פעיל חמאס מעורר סערה: "הארגון חצה את כל הקווים האדומים"

ד"ר זאהר כחייל, שהיה נשיא אוניברסיטת פלסטין, כתב בדף הפייסבוק שלו כי הוא "מצטער על כל רגע חברות בחמאס" ב-40 השנים האחרונות

אחד מפעילי חמאס הוותיקים ברצועת עזה יוצא בחריפות נגד התנועה. ד"ר זאהר כחייל, שהיה נשיא אוניברסיטת פלסטין כותב בדף הפייסבוק שלו, כי הוא מצטער על כל רגע של חברותו בחמאס ב-40 השנים האחרונות. במכתב גלוי לאסמעיל הנייה אומר כחייל, כי חמאס "הרג את החוקים והשפיל את חכמי הדת" ואף השתלט על מערכת המשפט ועל העיתונות. לדבריו, "חצה חמאס את כל הקווים האדומים של האנושיות". כחייל כותב כי הוא מתחרט על כל יום שבו הוחזק במעצר למען חמאס. הוא מוסיף כי הוא צופה עתיד שחור לרצועה. הפוסט של כחייל מעורר ביממה האחרונה סערה גדולה ברשתות החברתיות הפלסטיניות. וכחייל, אולי נבהל מתשומת הלב, והסיר את הפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, הוא טוען הצהריים ש"דבריו עוותו ונופחו שלא לצורך".
יחיא סנוואר
יחיא סנוואר | צילום: רויטרס
איסמעיל הנייה
איסמעיל הנייה | צילום: רויטרס
בחודש שעבר יחיא סנוואר, בכיר הזרוע הצבאית של חמאס, שנחשב קיצוני גם בארגון האיסלאמי בעזה, נבחר לעמוד בראש הארגון ברצועה ולהחליף איסמעיל הנייה. הד"ר כחייל הוא לא היחיד בעזה שחושש בימים האלה מהכיוון שאליו הולך הממשל בעזה, יש מי שטוען שהוא הופך אט אט לשלוחה של ארגון דאעש ומוביל לאסון הומניטרי נוסף על האזרחים ברצועה.