במיוחד לאוהבי הגבינות: 5 אזורים במדריד עם הגבינות הכי מדהימות בספרד

כולם מכירים את הגבינות ההולנדיות, השוויצריות או האיטלקיות, אבל האם טעמתם פעם גבינות ספרדיות? ליעד הרשקוביץ גילתה חמישה אזורים במדריד שתמצאו בהם את הגבינות הכי איכותיות באזור

מדריד | צילום: shutterstock

מדריד שבספרד ידועה כעיר עם מוזיאונים טובים לאמנות, סצינת שופינג משובחת וכמובן שבזכות הכדורגל שלה, ובעיקר בזכות קבוצת הכדורגל המצליחה ריאל מדריד, אבל לא הרבה יודעים שהיא גם אחת הערים עם הגבינות הכי טעימות. יש לא מעט פרשנויות ליצור הגבינות ובחלק מהמקומות גם הרבה מאוד מסורת עתיקה.

אם אתם מתכננים טיול למדריד אלו האזורים שאתם חייבים להגיע אליהם רעבים.

La Campiña

לה קמפינייה נמצאת בצד המזרחי של העיר וחיים בה יותר מ-350 אלף תושבים. הגבינות של הקהילה מיוצרות לרוב עם חלב עיזים, כמו גבינת קמפו ריאל, ויש להם גבינות רכות, חצי מבושלות ומבושלות מגזע אסף. בפואנטה אל סז חרמה קבוצת "אלבה" מייצרת את הגבינה וילאלון המיוצרת בעיקר מחלב של פרה.

צילום: shutterstock

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

La Sierra de Guadarrama

באזור הזה איבדו את המסורת הקדומה שהייתה להם אבל הצליחו לשחזר אותה במדויק וגם הוא כיום אזור מלא במחלבות עם גבינות מצוינות. ב-"Colmenar Viejo", מכינים גבינות חצי מבושלות, המפעל שמייצר את הגבינה הזו נפתח בעקבות איחוד של שתי משפחות של בעלי חיים מהאזור. הם שמים דגש על המסורת שבהכנת הגבינה (כמו למשל בתהליך הייצור של הגבינה מחלב של כבשים) ונותנת תשומת לב לכל שלב בתהליך ייצור הגבינה כשהם גם דואגים לשטחי המרעה של הבקר שממנו מופק לבסוף החלב.

במיראפלורס קיים מפעל נוסף שהוקם בשנת 2011 מתוך ניסיון להחזיר את המתכון המסורתי שהיה במשפחה והוא מייצר גבינות באזור והוא שייך לחברה של משפחה שמייצרת מזון מהאיכותיים ביותר המבוססים על חלב. אחת הגבינות המפורסמות שלהם היא גבינה בשם "La najarra" (גם הר ההתייחסות במיראפלורס).

אוהבים גבינות? בואו להכיר את 8 הגבינות הכי מטורפות בעולם

צילום: shutterstock

 

 La Sierra Oeste

באזור מערבי יותר של מדריד, שנקרא לה סיירה אואסטה, יש את "Fresnedillas de la Oliva" בו המציאו את הגבינה "La Cabezuela Tradicional" מחלב עז לראשונה ותאריך תחילת הייצור מתייחס לפעם הראשונה שהומצאה הגבינה הזו שמוכרת בספרד עוד מ-1750.

רק בתחילת שנות ה-90 החלו לייצר גבינה מחלב עיזים וגם גבינת שמנת כך שתתאים להפצה בסופרים לתושבי העיר ולכלל ספרד. החלב בו משתמשים הוא חלב שהבקר שמייצרים את הגבינות ממנו הוא יליד הרי מדריד ונקרא עז גוואדררמה. משפחת רויואלה-קמפוס, בעלי המחלבה שמייצרת את הגבינות, הגשימו חלום גדול כשהתחילו גם לייצר יוגורטים ושמנות.

צילום: shutterstock

 

Las Vegas

ייצור הגבינה באזור הזה מתרחש בחמישה מוקדים עיקריים: קולמנר דה אורחה, סן מרטין דה לה וגה, ולדלגונה, צ'ינצ'ון וסימפוזואלוס. המקור שלו הוא מתחילת שנות ה-20, כשאב ובנו הקדישו את כל זמנם לייצור גבינות חצי קשות ומבושלות.

הנכד של המשפחה פתח מפעל משלו בקולמנאר דה אורחה והקפיד להעביר את מסורת הכנת הגבינות מדור לדור. הם מקבלים דירוגים גבוהים בזכות היחס שלהם לבעלי החיים מהם מפיקים את הגבינות.

גבינה נוספת שנמכרת באזור היא גבינת מדורדו דה סן מרטין שמזכירה במרקם שלה משחה מחלב עיזים.

צילום: shutterstock

 

Torrelaguna

מפעל לייצור גבינות נוסף במדריד הוא "לה פסטורה דה גואדרמה פרסקו" שהוקם בשנת 2003 בטורלגונה, ברכס הצפוני של העיר. היום יש בבעלותם יותר מ-700 עיזים המייצרות את החלב ממנו מכינים את הגבינות החצי רכות שלהם שנחשבות לאיכותיות במיוחד.

מפעל נוסף המייצר גבינות בטורלגונה הוא של משפחת קבאלרו, שני אחים והבת של בעל מפעל גבינות אחר, שהוקם בשנת 2011 כשאב המשפחה היה בעל 40 שנות ניסיון במפעלים דומים. האזור גורם לכך שהחלב של הבקר הוא טוב יותר ולכן הגבינות גם מאוד איכותיות וטעימות.