מגזר ההיי-טק זוכה להטבות מפליגות בהזמנת חופשות למרות עלייה של 35% במחירים

מחירי החופשות לפסח מרקיעי שחקים אבל בקהילת ההיי-טק מדווחים על עלייה של 33% בהזמנות של חופשות; מדוע ההייטקיסטים מקבלים הנחות של כ-40% בהזמנת חופשות ולמה יכול להיות שפספסנו את האפשרות לחופשה זולה בקיץ?

זוג מתלהב לפני חופשה. זוג שמח מזמין חופשה זולה
מדוע ההייטקיסטים מקבלים הנחות של כ-40% בהזמנת החופשות? | צילום: שאטרסטוק

אין זה סוד כי לאור המצב בארץ, המחסור בחברות תעופה הטסות לישראל והצטמצמותו של שוק תיירות הפנים (הצפון מושבת וביתר הארץ מלונות עוד מארחים מפונים), ישנה עלייה של 35% במחירי החופשות בחו"ל בשנה שעברה, בעיקר בגלל הנושא של היצע וביקוש.

שוק התיירות, החווה טלטלה, מחפש, השנה יותר מתמיד, את הקהל היציב והאמיד לו יעניק את התמריצים הנכונים להחייאת הענף מחדש.

כפי הנראה, ההטבות הניתנות להייטקיסטים (בעיקר דרך חברת התיירות של מועדון הצרכנות "הייטקזון") הן מהמשמעותיות בשוק. חברות התעופה, המלונות וחברות התיירות מעניקות לחברי קהילה זו בין 20% ל-40% של הטבות לחופשות לחו"ל בזמן הפסח וגם לדילים של חופשה עם הופעה (אדל או קולדפליי למשל).

 

הספקים מבינים כי מדובר בקהל שמוכן ויכול לשלם יותר, גם בתקופה זו, והן עושות כל שביכולתן כדי לפתות אותו לרכוש חופשה. לרוב מדובר בחופשות מפנקות, במחירים אטרקטיביים יותר, אך עדיין כזה שהישראלי הממוצע יתקשה לעמוד בו.

ליאור לוי, מנכ"ל חברת התיירות של הייטקזון מסביר: "אנחנו רואים את היכולת של מועדוני הצרכנות לתת ערך מוסף ולהקל באופן משמעותי על הצרכן הטס, ובמיוחד כזה שפונה לקהילת ההיי-טק. אנחנו רואים שהספקים מאוד מעוניינים בקהל ההייטקיסטי ונותנים להם הנחות והטבות בקנה מידה שאין שני לו לחופשות הכי מבוקשות, אפילו בפסח."

הטבות על נסיעות לחו"ל
שווה להיות בהיי-טק, גם בחופשות לחו"ל

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

כל הקודם זוכה

ניתן לראות כי השנה יש חשיבות יתרה להזמנה מוקדמת של חופשה. הפער הממוצע בין חופשה לפסח שהוזמנה בינואר לבין זו שתוזמן רק במרץ יהיה זול ב-78%. המגמה נכונה גם לחופשות יולי-אוגוסט, ועל כן מי שיזמין חופשה מוקדמת ירוויח.

אולם, בהייטקזון תיירות דווקא מדווחים על צמיחה של 33% במחזור המכירות בהשוואה לחודש מרץ אשתקד. אולי קהילת ההייטק נבונה יותר מבחינה צרכנית, ואולי העובדה שהחופשות המוזמנות על ידם משמעותית יותר יקרות – אך השנה ניכר שמגזר זה הבין שהזמנה מוקדמת של חופשת הקיץ תסייע בירידה במחיר.

 

טורקיה OUT יוון ALL IN

המצב הפוליטי כמובן מרחיק את הציבור הישראלי מטורקיה, שהייתה היעד המוביל שאירח תיירות משפחות ישראלית בתקופת הפסח. כך שארבעת המקומות הראשונים בטבלת החופשות המבוקשות לפסח 2024 בהייטקזון תיירות מאוישים על ידי איים וערים יווניות (רודוס, כרתים, פאפוס וסנטוריני), במקום החמישי והשישי איטליה ופראג בהתאמה.

לאחר מכן ניתן לראות את החופשות היקרות שלציבור הכללי קצת יותר קשה לרכוש: במקום השביעי נמצאים הטיולים המאורגנים למשפחות בפארקים באירופה (היער השחור, דיסנילנד, הפטלינג בהולנד, הארי פוטר באנגליה וכו') ובשמיני חופשות כדורגל בספרד באנגליה. את הטבלה סוגרות גיאורגיה וסיישל.

עוד מוסיף לוי כי "הצרכן הישראלי נמצא בפלונטר – מצד אחד טיסות החוץ יקרות לאין שיעור, ומצד שני היכולת לנפוש בפנים הארץ הצטמצמה משמעותית. זאת כמובן לצד צורך משמעותי לנפוש בחופשת הפסח, לאחר חצי שנה של מלחמה מתישה וכואבת. אז כן נראה יותר יעדים קרובים כמו יוון וקפריסין, שמקלים מעט על המחיר (ועל טורקיה אין מה לדבר בכלל כמובן).

אגם קומו, איטליה
איטליה במקום החמישי בהזמנות לפסח | צילום: shutterstock

 

ירידה של כ-30% בהזמנות

"בפסח 2023 עברו בנתב"ג כ-2.2 מיליון נוסעים" מוסיף יהודה זפרני מנהל תחום התיירות במועדון צרכנות הוט "מדובר בעלייה של 18% במספר הטיסות שיצאו מישראל, בהשוואה לאותה התקופה בשנת השיא ב-2019.

הפסח הזה כמובן יהיה שונה, בעקבות המלחמה תהיה ירידה של כ-30% בהזמנות משנה קודמת שהייתה שנת השיא של כל הזמנים. היעדים הפופולריים הצפויים בפסח 2024 יהיו: יוון ואיי יוון, קפריסין, ניו יורק, דובאי, רומא, בודפשט, פראג, לונדון ופריס וגיאורגיה."

Museum Of The Future 001
דובאי פופולארית גם בפסח הזה | צילום: לשכת התיירות של דובאי