מעיפים עפיפונים בטבע ובמרחב הפתוח למען הילדים החטופים

מחפשים פעילות משפחתית עם הילדים ועל הדרך לעורר מודעות עולמית לשחרור החטופים? תכירו את מיזם Kites For Freedom שמעודד משפחות להעיף עפיפונים בטבע למען הילדים החטופים

זמן צפייה: 00:46

מיזם חדש בשם Kites For Freedom פועל למען העלאת מודעות עולמית למצבם וקריאה לשחרורם של למעלה מ 30 תינוקות, פעוטות, ילדים ובני נוער ישראלים, שנחטפו על ידי החמאס. המיזם פועל לחיבור בין ילדי העולם והילדים החטופים.

Kites For Freedom נולד בעקבות אירוע "העפיפוניאדה" המתקיים מדי אוקטובר, במשך יותר מ-40 שנה, בין שדות קיבוץ כפר עזה לגדר הרצועה. האירוע אמור היה להתקיים באותו בוקר שבת של חג, שהפך לשבת השחורה.

ב-15 השנים האחרונות הוביל את האירוע אביב קוץ ז"ל. אביב, אשתו לבנת ושלושת ילדיהם ,רותם, יפתח ויונתן, נרצחו באותה שבת חבוקים במיטתם.

העפיפוניאדה הייתה אירוע של שוחרי שלום, המשפט שהנחה את אביב בהובלת הפסטיבל היה "היכן שהם מעיפים לעברינו טילים – אנחנו נעיף עפיפונים".

ביום חמישי האחרון קהילת כפר עזה קיימה את העפיפוניאדה בגן צ'ארלס קלור כמפגן הזדהות למען שחרור החטופים.

עפיפון
עפיפון = חופש | צילום: Damir Tayliev

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

להתחבר דרך סיפורם האישי של הילדים החטופים

יזמי Kites For Freedom, איל זייד ותמר רפפורט, נפגשו בהלוויה של משפחת קוץ ומשם קצרה הדרך ליצירת הקמפיין המשתמש בעפיפונים, הן כמחווה לעפיפוניאדה והן משום שעפיפון מסמל חופש.

"המטרה זה להגיע וליצור קמפיין ויראלי ברשתות החברתיות שיהיה גלובלי, יחבר ויפתח קהלים חדשים ונוספים בעולם לסיפור של הילדים החטופים, דרך היכרות אישית עם הילדים ודרך העפיפונים לייצר מסר שמפיח תקווה, רצון טוב ואופטימיות" אומר איל זייד "אני מאמין שהיכרות אישית עם סיפורם של הילדים יאפשר לילדים ברחבי העולם להתחבר ולהזדהות״.

"אני מקדמת את המיזם לקבוצות הפייסבוק שאני מובילה - ׳עולם ומלואו - השראה למסע הקהילה׳ בה משפחות רבות בעולם מעבירות את הבשורה" מספרת תמר רפפורט "וגם בקבוצה חדשה שנקראת ׳יונת אור׳ מטרתה להראות את האור והטוב שקורה עכשיו"

תמר רפפורט עם ילדיה
תמר רפפורט עם ילדיה ועם העפיפונים שהכינו עבור ילדי משפחת אור החטופים | צילום: גלית קידר
עפיפון
להעביר דרך עפיפונים מסר שמפיח תקווה | צילום: מיכל בן ארי מנור

 

יוצרי תוכן בתחום הטיולים מעיפים עפיפונים בגן הלאומי קיסריה

ביום שישי האחרון התכנסנו, בגן לאומי קיסריה, 30 יוצרי תוכן בתחום הטיולים, ביחד עם הילדים, כדי לייצר סולידריות עם משפחות החטופים וכדי לקדם בפלטפורמות שלנו מודעות עולמית למצבם ולקרוא לשחרורם. רשות הטבע והגנים, שלקחה חלק באירוע, ארחה אותנו בגן הלאומי שהיווה תפאורה אידאלית לאופי האירוע.

הילדים קישטו עפיפונים, חלקם הקדישו אותם לילדים החטופים ואז העפנו אותם לשמיים, מזל שגם הרוח שיתפה פעולה. איש העפיפונים - עדן אוחיון הגיע עם עפיפונים מקצועיים והדגים את יכולתם.

מה שמיוחד במיזם הזה שהוא מאפשר גם למשפחות עם ילדים קטנים לקחת חלק בפעילות כה חשובה. הרבה הורים לא רוצים לחשוף את הילדים לנושאים כמו מלחמה או חטופים, אבל פעילות של הפרחת עפיפונים בטבע היא פעילות משפחתית "רכה" ומלאת תקווה, שכל משפחה יכולה לקחת בה חלק.

פעילות יוצרי תוכן בגן לאומי קיסריה
פעילות יוצרי תוכן בגן לאומי קיסריה | צילום: Damir Tayliev
עפיפונים בטבע
פעילות בטבע שמתאימה למשפחות עם ילדים | צילום: באדיבות דר' יואב פלמה
עפיפונים בשמי קיסריה
עפיפונים בשמי קיסריה | צילום: מיכל בן ארי מנור

 

יום השיא ביום הילד הבינלאומי 

פניו של המיזם נשואות ליום הילד הבינלאומי שיחול ב20.11, המטרה שבשבוע בו חל יום הילד הבינלאומי, משישי הקרוב ועד שבת הבאה, כמה שיותר משפחות וקבוצות בארץ ובעולם יעיפו עפיפונים, ימלאו בהם את השמיים ויעלו תמונות וסרטונים עם תמונות עם עפיפונים לרשתות החברתיות כדי להעביר את המסר ולקרוא לשחרור הילדים. אפשר להקדיש כל עפיפון לחטוף או לחטופה או לכל החטופים ולצלם את הילדים מחזיקים את העפיפון שהכינו. אל תשכחו לתייג #kiteforfreedom  ו #freeourkids_IL

פרטים נוספים בעמוד האיסנטגרם  או בדף הפייסבוק.  את שמות הילדים החטופים תוכלו למצוא באתר של Freeourkids_IL

עפיפונים
ילדים מעיפים עפיפונים למען ילדים חטופים | צילום: גל זוטא

 

גן לאומי קיסריה

גן לאומי קיסריה שאירח את יוצרי התוכן, הוא אחד מהגנים הלאומים הפופולאריים ביותר בישראל, על ידי ישראלים ותיירים כאחד. בימים של שגרה מגיעים אליו כ-3000 מבקרים ביום. בעוד מרבית הישראלים מתרכזים בחלק הצפוני של הגן (הנמל), התיירים דווקא מגיעים לחלק הדרומי של הגן, שנקרא 'כניסת התיאטרון' (ומוכר יותר כ"אמפי" אותו פוקדים הישראלים בהופעות).

את אירוע העפיפונים קיימנו בחלק הדרומי, בהעדר תיירים, כמעט כל הגן הלאומי היפהפה היה לרשותנו ואפשר לנו להתפעל מיופיו. בחלק הזה של הגן נמצא התיאטרון אותו הקים הורדוס בהשראת תיאטראות רומיים, שרידי ארמון השונית (שחלקו נבנה על גבי שונית ימית, ממנה שרדה בריכת השחייה של הארמון - בריכת קליאופטרה), גן ממצאים ארכאולוגיים והיפודרום משוחזר.

בגן לאומי קיסריה
אירוע העפת עפיפונים בגן לאומי קיסריה | צילום: עמוס הפקות
בריכת קליאופטרה בגן לאומי קיסריה
בריכת קליאופטרה בגן לאומי קיסריה | צילום: מיכל בן ארי מנור