רשת מלונות מטיילים: מארחים חיילים, מפונים וגם משפחות עם כלבים

רשת מלונות מטיילים מוכרת כרשת מלונות בצפון עם דגש על משפחתיות, מעורבות, ואהבת הטיול. בשל המצב המלונות בצפון נסגרו למבקרים, רק מלון מדברי לוטן, בערבה, פתוח גם לקהל הרחב. שמענו מבת חן ישועה, מנכל ובעלים, על מלונאות בזמן מלחמה וקיבלנו המלצות לטיול עם הכלב באיזור הערבה

מלונות מטיילים
רשת מלונות מטיילים | צילום: יחצ

בחג סוכות, מלונות הרשת, בצפון ובדרום, היו מלאים באורחים שמחים שהגיעו לחגוג יחד את חג סוכות. נהנו בכל חול המועד מפעילויות מגוונות מסיורי עששיות ועד קומזיץ ופעילויות יצירה מהטבע. האווירה הייתה מיוחדת ורגועה מתמיד.

איפה תפס אתכם ה7.10?

בשבת, כמו כולם האורחים וצוותי המלונות התעוררו למציאות אחרת, לקח זמן עד שהבנו את התמונה הרחבה יותר של מה קורה בעוטף. כמו כן מרבית המשפחות לא ראו חדשות עד אחרי ארוחת הבוקר, ולכן ההתנהלות הייתה בשגרה. התלבטנו אם לעדכן אותם. או לתת להם לגלות בעצמם את הנעשה. לא ידענו מה יותר נכון לעשות. מרבית היציאות מהמלון היו בשבת, כך שלמעשה, כל המשפחות לאט לאט עזבו באופן טבעי את המלונות לאורך היום, והבטיחו לחזור בקרוב.

קמפינג דפנה מלונות מטיילים
קמפינג דפנה טרום המלחמה | צילום: מוריאל עציוני

 

ב-8.10 קבלנו הוראה מפיקוד העורף לסגור את המלונות בצפון בשל חשש לפתיחה של חזית בצפון. לא כל האורחים ששהו במלונות רצו לעזוב מיד, התרחיש של מבצע בצפון נראה  לנו רחוק ולא מציאותי. אך מכיוון שחששנו מאוד לסכן את האורחים. נצמדנו להוראות ובקשנו מהאורחים לעזוב את המלונות.
השוק היה מאוד גדול. אבל היינו מאוד  אופטימיים, תרחיש של מלחמה ארוכה לא נראה לנו אמיתי או ממשי, ולכן ביטלנו הזמנות של אורחים לשבוע  קדימה בלבד. מתוך מחשבה שהנה זה נגמר ונוכל להמשיך לארח. לקח זמן לעכל ולהבין שהמלחמה הולכת להיות ארוכה.

מלון וילג' מטיילים בשדה נחמיה
הוילג' מלון מטיילים על הירדן בשדה נחמיה | צילום: דיויד ארונוביץ

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

ממלון מטיילים לאירוח חיילים

מאחר וכל המלונות  בצפון נסגרו, ולא ידענו מתי יפתחו שוב. עסקנו בלבנות מספר תרחישים של מה יכול לקרות. ויחד עם זאת הבנו שהתקווה למשהו קצר כנראה תתבדה.
התחלנו להוציא עובדים לחל"ת. בנינו צוות אחזקה רשתי כדי שימשיך לטפל בחדרי הרשת. העונה הסתיימה בסוף סוכות והחדרים זקוקים לריענון, רצינו להיות מוכנים ליום שאחרי. מרכז ההזמנות צומצם ל-2 בנות שבעיקר היו עסוקות בביטולי הזמנות בתחילת הלחימה.

לצד זה, היו לנו לא מעט סיפורים שאורחים אמרו לנו שהם רוצים לבוא בכל זאת, וכעסו שביטלנו באופן יזום את ההזמנה שלהם. השיחות היו ארוכות, אנשים רצו לדבר ולשתף על מצבם והרגשנו שאנחנו מחזקים אותם ומחבקים את הקהילה שלנו.

חוסר הוודאות היה גדול אך מניסיון של הקורונה,  פתחנו את תוכניות העבודה שהכנו אז, ופעלנו לפיהם תוך התאמה למצב.

לאחר הגיוס המסיבי של אנשי מילואים לגזרה הצפונית,  ופינוי תושבי הצפון מבתיהם, החלו להגיע פניות מיחידות שונות בצה"ל להגיע להתרעננות ומנוחה, ובשלב מאוחר יותר גם ללינה. לא היססנו ופתחנו את המלונות לאירוח בחינם על חשבוננו  את כוחות הביטחון. אירחנו יותר מ 300 חיילים עד כה בכל המלונות. דאגנו לכביסה, מצעים נקיים, מקלחות חמות, תרמנו את כל האוכל שנותר במלונות.

בנוסף לחיילים, במלון דפנה מארחים גם רפתנים שהגיעו לחלוב בהתנדבות את הפרות שם. כאמור- ללא תשלום וללא כל עזרה וסיוע מהמדינה. הכל באהבה גדולה ובשמחה.

מלון דפנה רשת מטיילים
מלון דפנה מארח רפתנים | צילום: איה בן עזרי
מלון מטיילים מטולה
מלון מטיילים מטולה מארח חיילים | צילום: איה בן עזרי

 

ובינתיים בלוטן אשר בערבה

במלון מטיילים מדברי לוטן התחלנו לקלוט מפונים מהעוטף – זהו המלון היחיד של הרשת שממוקם בערבה הדרומית, במקום שקט, ונותר פתוח לאורך כל המלחמה ויכול היה לארח מפונים ומשפחות שמחפשות שקט במקום קרוב לטבע.

לאחר שהחלו להגיע מפונים מהעוטף ושמענו את הספורים הקשים בקשנו מהמועצה שתשלח לנו סיוע של מטפלים שישוחחו עם האורחים ויתנו להם עזרה נפשית ראשונית.
יש לנו אורחים שנמצאים אצלנו כבר למעלה מחודש ימים ולאט לאט מקיימים שגרה, אבל לחיות בחדר של 25 מטר זוג עם שניים לאורך תקופה כל כך ארוכה זה מאוד לא פשוט ומאתגר.

משפחה של מפונים (והכלב) במלון מטיילים מדברי לוטן
משפחה של מפונים (והכלב) במלון מטיילים מדברי לוטן | צילום: רשת מלונות מטיילים
מתחם רשת מלונות מטיילים בלוטן
מתחם רשת מלונות מטיילים בלוטן | צילום: יחצ

 

נושמים שקט מדברי במלון מטיילים לוטן

מלון מטיילים מדברי לוטן, מאפשר גם לקהל הרחב להגיע להתאוורר וללון בו ואף מציע 30 אחוז הנחה עד סוף שנת 2023.

בקיבוץ לוטן, אפשר לקחת אוויר יחד, להתהלך בקיבוץ בין עצי השיטה אל מול נוף הרי אדום, להירגע ולנוח. כולנו צריכים להיטען באנרגיה של טבע. כל חדרי המלון צמודי קרקע וממוקמים באזורים עם מרחבים.

גם במלון מדברי לוטן, בדומה לשאר מלונות הרשת אפשר להגיע עם הכלבים.

אנחנו ממליצים לצאת לטבע עם הכלב - ובחרנו 3 המלצות לטיול שמתאים לילדים ולכלבים באזור קיבוץ לוטן:

עמודי עמרם - פארק גיאולוגי עם סלעי ענק 

מסלול טיול קצר וקולע שניתן לשלב בדרך לאילת. כאן תיהנו מהליכה קצרה, נופים עוצרי נשימה, הרים וסלעים במגוון צבעים וצורות וגולת הכותרת – עמודי עמרם, עמודי חול מרשימים המתנשאים לגובה 15 מטרים!

חולות כסוי - דיונות מושלמות לשקיעה

חולות כסוי הן למעשה דיונות חול זהוב, דק ורך כל כך, שיזמין אתכם, גדולים כקטנים, הולכים על שתיים כהולכים על ארבע, לרוץ, להגיע לפיסגה חסרי נשימה, לגלוש ולהתגלגל למטה בהתלהבות! מומלץ להגיע בקצוות של היום כדי להימנע מחול חם מדי בכפות החברים על ארבע.

נחל גשרון עליון – מסלול מעגלי לכל המשפחה

נחל גשרון עליון הינו מסלול מעגלי בן כשלושה קילומטרים שבו תוכלו ליהנות מהליכה בערוץ נחל סלע אבן חול אדמדם, הכוללת טיפוס קצר לתצפית יפהפייה המשקיפה על חצי האי סיני. תענוג של טיול למשפחות שמטיילות עם הכלב.

אטרקציות ללא תשלום בערבה הדרומית

בנוסף, לאור המצב אתרי הערבה הדרומית מזמינים אתכם לאטרקציות ללא תשלום: סיור עצמי בפארק האקו כיף בקיבוץ לוטן, סיורים מודרכים בפארק הצפרות אילת, ביקור בשמורת חי בר יטבתה וביקור בבית האמנויות נאות סמדר הכולל גם הסבר וטעימות ביקב האורגני.

נחל גישרון עליון
נחל גישרון עליון | צילום: יעל לרנר

 

מבצעים לשנת 2024

כמעט כל העובדים שלנו מפונים גם הם מבתיהם. מרכז המאמצים שלנו כרגע, הוא  לשמור על קשר יום יומי עם כל צוותי המלונות. המנהלים קיימו ביקורי בית, עם כל עובד למרות שהתפזרו בכל הארץ.  כמו כן, נפגשים להתנדבויות שונות יחד. יוזמים שיחות זום של הצוותים ומנסים בכל דרך אפשרית לשמור על הקשר ועל משפחת מלונות מטיילים.

אנחנו שומרים על האופטימיות ועל התקווה לימים יפים בהם כל מלונות הרשת ייפתחו ונחזור לארח עם חיוך ומאמינים כי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לתכנן את החופשה הבאה, לא כל כך משנה מתי, העיקר שיהיה משהו טוב לחכות ולצפות לו. לכן, פתחנו במבצע 24% הנחה לכל שנת 2024 ללא הגבלות- בפסח הקרוב, בחגים וגם באוגוסט. פרטים באתר של רשת מלונות מטיילים.

Dcim100gopro
רשת מלונות מטיילים ישמחו להיפתח מחדש ולארח גם את הכלבים שלכם | צילום: מלונות מטיילים