נכנסה בטעות לדירה לא שלה, חשבה שהדייר הוא פולש - ורצחה אותו

ביהמ"ש בטקסס הרשיע ברצח את אמבר גייגר, שוטרת מדאלאס, שירתה פעמיים בחזה של שכנה - לאחר שעלתה לקומה הלא נכונה בבניין מגוריה. משפחת הקורבן: "האם הייתה יורה בו לולא היה שחור?"

אמבר גייגר
אמבר גייגר | צילום: רויטרס
אמבר גייגר, שוטרת במשטרת דאלאס שבארה"ב, הורשעה היום (שלישי) ברצח, אחרי שירתה למוות בשכן שלה כשחשבה שהוא פולש לדירתה - אך בעצם היא זו שנכנסה לדירתו. העונש המקסימלי הצפוי לה הוא מאסר עולם. המקרה אירע בספטמבר 2018 כאשר גייגר, בת 31, חזרה לביתה ממשמרת ועלתה לקומה הרביעית בבניין מגוריה, כאשר היא גרה בקומה השלישית. בדירה מעליה גר בות'האם ג'ין, אך השניים לא הכירו. היא נכנסה לדירה, שחשבה שהיא שלה, וירתה בו פעמיים בחזה. לאחר המקרה, היא פוטרה מתפקידה עד לסוף המשפט וחבר המושבעים נאלץ להכריע האם גייגר פעלה באופן הגיוני כאשר השתמשה בנשק קטלני. לכתבות נוספות בחדשות 13 >>  כשאביה של תהילה נגר דיבר לקבר בתו – והפך לסמל מול עיניי במהלך חגיגות ה-70 בסין: ירי לעבר מפגינים בהונג קונג • תיעוד פועל נהרג מפגיעת חפץ כבד באשקלון; פועל נוסף נפצע קשה
משפחתו של הנרצח בות'האם ג'ין
משפחתו של הנרצח בות'האם ג'ין | צילום: רויטרס
מטעם התביעה נטען שג'ין צפה בטלוויזיה ואכל בסלון שלו כאשר היא פרצה פנימה וככל הנראה הבהילה אותו. גייגר טענה במשפט שנערך בשבוע שעבר שכאשר היא נכנסה לדירה וראתה שם גבר זר מתקדם לעברה וצועק היא חששה לחייה. תקרית הירי הובילה לדיון בסוגיית השימוש בכוח של שוטרים על בסיס גזע, כיוון שהקורבן היה שחור והשוטרת לבנה. משפחתו של הנרצח תהתה האם גייגר הייתה יורה בו אם הוא לא היה שחור. "מעולם לא התכוונתי לקחת חיים של מישהו חף מפשע, אני כל כך מצטערת", אמרה גייגר על דוכן העדים, "זה לא משנאה, זה מפחד".