בפעם השנייה תוך שבועיים: קנצרלית גרמניה תועדה בהתקף רעידות

סרטון של אנגלה מרקל אוחזת בבטנה בניסיון לעצור את הרעידות מעורר שאלות מדאיגות לגבי מצב בריאותה של המנהיגה. דוברה התייחס למקרה, ואמר: "היא חשה בטוב, אין שום סיבה לדאגה"

זמן צפייה: 01:33
צילומים של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, רועדת, פורסמו היום (חמישי) פעם נוספת ומעלים שוב שאלות מדאיגות על מצב בריאותה. מרקל נראית בווידיאו כשהיא רועדת בעת שהיא עומדת באופן יציב בזמן נאומו של נשיא גרמניה, פרנק ואלטר שטיינמאייר. בסרטון נראה גופה כשהוא רועד, והיא מנסה להתייצב באמצעות אחיזה של ידיה סביב אזור הבטן. בשלב מסוים מוצעת לה כוס מים, והיא מסרבת. כשתם הנאום, היא צועדת מרקל כמה פסיעות, ונראה שהצליחה להפסיק את הרעידות.
אנגלה מרקל
אנגלה מרקל | צילום: רויטרס
לכתבות נוספות בחדשות 13: לשירת ההמנון: אנגלה מרקל חוותה התקף רעידות בטקס רשמי • תיעוד לראשונה בגרמניה: משחק מחשב יציג סמלים ודמויות נאציות מרקל: "אין מרכז יהודי בגרמניה שלא זקוק לאבטחה צמודה" התמונות הללו מגיעות לאחר שבשבוע שעבר עמדה מרקל ליד נשיא אוקראינה הנכנס וגופה זז ללא שליטה – אז עלו תהיות רבות. היא הסבירה במסיבת עיתונאים כי "שתיתי מאז לפחות שלוש כוסות מים, הייתי זקוקה לכך מן הסתם, אני בסדר גמור עכשיו".
אנגלה מרקל עם נשיא אוקראינה הנכנס
אנגלה מרקל עם נשיא אוקראינה הנכנס | צילום: רויטרס
לפני כשנתיים, ביוני 2017, היא רעדה כשעמדה לצדו של נשיא מקסיקו. בתקשורת הבין-לאומית עלו שאלות, ונאמר כי רופאים תוהים אם מדובר במחלת הפרקינסון, או שמא תופעת לוואי הנגרמות מנטילת תרופות מסוימות. דובר הקנצרלית התייחס לאירוע ואמר כי מצבה טוב, היא תטוס לוועידת ה-G20 ביפן כצפוי, היא חשה בטוב ואין סיבה לדאגה.