ירוחם - מעיירת פיתוח לבירת התיירות המדברית של ישראל

2 מלונות חדשים, 4 חוות תיירותיות-חקלאיות חדשות ומתחם גלמפינג משולב עם חניון לילה לקרוואנים יוקמו בירוחם במסגרת הפיתוח התיירותי המואץ של העיירה המדברית, מהלך שיגדיל את ההיצע המלונאי למעל כ- 1,500 חדרים חדשים

חניון קרוואנים בבנייה בירוחם
חניון קרוואנים בבנייה בירוחם | צילום: ארז לוטן

רשות מקרקעי ישראל פרסמה השבוע שני מכרזים לשיווק קרקע מלונאית להקמת מלון מדברי על רכס קשקשים, הסמוך לפארק אגם ירוחם וכן להקמתם של ארבעה מתחמים לתיירות מדברית עם ייעוד תיירותי-חקלאי שיוקמו בסמוך לעיירה. בקרוב צפוי להתפרסם מכרז נוסף להקמת מלון אורבני שיוקם בלב שכונה בעיירה שיצטרף למלון אירוס המדבר שהוקם לפני כ-8 שנים.

המלון החדש שיוקם בהר קשקשים יתפרש על פני כ- 25 דונם ויכלול עד 250 חדרים בשתי קומות. החוות ישתרעו על פני שטח של כ-315 דונמים במצטבר ויוכלו להיבנות בהן מינימום של 96 חדרי אירוח יחד (לפחות 24 יחידות בכל חווה).

 

כתבות נוספות ב-mood תיירות

 

מעל 100 מיליון ש"ח שהושקעו בעיירה לקידום תשתיות תיירותיות

בירוחם קוראים ליזמים המעוניינים להשתלב בתעשיית התיירות הענפה שצמחה בשנים האחרונות, זו שהחלה עם הקמתו של מלון אירוס המדבר לפני כ-8 שנים וכעת מעסיקה מאות תושבים שמתפרנסים מתיירות. המלונות החדשים, לצד החוות החקלאיות, יצטרפו להשקעות כלליות של מעל 100 מיליון ש"ח שהושקעו בעיירה לקידום תשתיות תיירותיות בפחות מעשור, ובהן בין היתר גם פיתוח ענק של פארק אגם ירוחם שכלל הקמת טיילות, שיקום האגם, פינות פיקניק, פינות תצפית ומזח וכן מתחם גלמפינג משולב עם חניון לילה לקרוואנים שעלותו מוערכת בכ-25 מיליוני שקלים.

לצד פרויקטים אלה צפוי להיבנות בקרוב בלב הפארק גם אמפי עם 1,000 מקומות ומרכז מבקרים בעלות כוללת של כ- 25 מיליון ש"ח. בהמשך צפוי להיפתח מכרז נוסף להקמת מלון מדברי בפאתי הר אבנון. מטרתם של מהלכים אלה היא להגדיל את ההיצע המלונאי במרחב, שהיום לוקה בחסר, ואינו מציע מגוון מספק של מקומות אירוח למבקשים לטייל במדבר הישראלי, שמספרם נאמד על מיליון וחצי בשנה. מדובר על למעלה מ- 1,500 חדרים חדשים שיצטרפו להיצע הקיים שעומד כעת רק על 240.

חניון לילה משולב בבנייה בירוחם
מתחם גלמפינג משולב עם חניון לילה שנמצא בבנייה בירוחם | צילום: ארז לוטן

 

יעד תיירותי אטרקטיבי הן לקהל הישראלי והן הבינלאומי

חלי אללוף יום טוב, מנכ"לית החברה הכלכלית לפיתוח ירוחם אמרה כי: "בשנים האחרונות ירוחם הפכה ליעד תיירותי אטרקטיבי הן לקהל הישראלי והן הבינלאומי. לצד ההאטה בהגעת תיירים מאז משבר הקורונה, חלה בשנים אלה עלייה בביקושים של הקהל הישראלי וכעת גם תיירים שחוזרים. הפיתוח המואץ בתשתיות התיירותיות הובילו גם לעלייה בביקושים של יזמים וחברות, מקומיים ושאינם מקומיים, שמבקשים להשקיע בעיירה. כל אלה הפכו את ירוחם ליעד תיירותי ואת התיירות בעיירה לעוגן כלכלי משמעותי ולמנוע לצמיחה מרכזי בעיירה".

טיילת לצד אגם ירוחם
טיילת חדשה לצד אגם ירוחם | צילום: עדי מרציאנו