי יש לבחון את הסיבות האמיתיות לשליחת הכוחות האמריקניים לשטח סוריה.
שרידי הטיל הסורי
שרידי הטיל הסורי
"הלוחמים זיהו איום בליסטי שאיים על מדינת ישראל" היום התייחס תא"ל צביקה חיימוביץ', מפקד מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר, לתקרית החריגה שאירעה בסוף השבוע, בה מערכת ה"חץ" יירטה טיל סורי ששוגר לעבר מטוסי חיל האוויר שתקפו בסוריה. "ההחלטה ליירט את הטיל הייתה נכונה ומוצדקת, הטיל נע במסלול בליסטי ואיים על יישובים בתוך ישראל ולכן נכונה הייתה ההחלטה ליירט אותו", אמר במהלך יום עיון שנערך בצה"ל. "הלוחמים זיהו איום בליסטי שאיים על מדינת ישראל", הסביר תא"ל חיימוביץ'. "ההנחיות המדיניות והפקודות במקרה הזה הן מאוד ברורות בהקשר הזה – לנטרל וליירט כל איום שמסכן את תושבי מדינת ישראל, וכך עשינו. אין לי ספק שנהיה מוכנים לכך גם בעתיד". הבכיר הדף את הטענות לפיהן השיגור לא היה הכרחי: "זה היה איום בליסטי ודאי שאיים על מדינת ישראל – ואין מקום לסימני שאלה או דילמות. התפקיד שלנו הוא לנטרל כל איום. אנחנו מנצלים כל אירוע כדי להפיק לקחים ולמצות ממנו את המיטב כדי להיות יותר מוכנים לפעם הבאה, שתהיה יותר מאתגרת ויותר מורכבת".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ