הפטור מויזה לארה"ב הוקדם להיום בלילה - מבזקי תיירות ותעופה

החל מהלילה ישראל נכנסה לרשימת המדינות בטופס ה-ESTA, אל על דוחה את השקת קו הטיסות הישירות להודו ומשרד התיירות בסיוע התאחדות בתי המלון ינהלו חמ״ל לטובת המאמץ הלאומי - חדשות תיירות בזמן מלחמה

דרכון ישראלי
כבר לא צריך ויזה | צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

הוקדם הפטור מויזה לארה"ב

החל מהלילה ישראל נכנסה לרשימת המדינות בטופס ה-ESTA. כבר בשעות הקרובות אפשר יהיה להיכנס לארה״ב ללא צורך בהנפקת ויזה.

במקור ההערכה דיברה על פטור מויזה רק בסוף חודש נובמבר או תחילת דצמבר, אולם יממה לאחר ביקור הנשיא ביידן בארץ יצאה הודעה רשמית של מחלקת המדינה האמריקנית בה נמסר כי הפטור נכנס לתוקף כבר היום.

כדי להיכנס לארה"ב ללא ויזה עליכם להיות אזרחי ישראל ובעלי  דרכון ביומטרי. עליכם יהיה למלא באתר את טופס ESTA, שעלותו כ-21 דולרים ותוך 72 שעות מרגע הגשת הבקשה, באופן מקוון, תקבלו אשרה לשהייה של עד 90 יום בארה"ב.

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

אל על צפויה לדחות את חידוש הטיסות להודו

בעטייה של מלחמת חרבות ברזל, חברת אל על שתכננה להפעיל, החל מסוף אוקטובר ולאחר שלוש שנים של הפסקה, טיסות ישירות למומביי וניו דלהי נאלצת לדחות את חידוש הטיסות ליעדים אלו.

בתכנון המקורי אל על הייתה אמורה להפעיל ארבע טיסות שבועיות למומביי ועוד שתי טיסות שבועיות לניו דלהי, זאת בזכות קיצור זמן הטיסות בעקבות ההסכם המאפשר טיסה מעל עומאן סעודיה. בהתאם להמשך הלחימה והשלכותיה ביום שאחרי (כולל המשך קיומו של ההסכם עם סעודיה ועומאן), תתכנן אל על מחדש את לוח הטיסות שלה.

 

משרד התיירות בסיוע התאחדות בתי המלון ינהלו חמ״ל לטובת המאמץ הלאומי

הממשלה אישרה את הרחבת תוכנית הפינוי ליישובי הצפון: משרד התיירות בשיתוף משרד הפנים ורח"ל ינהל את מערך קליטת המפונים בחדרי אירוח.

כמו כן, התקבלה הצעתו של שר התיירות חיים כץ, להורדת התעריף המשולם לבתי המלון ולתשלום דמי כלכלה למפונים שיתארחו אצל בני משפחה, חברים וכדומה. בשלב זה, האוצר מקצה למבוגר 150 ש"ח ליום ו- 100 ש"ח עבור ילד.

משרד התיירות בסיוע התאחדות בתי המלון ינהלו חמ״ל לטובת המאמץ הלאומי, שיופעל בשיתוף רח"ל ומשרד הפנים. החמ"ל ינהל את מערך הקליטה של המפונים למתקני אכסון תיירותיים, לרבות בתי מלון, אכסניות נוער ועוד.

משרד התיירות קורא לבעלי חדרי הארחה ומלונות להעמיד את ההיצע הפנוי שלהם לטובת המפונים.

מספר הטלפון של החמ"ל לפניות הציבור, הרשויות ולהצעת חדרים 03-6394989