מאות מעודדים מעוטף ישראל, הגיעו לצפות במשחקי נבחרת ישראל בבודפשט

חברות תיירות ישראליות מובילות, סאן דור, ישראייר ורשת המלונות פתאל, יצאו ביוזמות שאיפשרו למאות תושבים שעברו את התופת בשבת השחורה, להיות נוכחים בשני המשחקים של נבחרת ישראל בבודפשט

סאן דור בדרך לבודפשט
סאן דור בדרך לבודפשט | צילום: דוברות אל על

סאן דור בשיתוף ארגון "נצחון כחול לבן", הטיסה הבוקר מאות ילדים מעוטף ישראל, למשחקי נבחרת ישראל בבודפשט

הבוקר המריאו 2 טיסות מיוחדות של סאן דור מקבוצת אל על לבודפשט עם 350 ילדים והוריהם במסגרת מיזם מיוחד שקידמו "נצחון כחול לבן", ארגון שהוקם בשבועות האחרונים בהתנדבות על ידי אברהם דרייזין ויונתן שרביט.

מטרת המיזם היא לאפשר לילדים שחוו טראומה באירועי 7 באוקטובר, לחוות מקרוב את שני המשחקים של נבחרת ישראל בבודפשט, הערב מול שווייץ ובשבת מול רומניה ולקחת חלק בעידוד הקבוצה.

הילדים, בגילאי 9-18, הגיעו מכל ישובי העוטף ובהם בארי, נחל עוז, כפר עזה, שדרות ועוד, מלווים על ידי הורה. הארגון דאג לכל ההוצאות עבורם כולל הלינה ובמהלך השהות שלהם בבודפשט, בנוסף לתמיכה בנבחרת ישראל על המגרש, ייהנו מאטרקציות שונות ללא עלות והכל, לטובת יצירת זיכרונות חדשים וטובים.

לדברי גל גרשון, מנכ"ל סאן דור מקבוצת אל על: "אני שמח ומתרגש לקחת חלק במיזם עבור ילדי העוטף ומקווה שתהיה להם חוייה מחזקת והפוגה נעימה מהמציאות הקשה. נמשיך להיענות לביקושים ולפניות לטיסות מיוחדות ככל שיהיו גם בתקופה מאתגרת זו. אני מאחל לכולנו שעוד נדע ימים טובים ובהצלחה רבה לנבחרת ישראל".

יונתן שרביט, מיוזמי פרויקט ׳ניצחון כחול לבן׳ הוסיף: ״אנו מודים לחברת סאן דור מקבוצת אל על שהעמידה לרשותנו את המטוסים שיטיסו את כלל הנוסעים, להראל ביטוח שמסייעת מאוד ולשני אנשים יקרים שלולא עזרתם לא היינו יכולים להוציא את הפרויקט החשוב הזה לפועל - פרנק לואי, יו"ר קרן היסוד וחנוך ניסני שסייעו לנו להגשים חלום למאות מילדי העוטף ברגע המורכב הזה."

סאן דור בדרך לבודפשט
סאן דור בדרך לבודפשט | צילום: דוברות אל על
"נצחון כחול לבן": ילדי העוטף בדרך לבודפשט
ילדי העוטף בדרך לבודפשט | צילום: דוברות אל על

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

משלחת נוספת של תושבי העוטף והדרום טסה בודפשט עם ישראייר ומתארחת במלון לאונרדו בודפשט

הוגה הרעיון יגאל ניסל, ושותפיו, דוד פתאל אשר מיד נרתם לארח את המשלחת במלון לאונרדו בודפשט, ישראייר אשר היתה אחראית לטיסות ורבים וטובים אחרים כמו 'הסוכנות היהודית' שדאגה שהמשלחת תזכה לקבלת פנים חמה של הקהילה היהודית בהונגריה וההתאחדות לכדורגל שמיד נרתמה לעזרה במאמץ המשותף לאפשר לתושבים מהעוטף והדרום הפוגה מהמצב.

בנוסף לאירוח, יזמה רשת מלונות פתאל פנייה לזמר עידן רייכל שהתגייס מיידית לפרויקט בענווה, התנדבות והתרגשות רבה ואמר כי למען מטרה זו הוא מוכן לעשות כל שיידרש. לפני זמן קצר הגיע רייכל למלון לאונרדו בודפשט והפתיע את חברי המשלחת שהתרגשו מאוד.

עיידן רייכל מנגן במלון ליאונרדו בודפשט
עיידן רייכל מנגן במלון ליאונרדו בודפשט | צילום: Szűcs Attila

המשלחת תגיע לעודד את הנבחרת בשני המשחקים הצפויים  - היום בערב, (יום רביעי ה 15.11) מול שוויץ ובשבת (ה 18.11) מול רומניה. את יתר הזמן תעביר המשלחת עפ״י לו״ז שהוכן עבורה מראש (ומצ״ב) וכולל פעילויות שונות.

רפי כרמון, מנכל מלונות פתאל, הונגריה ואיטליה: "רשת מלונות פתאל מיד נרתמה לארח את משלחת תושבי העוטף ומשפחותיהם במלון לאונרדו בודפשט בהונגריה בהתרגשות רבה, להפוגה אופטימית. נעשה כל שביכולתנו לגרום להם להנאה, בתקווה לימים טובים יותר".

ראש משלחת הסוכנות היהודית במזרח אירופה ערן ברקוביץ: ״יהודי הונגריה מתרגשים לקבל את ילדי העוטף בחום ובאהבה. החיבוק שלהם הוא חלק ממפגן תמיכה כלל עולמי של יהדות התפוצות במדינת ישראל ובתושבי העוטף בשעה קשה זו״.

אורי סירקיס מנכ"ל ישראייר: "ישראייר נרתמה הבוקר להטיס כ 125 ילדים ומשפחותיהם תושבי העוטף לצפות ולעודד את נבחרת ישראל בבודפשט .בימים לא פשוטים אלו אנו מקוים כי טיסה זו למשחקים תעלה על פניהם מעט חיוך ותעודד אותם. מאחלים לנבחרת ישראל בהצלחה ומצדיעים לחיילות וחיילי צה"ל אשר מגינים על כולנו ועל המולדת ומחכים לשובם של כל החטופים הביתה".

55358 Wide 800x450
גם ישראייר מטיסה את ילדי העוטף לבודפשט | צילום: יחצ ישראייר

 

תא"ל במיל. גיורא ענבר, יו"ר איגוד השופטים, שתוך כדי הלחימה חיבר את כל הקצוות כדי שהנסיעה של ילדי ומשפחות מהעוטף לצפות במשחקי הנבחרת בבודפשט תצא לפועל, שלח ברכת הצלחה אי שם משטח הלחימה: "אני רוצה לברך הישר מהשטח את ילדי העוטף ומאחל לכם חוויה מוצלחת ומרגיעה בסיור לבודפשט ובהשתתפות במשחקי הנבחרת. כמובן שאני מאחל הצלחה לנבחרת ישראל במשחקים. ולהודות תודה ענקית לכל מי שאפשר את המבצע הזה. והכי חשוב לילדי העוטף שתזכרו שבכל דקה שאתה יכולים להנות שם היא נותנת לנו המון כוח מכאן להמשיך להילחם ולנצח"

משלחת המעודדים מהעוטף במלון ליאונרדו בודפשט
משלחת המעודדים מהעוטף במלון ליאונרדו בודפשט | צילום: Szűcs Attila