Visit2israel: מפלטפורמת תיירות מובילה למכונת הסברה משומנת

עד ה-7.10 חברת Visit2israel הראתה בהצלחה לעולם וגם לישראלים את פניה היפות של מדינת ישראל. עם תחילת המלחמה התגייסו חברי הצוות לעמוד בחזית ההסברה הישראלית. תפסנו את המייסד והבעלים, אסף בוחבוט, לשיחה על הסברה לא מתפשרת בעידן הדיגיטלי

דגל ישראל
מסבירים את ישראל | צילום: 0xCoffe from Pixabay

במה התמקדתם ב- Visit2israel עד ה7.10?

עד לפני ה-7 לאוקטובר והשבת השחורה, הפעילות בחברה כולה - הן באתר והן ברשתות החברתיות, עסקה בדברים הכי טובים במדינה שלנו: שיווק אתרי תיירות.

עסקנו ועבדנו עם האנשים הכי מדהימים שיש ושיווקנו בתי מלון, אטרקציות, מוזיאונים, פארקים, פסטיבלים, צימרים ובעצם כל המקומות השווים שיש לנו במדינה.

האתר והפעילות הכוללת ב - Visit2israel הוקמו כדי להראות לעולם, וגם לנו הישראלים את מדינת ישראל הקסומה. המדינה הזו שהיא כל כך קטנה אבל גם מלאה בכל כך הרבה מקומות קסומים.

 

איפה תפס אתכם ה-7.10?

במהלך חג סוכות שיווקנו עשרות פעילויות לכל המשפחה באתר ובערוצים השונים שלנו, פסטיבלים משמחים, פעילויות שוות לכל המשפחה, אפילו מקומות לינה שהיו פנויים! והרבה דברים שווים. וכמובן שהיו גם הרבה תוכניות לאחר מכן.

אסף בוחבוט, נתיב פיליבה ואביעד בוחבוט הבעלים של Visit2israel
אסף בוחבוט, נתיב פיליבה ואביעד בוחבוט הבעלים של Visit2israel

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

איך הגבתם למצב החדש שנוצר?

עם פרוץ הטבח הנורא מכל בתולדות המדינה, החלטנו שאנחנו לא יכולים להישאר אדישים. ביומיים הראשונים קיבלנו הלם מוחלט מכל מה שקורה, אבל מיד לאחר מכן הבנו ש:

המדינה צריכה את הניסיון שלנו בדיגיטל. התכנים מיד התחלפו בתכנים שקשורים למצב, הקמנו חמ״ל של עשרות מתנדבים שקפצו למערכה, העלינו לצד עמוד האינסטגרם המוביל של Visit2israel עוד 3 עמודים שונים ב-3 שפות שונות ובקצב של עשרות סרטונים ביום.

עם פרוץ המלחמה גם הקמנו את קבוצת הווטאסאפ ''דיגיטל- חרבות ברזל'' של המשפיענים והמשפיעניות המובילים בישראל.

עשרות משפיענים (72 ליתר דיוק) עם קהל זר והרבה השפעה לוקחים חלק בהסברה ואנחנו מייצרים להם תכנים - והם מעלים וגם כמובן יוצרים תוכן משותף.

ויש גם ערוץ טלגרם שמתמקד בעיקר ב"תקיפות" של אנטישמים בעולם.

visit2israel
העמוד של visit2israel באינסטגרם הפך כולו לעמוד הסברה | צילום: מתוך הפרופיל של visit2israel

 

אלו תכנים אתם מעלים באינסטגרם?

כאמור את עמוד האינסטגרם שלנו החלטנו כבר ביומיים הראשונים להפוך לעמוד הסברה, כי ראינו כמה המערכה הזו לוקה בחסר. לקחנו את המושכות, והיום עמוד האינסטגרם שלנו הוא בחזית ההסברה בעולם עם קרוב ל-40M חשיפות בכל הערוצים שלנו. העמוד כולו עבר להיות באנגלית, ופונה לקהלים מכל העולם.

הסרטון הכי נצפה שלנו זה הסרטון הזה, שהגיע לכמעט 4M צפיות ועשרות אלפי שיתופים

אנחנו גם ״תוקפים״ אנטישמים רבים ברחבי העולם, מאתרים אותם, מפרסמים אותם ואת מקום העבודה/לימודים שלהם ויש הצלחות של ממש!

דוגמא מהשטח:

התקיימה בבריטניה הפגנה חמורה מאוד כנגד מדינת ישראל ואחד האנשים בהפגנה הצטייד בסכין. הצלחנו ברשת לאתר את הבחור ותייגנו את המשטרה המקומית - אחרי כ20 דקות קיבלנו דיווח ממשטרת לונדון על מעצר הבחור שהיה חמוש בסכין והפוסט עצמו הגיע למאות אלפי אנשים וחשיפות.

מקרה של שיימינג נוסף, הגיע לאחר הסרטון הזה שזכה למאות תגובות ותיוגים של האוניברסיטה בה היא לומדת ולמעלה מ100,000 חשיפות.

הסרטונים והתיוגים מובילים לפגיעה חמורה באותם אנשים ואנחנו הופכים אותם ״למפורסמים״ כדי לגרום להם (ולא רק) לחשוב 100 פעמים לפני פרסום אנטי ישראלי כזה וכמובן גם לטפל בהם מול מקום עבודתם/המשטרה המקומית.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Visit2Israel (@visit2israel)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Visit2Israel (@visit2israel)

אלו תכנים אתה מעלה באתר?

באתר האינטרנט של ויזיט הקדשנו את כל התוכן לטובת העורף האזרחי

העלנו תכנים כמו:

כיצד ניתן לקבל רישיון לנשק (אייטם שתפס את המקום הראשון בגוגל), מהם התנאים של מילואימניקים בזמן מלחמה, הנחיות יומיות של פיקוד העורף.

הקמנו קמפיין לטובת החקלאים והצלחנו לחבר בין אלפי מתנדבים לבין חקלאים עד שקיבלנו הודעה מחקלאים לעצור את הפרסום בטענה שהגיעו כבר יותר ממה שצריך.

הקמנו קבוצת פייסבוק בשם ״מארחים את תושבי הדרום״ שכבר מונה למעלה מ-4000 איש והיא עוזרת לאלפי אנשים למצוא פתרון של דיור בתקופה קשה שכזו.

האתר של visit2israel
כל התוכן מוקדש לטובת העורף האזרחי | צילום: מתוך האתר של visit2israel

 

איך אתם נערכים כיום לפעילות ההסברתית?

כיום בצוות יש 4  אנשים - רוב המתנדבים שהיו בהתחלה הפסיקו מפאת תקציב וחזרו לעבודתם והיום אנחנו נמצאים בקושי ועומס מטורף היות ואנחנו מעלים בממוצע יומי קרוב ל-40 תכנים (סרטונים) לכל הערוצים שלנו וצריכים לשמור על הקו ואף להגביר אותו.

 

אז איך מממנים פעילות כזו מאסיבית?

כרגע הפעילות החשובה שלנו מתקיימת הודות לקמפיין גיוס שאנחנו מובילים כדי לקבל תמיכה מהקהל שעוקב ורואה את האמת על ישראל ותומך בפעילות שלנו, אבל זה לא מספיק ויש לנו הרבה מאוד עבודה ומשימות כדי שהאמת תגיע לכמה שיותר אנשים בעולם (והיא מגיעה).

כל ניצחון של ישראל בהסברה = עוד זמן לחסל את חמאס.

הלחץ על ישראל עצום, לכן חייבים לעלות הילוך ולעלות לשלב הבא. כדי שנוכל להפעיל קמפיינים ענקים, לגייס אנשי מקצוע ולתקוף עוד איומים אנחנו צריכים את התמיכה של כולם.

אנחנו מזמינים את הציבור לתרום לנו ולסייע לנו להמשיך במאבק החשוב שלנו בחזית ההסברה בעולם, כל סכום שיתרם יוכל לסייע.

לינק לתרומות דרך כרטיס אשראי/ביט או דרך פייפאל

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Visit2Israel (@visit2israel)

אלו תגובות אתם מקבלים מהעולם? 

התגובות שאנחנו מקבלים הם רעות מאוד, כדי לא לתת להם במה אני לא אכתוב כאן במדוייק, אבל מדובר בהודעות נאצה והודעות אנטישמיות מלאות בשנאה.

לגבי הצד החיובי, אנחנו מקבלים תגובות נפלאות מאנשים שפשוט שמחים שיש קול שמראה בצורה (לצערנו כואבת מאוד מאוד) אבל כזו שמגיעה לעשרות מיליוני אנשים בעולם ועושה הרבה הדים והם מרגישים שמה שקרה פה - לא ישכח. ואנחנו נדאג שזה לא יישכח.

 

מה התוכניות לעתיד? 

התוכניות שלנו כחברה הם להמשיך להיות בחזית ההסברה ולצד המדינה ככל שנצטרך במיוחד בתקופה הזו ולבחון את הדברים תוך כדי תנועה.

מאוד נשמח שהתיירות תחזור וכמובן נמשיך לקדם אתרי תיירות בישראל כי זה הכוח הציוני והחשוב שלנו - וגם המשימה שלנו כעם, לא לתת לאף אחד לשבור כאן את הרוח ואת הכלכלה.

האתר של visit2israel
להמשיך לעמוד בחזית ההסברה ולהראות גם את הצד היפה של ישראל | צילום: מתוך האתר של visit2israel