רוצח 7 התלמידות בנהריים שוחרר

אחמד דקמסה, החייל הירדני שירה למוות ב-7 תלמידות שטיילו בנהריים במסגרת טיול שנתי מבית הספר, שוחרר מהכלא בירדן לאחר 20 שנות מאסר

המחבל הירדני, אחמד מוסא דקמסה, שביצע את הטבח בנהריים ב-1997 והביא למותן של 7 תלמידות ישראליות, השתחרר לפנות בוקר (ראשון) מהכלא בירדן לאחר שריצה 20 שנות מאסר. משפחתו של דקמסה מסרה כי הוא שב לביתו הממוקם בכפר ליד העיר אירביד שבצפון ירדן. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת ב-13 במארס 1997, שלוש שנים אחרי חתימת הסכם השלום עם ירדן, ירה דקמסה, חייל ירדני, בקבוצת תלמידות ישראליות שטיילו ב"אי השלום" בנהריים במסגרת טיול שנתי מבית הספר. 7 מהן - נירית כהן, סיוון פתיחי, יעלא מאירי, נטלי אלקלעי, קרן כהן, שירי בדייב ועדי מלכה - נהרגו, ושש אחרות נפצעו. כמה ימים אחר כך הגיע לארץ מלך ירדן חוסיין כדי להתנצל באופן אישי לפני משפחות התלמידות ההרוגות.
אחמד דקמסה
אחמד דקמסה
ארבעה חודשים מאוחר יותר בית משפט צבאי בירדן הרשיע את דקמסה וגזר עליו מאסר עולם, שמשמעותו בירדן 20 שנות מאסר. דקמסה חמק מעונש מוות לאחר שבית המשפט קבע כי הוא לא יציב נפשית. במשך השנים דקמסה היה לגיבור בעיני קבוצות אסלאמיות ולאומניות בירדן שהתנגדו להסכם השלום עם ישראל ופעלו לקיצור עונשו. מחוקקים רבים ניסו להביא לשחרורו המוקדם אך בחוסר הצלחה. הוריהן של הנרצחות התייחסו ליוזמות הקראו לשחרורו ובשיחה עם חדשות 2 Online שהתקיימה ב-2013 כינה שלמה בדייב, אביה של שירי ז"ל, את ניסיונות השחרור כ"פרובוקציה פוליטית".