רוסיה דחתה הדיווח על המרגל האמריקני: "ספרות זולה"

בקרמלין התייחסו לדיווח ה-CNN אודות סוכן חשאי בכיר שהוצא ממוסקבה ב-2017 לאחר ששירת בממשל הרוסי, ואמרו כי האיש שנחשד כמרגל בתקשורת הרוסית "שירת בתפקיד זוטר ופוטר לפני שנים"

נשיא רוסיה פוטין ונשיא ארה"ב טראמפ
נשיא רוסיה פוטין ונשיא ארה"ב טראמפ | צילום: רויטרס, getty images

רוסיה הגיבה היום (שלישי) לדיווח אודות המרגל האמריקני הבכיר ששירת בממשל הרוסי, וכינתה אותו "ספרות זולה". עוד נמסר מהקרמלין כי האדם שנחשד כמרגל על ידי התקשורת הרוסית היה "עובד זוטר בממשל, ופוטר לפני שנים".

זאת, לאחר שאתמול רשת CNN פרסמה כי ב-2017 במהלך משימה חשאית ארצות הברית הצליחה לחלץ מרוסיה את אחד ממרגליה הבכירים בתוך הממשלה הרוסית. כך סיפרו גורמים לרשת החדשות האמריקנית. אדם המעורב בדיונים בנושא אמר כי הוצאתו של הסוכן הרוסי נבעה, בין השאר, בגלל חששות כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וממשלו טיפל באופן לקוי במודיעין שנאסף ובכך הייתה סכנה לחשיפת פעילותו של המרגל.

הנשיא טראמפ והנשיא פוטין בוועידת G-20
הנשיא טראמפ והנשיא פוטין בוועידת G-20 | צילום: החדשות 13

לכתבות נוספות בחדשות 13:

דיווח: מרגל אמריקני חולץ מרוסיה – לאחר שטראמפ חשף מידע חשאי

האיש שלנו בדמשק: סיפורו של המרגל הישראלי שהפך לסדרה בנטפליקס

בשל הפיגוע בקאבול: טראמפ ביטל פגישה חשאית עם מנהיג טליבאן

לפי הדיווח, ההחלטה לחלץ את הסוכן התרחשה במהלך חודש מאי 2017 לאחר שבפגישה בחדר הסגלגל בין דונלד טראמפ לשר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ושגריר רוסיה בארה"ב דאז סרגיי קיסליאק, חשף טראמפ בפני לברוב מידע מודיעיני מסווג בנוגע לארגון דאע"ש, שישראל סיפקה לממשלו של הנשיא האמריקני.

שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב. "נגן על המרחב האווירי הסורי"
שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב. "נגן על המרחב האווירי הסורי" | צילום: רויטרס

חשיפת המידע לרוסים אמנם לא נגע בענייניו של המרגל האמריקני באופן ספציפי, אך זה גרם לפתיחה מחדש של שיחות של בין בכירים מודיעיניים בארצות הברית בנוגע לסיכון חשיפתו של הסוכן. באותו זמן, ראש ה-CIA דאז, מייק פומפאו, אמר לבכירים נוספים בממשל טראמפ כי מידע רב מדי נחשף בנוגע לסוכן, שהוגדר כנכס, וכי נחוץ במצב כזה לחלץ מקור מודיעיני אם יש חשש שהוא נמצא בסכנה.

בריטני ברמל, מנהלת העניינים הציבוריים של ארגון ה-CIA, הגיבה לפרסום של CNN ומסרה: "הנרטיב שמציירת CNN לפיו ה-CIA מקבלת החלטות הנוגעות לחיי אדם על בסיס שיקולים לא אובייקטיבים הוא שקרי. הספקולציות המוטעות שקובעות כי חשיפתו של הנשיא טראמפ לחומר מודיעיני סודי ביותר עשויות להביא לפעולת חילוץ של מקור מודיעני הן לא מדויקות".