אמסטרדם בקמפיין נגד צעירים בריטים: "תתרחקו מפה"

הצעד מגיע במטרה להפחית את צריכת היתר של סמים ואלכוהול של תיירים, רובם אזרחי הממלכה המאוחדת. במסגרת הקמפיין, יופיעו מודעות וסרטוני וידאו אם אזרחים בריטים יחפשו ברשת מונחים כגון "מסיבת רווקים באמסטרדם". בכירה בעיריית אמסטרדם: "מבקרים עדיין מוזמנים, אבל לא אם הם מתכוונים להתנהג בצורה כזו ולהפוך למטרד"

רובע החלונות האדומים באמסטרדם
רובע החלונות האדומים באמסטרדם | צילום: רויטרס

עיריית אמסטרדם משיקה קמפיין שמטרתו להרחיק תיירים בריטים שמגיעים לעיר, בדרך כלל בסופי שבוע, ומתפרעים תוך שימוש באלכוהול וסמים. ב"גרדיאן" הבריטי דווח כי מחקרים הצביעו על כך שגברים בריטים בגילי 35-18 והולנדים בגיל דומה נוטים לגרום למטרד הגדול ביותר ברובע "החלונות האדומים" בעיר, לקיים מסיבות רווקים, סיורי פאבים וצריכה מופרזת של משקאות וסמים - מה שהופך את החיים עבור תושבי העיר לבלתי נסבלים.

הצעד מגיע לאחר שבמשך שנים הגיעו תלונות בלתי פוסקות לגבי תיירים מבריטניה שמתנודדים שיכורים ברחובות בלילות, מטילים את מימיהם ומתערטלים בפומבי וכן מעורבים בקטטות.

הקמפיין המקוון, שיחל השבוע - הכולל מודעות, סרטוני וידאו ואזהרות בנוגע להשלכות של נטילת יתר של אלכוהול וסמים - יוצג לאזרחי הממלכה המאוחדת כשיקלידו במנועי החיפוש שורות כגון "מסיבת רווקים אמסטרדם", "מלון זול באמסטרדם" או "פאבים באמסטרדם". העונשים: קנסות ורישום פלילי.

רחובות אמסטרדם
רחובות אמסטרדם | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

סופיאן מברקי, סגנית ראש העיר לענייני הכלכלה והפנים של אמסטרדם, אמרה כי העיר עושה יותר מערים אחרות באירופה כדי לדחות גידול "חסר אחריות" בנזק שגורמים תיירים: "מבקרים עדיין מוזמנים, אבל לא אם הם מתכוונים להתנהג בצורה כזו ולהפוך למטרד. כעיר, אנחנו אומרים: 'אנחנו מעדיפים שזה לא יקרה, אז תתרחקו'".

אמסטרדם
אמסטרדם | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הקמפיין יחל בבריטניה, ולאחר מכן יורחב להולנד ומחוצה לה. "חזון כלכלת המבקרים" של העיר כולל סגירה בשעות מוקדמות יותר של בתי בושת וברים החל מסוף השבוע הקרוב, איסור על עישון קנאביס בפומבי במרכז אמסטרדם החל ממאי, ותוכניות שנויות במחלוקת להעביר את רובע "החלונות האדומים" בחלקו למיקום אחר.