אין מחיר לחופש: גבר שגנב 50 דולר - שוחרר מהכלא אחרי 36 שנה

כשהיה בן 22, אלווין קנרד גנב סכום קטן ממאפיה והורשע בשוד מדרגה ראשונה. בעקבות חוק ישן, הוא ריצה עונש מאסר יותר משלושה עשורים, וכעת, בגיל 58 - הוא יצא לחופשי. "הוא היה המום"

עצור אזוק ברגליו, אילוסטרציה
עצור אזוק ברגליו, אילוסטרציה | צילום: דוברות המשטרה

ארצות הברית: בית המשפט באלבמה קבע ביום רביעי כי אלווין קנרד, תושב המדינה בן 58, ישוחרר לאחר שריצה 36 שנות מאסר בעקבות הרשעתו בגניבת 50.75 דולר.

בשנת 1983, כשקנרד היה בן 22, הוא גנב עשרות דולרים ממאפיה והורשע בעבירת שוד מדרגה ראשונה. העונש הקשה, נגזר עליו בשל חוק ישן שהיה קיים במדינה באותם ימים. זאת לאחר שבשנת 1979 הוא נידון לשלוש שנות מאסר על תנאי בגין עבירות פריצה מדרגה שנייה.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

תיעוד: דלת הכלוב נשארה פתוחה – הנמר זינק ותקף הפעוט בתאילנד

בקבוקי תבערה ומעצרים: צוות חדשות 13 בתיעוד מיוחד ממזרח י-ם

אינדונזיה: בית כלא הוצת – 250 אסירים נמלטו

המשפחה והחברים של האסיר חגגו בבית המשפט לאחר שהשופט הודיע על שחרורו, ואחייניתו פטרישה ג'ונס כי "כולנו בכינו. דיברנו על זה שהוא ישוחרר למעלה מ-20 שנה".

קנרד, שלפני השוד עבד בנגרות ובבנייה, אמר לשופט שכאשר הוא יצא לחופשי הוא ירצה לעבוד כנגר. "הוא אמר שהוא רוצה להשיג עבודה", סיפרה ג'ונס, "הוא רוצה לפרנס את עצמו ואנחנו הולכים לתמוך בו".

עורכת הדין של קנרד, קלרה קראודר, אמרה לאחר ההחלטה כי הלקוח שלה "המום". "מה שמיוחד בקנרד, הוא שגם כשהוא חשב שהוא הולך להיות בכלא עד סוף ימיו, הוא באמת שינה את חייו. הוא המום מההזדמנות הזו, הוא נשאר קרוב למשפחתו ויש לו תמיכה מדהימה".

קראודר ציינה כי ישנם מאות אסירים במצבים דומים לזה של קנרד, שעדיין כלואים כיוון שאין להם עורך דין. "זה לא הוגן ולא צודק שמאות אנשים באלבמה מרצים עונש מאסר לכל החיים בעבירות שאינן אלימות, ללא אפשרות לשחרור מוקדם".