חגיגות בבירה: פעילויות שוות לכבוד יום ירושלים

סדנאות, פעילויות מיוחדות במוזיאונים בירושלים, כניסה חינם לאתרים בעיר וקמפינג אורבני: הכנו לכם רשימת הצעות לפעילויות שוות ליום ירושלים שחל בשני הקרוב

זמן צפייה: 08:22

יום ירושלים שחל השבוע הוא הזדמנות מעולה להגיע לעיר הבירה שלנו לשלל פעילויות שוות, חלקן אפילו בחינם או עלות סמלית! יום ירושלים חל מחר, 10.5.2021. כדאי להתעדכן מראש היכן עוברות תהלוכות הדגלים כדי להמנע מעמידה בפקקים ועומסי תנועה.

הגן הבוטני - כניסה חינם עד השעה 17:00

במהלך יום שני ניתן להכנס ללא תשלום לגן הבוטני בירושלים. סעו ברכבת בסיור מיוחד ברחבי הגן או לכו לסיורים מודרכים בחממה הטרופית שיוצאים בשעות 11:00, 12:00, 13:00.

יש להירשם מראש בטלפון של הגן הבוטני 02-6794012 או באתר www.botanic.co.il

ביום ירושלים כניסה למוזיאון המדע בעלות 10 ₪ בלבד בין 11:00-23:00

אנחנו דורכים עליה, תוקעים בה יסודות ומעבירים בה צינורות, קודחים, חוצבים ונלחמים עליה - אבל לא באמת יודעים הכל על האדמה השוכנת לרגלינו. לרגל יום ירושלים מזמין המוזיאון את הקהל הרחב להיחשף לאוצרות הטבע אשר מסתתרים באדמה, ללכלך את הידיים במגוון סדנאות והרבה א-ד-מ-ה. יש להירשם מראש בטלפון 02-6544888 או באתר.

כניסה למוזיאון ידידי ישראל בעלות 15 ₪

מוזיאון ידידי ישראל נותן במה לסיפורי גבורה של כאלה שאינם יהודים אך פעלו בכל דרך להשבת העם היהודי לארצו. המרכז מספק למבקר חוויה ויזואלית דרך 7 מיצגי מולטימדיה אור-קוליים מתקדמים. ביום שני תוכלו להיכנס אליו בעלות של 15 שקלים. המוזיאון מציג ב-16 שפות שונות בתיאום מראש בטלפון 02-5329400 או באתר.

ביום ירושלים מוזיאון המוזיקה העברי פתוח רצוף עד השעה 23:00

במוזיאון 7 חללי תצוגה כשכל אחד מהם מסמל תפוצה אחרת: פרס וקווקז, מרוקו ואנדלוסיה, אתיופיה, תימן, אירופה, בלקן, סוריה ועירק, והודו - כל חלל במוזיאון מעוצב בסגנון האותנטי של אותה תפוצה. עוד במוזיאון, אוסף כלי נגינה של למעלה מ-260 כלים מיוחדים שנאספו מהתפוצות. עלויות כניסה רגילות ביום ירושלים – ההבדל הוא בשעות הפתיחה. יש להירשם מראש בטלפון 02-5406505 או באתר.

סדנת צורפות של "אנוש" בה מייצרים טבעות נישואין

עונת החתונות חזרה, ומה מרגש יותר מטבעות נישואין שהחתן והכלה מכינים בעצמם ושיש להן גם ערך חברתי? בלב נס ציונה, ישנה סדנת צורפות מקסימה של "אנוש" – העמותה הישראלית לבריאות הנפש, שם זוגות לפני חתונתם נפגשים עם מתמודדים בעלי מגבלה נפשית ויוצרים יחד טבעות נישואין – המטרה שזוגות יצאו עם טבעות נישואין אבל לא רק, גם עם חוויה וערך מוסף.

הסדנה מתקיימת בימים א'-ה' בין השעות 07:30-13:30, נמשכת 3-4 שעות ועלותה 360 ₪ + עלות הזהב (יש אפשרות להביא זהב לא בשימוש מהבית שיעבור התכה ולחסוך עלויות) 

הכירו את הקמפינג האורבאני הראשון ואת ירושלים הקדומה

ריאה ירוקה בלב העיר ירושלים, 7 דקות הליכה ממתחם התחנה - מה שאומר, אפשר לצאת לאכול, לשתות משהו ולחזור לקמפינג. לבחירתכם השכרת אוהלים, לינה במאהל אירוח או לחילופין קרווילות חדשות שנולדו בקורונה ומחכות לחלוצים, למבקרים הראשונים שיבואו. קמפינג בלב ליבה של הבירה זאת חוויה – הקרווילה רק מכפילה את החוויה. חופשה בירושלים במחירים נמוכים יחסית, כשביום למחרת קמים ובמרחק הליכה יכולים להגיע לעיר העתיקה, לכותל המערבי או לעיר דוד - אתר ארכיאולוגי שבו שכנה ירושלים הקדומה לפני למעלה מ-2,500 שנים. יש המון פעילויות וסיורים ביום ירושלים – המלצה חמה על סיור מתחת לאדמה, בתעלות תת קרקעיות ששימשו מסתור בזמן חורבן בית המקדש. בלילה, לא להפסיד את מופע הלילה של עיר דוד "הללויה" – מופע אורקולי המוקרן תחת כיפת השמיים על גבי העתיקות, ומספר את סיפורה של העיר. 6033*