רוסיה: 9 הרוגים בפיצוץ במטרו

דיווחים: מטען הופעל בין שתי רכבות תחתית בסנט פטרבורג. התוצאה: לפחות 10 בני אדם נהרגו וכ-50 נפצעו במה שנראה כמו מתקפת טרור מתואמת

"פאניקה גדולה". זירת הפיגוע
"פאניקה גדולה". זירת הפיגוע | צילום: רויטרס
פיגוע ברוסיה: פיצוץ אירע היום (שני) ברכבת התחתית בסנט פטרסבורג. כלי התקשורת במדינה דיווחו בתחילה על שני מטענים, אולם לאחר בדיקה התברר כי מדובר במטען אחד בלבד שהתפוצץ בין שתי תחנות. לפחות עשרה בני אדם נהרגו, וכ-50 נפצעו, בהם גם ילדים. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
הרכבת לאחר הפיצוץ
הרכבת לאחר הפיצוץ
כוחות הביטחון ברוסיה דיווחו כי המטען שהתפוצץ הכיל מסמרים וחלקי מתכת, מה שמעיד על כוונה לבצע פיגוע טרור. כל תחנות הרכבת התחתית בעיר נסגרו בשלב זה.
נוסעים מתפנים מהמטרו
נוסעים מתפנים מהמטרו
בתמונות מזירת הפיגוע ניתן לראות עשן מיתמר ופצועים שרועים על הרצפה. עד ראייה שהיה במקום צייץ בטוויטר: "נסעתי במדרגות הנעות ולפתע הרגשתי גל הדף מלמטה, מהדהד במנהרה. מפנים את התחנה".
עשן באחת התחנות שנפגעו
עשן באחת התחנות שנפגעו
הפיגוע מתרחש לאחר שהנשיא ולדימיר פוטין ביקר בעיר מוקדם יותר היום. פוטין עצמו הגיב לאחר המתקפה ואמר כי אין לשלול את כל האפשרויות - כולל טרור. "כבר דיברתי עם ראש הכוחות המיוחדים שלנו, הם עובדים כרגע כדי להבין מה גרם לפיצוצים", אמר הנשיא הרוסי במהלך פגישה עם נשיא בלרוס לוקשנקו. "אנו לא בטוחים כרגע לגבי מה שגרם לפיצוץ, מוקדם מידי לקבוע - אנו בודקים את כל האפשרויות - כולל טרור או פשע מקומי".
fd
במשרד החוץ בירושלים מוסרים כי איש מאנשי צוות השגרירות ברוסיה לא נפגע במתקפת הטרור.
GG