מחפשים להתאוורר ולישון מחוץ לבית? חניוני הלילה בדרום שתוכלו לשהות בהם

אם אתם מעוניינים בהפוגה ולנשום קצת טבע וללון תחת שמי כוכבים, רשות הטבע והגנים מאפשרת כעת לינה ב-5 חניונים. מפונים מוזמנים להגיע ללא תשלום. אחרי המערכת החורפית הנוכחית בהמשך השבוע יהיה אידאלי לצאת למדבר

לינה תחת שמי כוכבים - חניון לילה מצדה
ללא תשלום למפונים לפי רשימת פיקוד העורף | צילום: אבי בהרי

ימים טרופים אלו דורשים מכולנו לקחת נשימה ואף להתנתק במעט האפשר, רשות הטבע והגנים מאפשרת לכם להגיע ל-5 חניוני לילה במדבר ולקבל קצת השראה ושקט נפשי. הטבע טומן בחובו רגעים קסומים ומרחבים לאסוף את עצמכם חזרה מול המציאות הכל כך בלתי אפשרית כרגע.

מוזמנים לארוז ציוד קמפינג ולצאת אל אחד מ-5 החניונים המדבריים:

חניון לילה שמורת טבע חי-בר יוטבתה

חניון הלילה של שמורת טבע חי-בר יטבתה שוכן במיקום מיוחד, לצד אווירה של חיות בר שלא פוגשים בכל יום, כאילו נלקח מהספארי באפריקה. שטחה של שמורת הטבע כ-32 אלף דונמים והיא נועדה להשיב אל הטבע בעלי חיים שהיו מצויים בישראל בסכנת הכחדה ולשמר את המינים הללו ואת גרעיני הרבייה שלהם. כך בעצם תוכלו להיחשף לעדרים של יענים, ראמים, פראים, צבאים ויעלים.

בחניון הלילה תאורה מלאה, מקלחות, שירותים, מטבח שדה מאובזר, ברזיות מים לשתייה, נקודות חשמל, ספסלים ושולחנות פיקניק קבועים וניידים, נקודות לטעינת טלפונים ניידים, פינות לקומזיץ (ניתן לרכוש עצים למדורה במקום), עמדות להדלקת מצלים (מנגלים), ועוד.

אופציות לינה: לינת שטח, השכרת אוהלים ומזרנים

חניון לילה שמורת טבע חי בר יטבתה
חניון לילה שמורת טבע חי בר יטבתה | צילום: זיו וידן רשות הטבע והגנים

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

חניון לילה גן לאומי ממשית – החאן הנבטי

לצד העיר הנבטית הקדומה, שוכן חניון הלילה המאובזר ללינה תחת כיפת השמים. תמצאו שם כל מה שתצטרכו, אפילו מטבח שדה מאובזר, שירותים, מקלחות, סככות אוכל, ספסלים, שולחנות, מנגלים ופינות לקומזיץ, ברזיות ואפילו נקודות הטענה לטלפונים ניידים.

רמת השימור בממשית היא בהחלט מרשימה, העיר הנבטית הקדומה, הנחשבת לשמורה מבין הערים הנבטיות שנותרו בארץ. ממשית הוכרזה כאתר מורשת עולמית בשנת 2005 על ידי אונסק"ו ונחשבת לאחת מהערים העתיקות בהן עברה דרך הבשמים. במקום תפגשו בשרידי העיר מימי הרומאים והביזנטים כמו גם רמת השימור הגבוהה של השרידים, שרובם כמעט בני 2,000 שנים.

אופציות לינה: לינת שטח, השכרת אוהלים ומזרנים, חדרי צוות מחוממים, טוקולים מחוממים, מאהל גדול מחומם.

גן לאומי ממשית - חניון לילה ממשית
גן לאומי ממשית - חניון לילה ממשית | צילום: קטן פרידמן רשות הטבע והגנים

 

חניון לילה חאן בארות

חניון הלילה של חאן בארות שוכן בליבו של מכתש רמון- שמורת אור כוכבים אחד המקומות היפים ביותר בטבע הישראלי ונחשב כמוקד משיכה למטיילים רבים. כחלק מכך, בשל מיקומו המרכזי במכתש, החניון נחשב למבוקש מאוד עבור מי שמבקש לקבל חווית טבע באזור ואחד מחניוני הלילה האהובים בנגב.

בחניון שירותים ומקלחות חמות, סככות אוכל, שולחנות וספסלים, מנגלים ופינות קומזיץ, נקודות חשמל, כיורים לשטיפת כלים, ברזיות, תאורה מינימלית (שמורת אור כוכבים)ואפשרות לשכור מזרנים ושקי שינה.

אופציות לינה: לינת שטח, השכרת אוהלים ומזרנים, סככות ללינה תחת כיפת השמים חדרי צוות מחוממים, מאהל גדול מחומם.

חניון לילה חאן בארות - מכתש רמון
חניון לילה חאן בארות - מכתש רמון | צילום: דורון ניסים

 

חניון לילה גן לאומי מצדה מערב

אחד מחניוני הלילה הייחודיים והאהובים ביותר על קהל המטיילים בישראל. למרגלות הר המצדה ההיסטורי, מעניק תחושה ייחודית של טבע, מדבר והיסטוריה. תוכלו לבקר גם בגן הלאומי מצדה, להתרשם מתצפיות הנוף במקום ולחוות בזריחה המרגשת מההר.

חניון הלילה מאובזר בשירותים ומקלחות, מטבח שדה, תאורה מלאה, ברזיות מים לשתייה, עמדות להדלקת מנגלים גדולים, פינות לקומזיץ (ניתן לרכוש ערכה במקום), ספסלים ושולחנות קבועים וניידים, נקודות חשמל, תאים לטעינת טלפונים ניידים ועוד. כאן ניתן ללון באוהלים פרטיים או באוהלים קבועים גדולים עם מזרנים (מחוממים בחורף).

אופציות לינה: לינת שטח, השכרת אוהלים ומזרנים, חדרי צוות מחוממים, מאהל גדול מחומם.

חניון לילה מצדה
חניון לילה מצדה | צילום: דניאלה תורגמן רשות הטבע והגנים

 

חניון לילה תל ערד

אם אתם רוצים להגיע לאזור ים המלח אך ללון בטבע, תל ערד הוא המקום בשבילכם. חניון המשלב גם שרידים ארכאולוגיים חשובים, נקודות תצפית על כל הסביבה וחוויה מרהיבה.

בחניון תחושו שאתם בלב המדבר רק עם שדרוג בתנאים הכוללים חיבור חשמל, מקלחות ותנאים נוחים יותר. תוכלו לתצפת על שמי כוכבים לצד שרידים של עיר כנענית בת 5,000 שנה ומצודות מימי מלכות יהודה.

אופציות לינה: לינת שטח, השכרת אוהלים ומזרנים, חדרי צוות מחוממים, מבנה כנענית גדול מחומם.

חניון גן לאומי תל ערד
חניון גן לאומי תל ערד | צילום: יניב כהן רשות הטבע והגנים

 

הפרטים הקטנים:

* יש להזמין מראש במערכת ההזמנות המקוונת של אתר רשות הטבע והגנים

* פתיחת החניונים באישור פיקוד העורף

* ללא תשלום למפונים לפי רשימת פיקוד העורף

* אין דמי ביטול

* שימו לב – מאחר והחניונים שוכנים בטבע בשטחים פתוחים, המקומות ללא מרחבים מוגנים

* מחיר הלינה כולל כניסה לאתר ביום המחרת

לינה תחת שמי כוכבים - חניון לילה מצדה
ללא תשלום למפונים לפי רשימת פיקוד העורף | צילום: אבי בהרי