אין כמו עכו בימים: המלצות לחופשת קיץ עם הילדים במחירים אטרקטיבים בעכו

קולינריה משובחת, ספורט אתגרי, מקומות לינה למשפחות, חופים נעימים ושפע של אטרקציות ואתרים במחירים משתלמים. בואו לגלות מה יש לעשות בעכו עם הילדים בחופש הגדול

נמל עכו
נמל עכו | צילום: עמוס דדון

העיר עכו, בירת הממלכה הצלבנית שהוכרזה כעיר שימור מורשת עולמית, היא העיר השנייה המתויירת ביותר בארץ, לאחר ירושלים. עכו, שזכתה השנה בתואר 'העיר המספקת את חווית האירוח הטובה ביותר בישראל', על פי אתר Booking.com', מציעה חווית אירוח נפלאה ולא יקרה גם למשפחות.

לצד חופים, נמל עתיק ויפה, מגוון אפשרויות לינה, קולינריה משובחת ושוק ססגוני ותוסס, תמצאו בעכו גם מבחר אתרים ואטרקציות שמתאימים לכל המשפחה. בעלות של  49 ש"ח תוכלו לרכוש כרטיס משולב, המאפשר כניסה לאתרים הבאים: אולמות האבירים, מנהרת הטמפלרים, החמאם הטורקי, הגן הקסום, גן הבוסתן, מוזיאון עוקשי לאמנות מודרנית והמוזיאון האתנוגרפי אוצרות בחומה.

פרטים באתר של עכו העתיקה

עכו עם ילדים
עכו עם ילדים | צילום: מיכל בן ארי מנור

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

אתרי תרבות ומוזיאונים בעכו

אולמות האבירים בעכו

אולמות האבירים משתרעים על פני שטח עצום מתחת לפני הקרקע וכוללים קמרונות אדירים ומרהיבים. הסיור באולמות האבירים הינה חוויה תיירותית יוצאת דופן. המצודה ובה אולמות האבירים נקראת המצודה ההוספיטלרית. מסתבר שההוספיטלרים הובילו את פיתוח תעשיית הסוכר באזור עכו כפי שניתן לראות באולם כלי הסוכר, זאת ועוד תצוגות ומיצגים מרהיבים באולמות השונים. כל מבקר מקבל מכשיר הדרכה קולי ללא עלות.

שעות פתיחה: ימים א'-ה' ושבת, בין השעות 9:00-17:00, שישי וערב חג, בין השעות 9:00-16:00

כתובת: ויצמן 1, עכו

טלפון: 053-623-6725

עלות: 49 ש"ח לאדם ברכישת כרטיס משולב, ילד עד גיל 5, חינם

אולמות האבירים. צילום: אבנית סטרולוב
אולמות האבירים | צילום: אבנית סטרולוב

 

תערוכת דה וינצ'י

בקיץ מוצגת באולמות האבירים תערוכה חדשה, תערוכת דה וינצ'י,  בה תוכלו לראות את העולם דרך עיניו של אחד הממציאים הגדולים בהיסטוריה – מדען, מתמטיקאי, מהנדס, ממציא, צייר, פסל ואדריכל, שהקדים את זמנו במאות שנים.

בתערוכה יוצגו מכונות שנבנו בהשראת תוכניותיו ושרטוטיו של דה וינצ'י, ציורים, שרטוטים, דגמים פיזיים נעים, באווירה מרתקת ואינטראקטיבית המתאימה לכל המשפחה – מבוגרים וצעירים כאחד.

עלות: הכניסה לתערוכה בעלות נפרדת של 48 ש"ח או בכרטיס משולב לתערוכה ולאתרים 69 ש"ח בלבד לאדם. ילד עד גיל 5 חינם.

 

"להציל את חבצלת" - מדריך קולי לילדים

"להציל את חבצלת" הוא משחק אודיו אינטראקטיבי שלוקח משפחות עם ילדים למסע באולמות האבירים. הילדים לומדים על ההיסטוריה של אבירי המסדר ההוספיטלרי, הנזירים והתושבים המקומיים בעכו העתיקה, בזמן שהם מחפשים אחר רמזים, ופותרים חידות. המדריך הקולי לילדים הוא חוויה מהנה למשפחות עם ילדים שעוברים מתחנה לתחנה באולמות האבירים ומנסים להציל את הנסיכה חבצלת. בסיום המשחק, מוזמנים הילדים לצילום סלפי בביתן מימי הביניים.

שעות פתיחה: ימים א'-ה' ושבת, בין השעות 9:00-17:00, שישי וערב חג, בין השעות 9:00-16:00

כתובת: ויצמן 1, עכו

טלפון: 053-623-6725

עלות: 49 ש"ח לאדם ברכישת כרטיס משולב, ילד עד גיל 5, חינם

אולמות האבירים
כך חפרו את המצודה, מדריך קולי לילדים באולמות האבירים | צילום: באדיבות חלפ עכו העתיקה

 

מנהרת הטמפלרים

מנהרת הטמפלרים נפתחת מחדש למבקרים וכוללת מסלול תת קרקעי באורך כ 150 מטרים שחצה את הרובע הפיזני בעבר ושימש כמעבר תת קרקעי אסטרטגי, שחיבר את המצודה הטמפלרית האדירה במערב עם הנמל במזרח. ההליכה במנהרה על משטח עץ כאשר מים זורמים מתחת וחוויה במולטי מדיה מלווה את המסלול.

שעות פתיחה: ימים א'-ה' ושבת, בין השעות 9:00-18:00, שישי וערב חג, בין השעות 9:00-16:00

כתובת: אשר 37, עכו

עלות: 49 ש"ח לאדם ברכישת כרטיס משולב, ילד עד גיל 5, חינם

מנהרת הטמפלרים
מנהרת הטמפלרים | צילום: גיל ירום

 

המרכז החדש למורשת יהודים בעכו 

המרכז החדש למורשת יהודים בעכו ליד בית כנסת רמח"ל. מרכז המבקרים ע"ש הרמח"ל בעכו מתמקד בשני סיפורים: סיפור חייו הדרמטי של רבי משה חיים לוצאטו (רמח"ל) וסיפורה הלא ידוע של הקהילה היהודית בעכו, בתקופת שלטון הצלבנים במאות ה 12- וה 13.

בית הכנסת ומרכז המורשת סמוכים זה לזה, ממוקמים בלב העיר העתיקה בתוך שכונת מגורים. החללים המוזיאליים מטופחים ואינם מאד גדולים. הסיור באתרים משולב סרטים, מיצגים וממצאים ארכיאולוגיים מרשימים.

שעות פתיחה: ימים א'-ה' ושבת, בין השעות 9:00-18:00, שישי וערב חג, בין השעות 9:00-16:00

כתובת: בי"כ הרמח"ל, עכו

עלות: 49 ש"ח לאדם ברכישת כרטיס משולב, ילד עד גיל 5, חינם

 

מוזיאון "אוצרות בחומה"

בעכו העתיקה שוכן בלב החומה המזרחית מוזיאון שמטרתו לשמר את המורשת ההיסטורית המרתקת של העיר ולשחזר מראות אותנטיים מהעבר. דרך מאות החפצים המוצגים במוזיאון, המבקרים מתוודעים לבעלי המלאכה המסורתיים שעבדו בשווקים, לרהיטים המרהיבים של עשירי העיר ולרקמת החיים בעיר שהייתה מקום מפגש ייחודי של אמונות ודתות.

מלבד תצוגות הקבע במוזיאון, מוצגות גם תערוכות מתחלפות אחת לשלושה חודשים. בתערוכה ניתן לראות כיצד השתנו העיצובים והטכניקות בהתאם לרוח התקופה ולאופנה. השילוב הקסום בין אולמות האבן המקומרים לבין מאות החפצים יוצרים חוויה מיוחדת וייחודית.

פנינה נוספת במוזיאון היא החצר הפנימית המעוגלת שעל החומה בה ניצבו בעבר התותחים. כיום משמשת הגינה לקבלת פנים, ערבי תרבות ואירועים פרטיים.

כתובת: ויצמן 1 עכו

עלות: 49 ש"ח לאדם ברכישת כרטיס משולב, ילד עד גיל 5, חינם

 

הרפתקה בעכו - להילחם בנפוליאון ולנצח!

הרפתקה חדשנית וייחודית בעכו לכל המשפחה - משחק Quest קליל ומצחיק על חומות העיר העתיקה המעביר את הסיפור ההיסטורי המרתק בדרך שונה ומיוחדת.

כקבוצה או משפחה יוצאים להרפתקה ובעזרת טכנולוגיית מציאות רבודה (AR), מנווטים בין תחנות, פותרים חידות ועוזרים לדמויות מפורסמות מהתקופה להציל את העיר מידי נפוליאון וצבאו.

כתובת: ויצמן 1 עכו ( היציאה ממרכז המבקרים)

עלות: ההרפתקה הינה בעלות נפרדת של 49 ש"ח לאדם או כרטיס משפחתי לחמישה בעלות של 215 ש"ח

עכו העתיקה
בסמטאות עכו העתיקה | צילום: מיכל בן ארי מנור

 

אתרי פנאי, ספורט וחופים  בעכו

גני המצודה 

גני המצודה המרהיבים פתוחים למבקרים וכוללים את הגן הקסום שהוסב למבואה למצודה ההוספיטלרית, בו נמצאיםמרכז המבקרים של עכו העתיקה ומסעדת Roots, מסעדה כשרה בשרית, בגן הקסום תמצאו עצי פיקוס ענקיים בני 150 שנה.

הגן השני במתחם המצודה הוא גן הבוסתן הממוקם מעל ההיפודרום. בגן עצי פרי, שדרה מקורה בצמחיה טבעית של גפנים, שפע פינות ישיבה מוצלות ומיני אמפי למופעים.

כתובת: ויצמן 1, עכו

 

הגן הבוטני

הגן הבוטני בעכו מציג את מגוון הצמחייה באגן הים התיכון. על פני 21 הדונמים שלו בצפון העיר עכו נשתלה צמחייה מהרי האטלס באפריקה הצפונית, מיערות חצי האי האיברי, מגוון מינים עתיקים מהאיים הקנאריים, צמחיית הים התיכון המזרחי וכמובן גם צמחים מאזורי החוף והנגב בישראל. הפארק כולל אטרקציות לכל המשפחה: גני שעשועים, מסלולי הליכה, נקודות תצפית, פינות ישיבה  ומזרקת מים, ביניהן נסללו שבילים רחבים נוחים ונגישים.

שעות פתיחה: ימים א'-ה', בין השעות 21:00-15:00, ו' (וערבי חג)- 18:00-14:00, שבת וחג, בין השעות 20:00-9:00

כתובת: אריה דושינצקי 2, עכו

הגן הבוטני עכו
הגן הבוטני עכו | צילום: באדיבות עיריית עכו

 

אקסטרים פארק אתגר עכו

פארק האקסטרים בעכו הוא הגדול והמקצועי ביותר בישראל ובו קיר הטיפוס הגדול ביותר במזרח התיכון בגובה 32 מטרים, אומגה ענקית באורך 90 מטרים, מסלולי SKY TRACK ומעל 2000 מטרים של קירות טיפוס, עם כ 8,000 אחיזות טיפוס אשר עוצבו בצרפת במיוחד עבור הפארק. בפארק מגוון מתקנים, המותאמים לכל רמת קושי ולכל גיל.

לטובת הקטנטנים וההורים, הכשירו מתחם שעשועים, מרחבים ירוקים עם פינות ישיבה ובית קפה.

טלפון: 1-700-556-070

ֹכתובת: רח' שלום הגליל 3, עכו

אתר פארק האקסטרים

פארק אקסטרים אתגרי עכו
פארק אקסטרים אתגרי עכו | צילום: שפן הסלע

 

חוף הלגונה

לגונה קסומה, שהפכה לחוף מוסדר, נקי ושקט מאוד, ממוקם בסוף הטיילת הצפונית של עכו. בחוף התקינו מתקנים חדשים וחנייה בשפע.

חוף הארגמן

חוף הארגמן ממוקם בכניסה הדרומית לעיר עכו הוכרז כאחד מחופי הים הנקיים והמסודרים בישראל. החוף נהנה מחול רך ומפרץ טבעי המגן עליו משלושת עבריו. מהחוף נשקף מראה בלתי נשכח של עכו העתיקה. בשנים האחרונות החוף עבר שיפוץ המקנה אווירה הרבה יותר נעימה להגיע לחוף ולשהות בו.