היעד המפתיע של 3 חברות התעופה הישראליות: 5 מקומות לבקר בקישינב, מולדובה

על אף מיעוט היעדים של חברות התעופה הישראליות, שלוש מהן בחרו לטוס בתקופה הזו דווקא לקישינב, בירת מולדובה. למה דווקא קישינב ומה בכלל יש לעשות בה? אספנו לכם מספר סיבות להגיע לעיר שבעיקר זכורה מ'פרעות קישינב' המפורסמות

קישינב מולדובה | צילום: shutterstock

השבוע פרסמו 3 חברות התעופה הישראליות (סאן דור, ישראייר וארקיע) את לוח הטיסות השבועי העדכני שלהן ומה שבלט ואף הפתיע היה שלצד יעדים מבוקשים בעת הזו, כמו אתונה ולרנקה, מככבת גם קישינב, בירת מולדובה.

מה יש לישראלים לחפש דווקא בקישינב? אז מסתבר שקישינב מהווה שער לאוקראינה וישראלים ממוצא אוקראיני שנוסעים לבקר את המשפחה או מגיעים לארץ טסים דרכה בהעדר טיסות ישירות לקייב. קישינב מהווה גם יעד עבור המגזר החרדי היות ויש בה ישנה קהילה יהודית ענפה.

קישינב מתאפיינת בפארקים ירוקים, אדריכלות סובייטית, כנסיות, מוזיאונים ואפילו, תתפלאו, חיי לילה תוססים.

אספנו  5 מקומות לביקור בקישינב וסביבתה:

 

1. המוזיאון הלאומי להיסטוריה

המוזיאון הלאומי להיסטוריה, שהוקם בשנת 1983, נמצא במרכזה של העיר קישינב ומאחורי בית הפרלמנט של המדינה. במוזיאון תוכלו לראות מדי שנה כ-15 תערוכות שונות ויש בו מעל 260 אלף מיצגים, ביניהם טנקים סובייטים וממצאים ארכיאולוגיים שונים. במוזיאון, המחולק למספר  אזורים: היסטוריה, ארכיאולוגיה ועוד, תוכלו להכיר את ההיסטוריה של המדינה ושל העיר עצמה כמו גם  לראות את החרב של הלוחם סנט סטפן, שהמולדבים מעריצים, מכיוון שהוא ידוע כמשחרר מולדובה.  מוזיאונים נוספים בקישינב הם המוזיאון הצבאי ומוזיאון בית פושקין המוקדש למשורר הרוסי המפורסם.

כתובת: Str 31 August, 121A, Chisinau, Moldova

צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של המוזיאון

 

2. קתדרלת המולד

קתדרלת הולדת ישו (המולד) היא הכנסייה הקתולית הראשית של המדינה. הקתדרלה נבנתה בשנת 1830 לפי בקשת הנסיך מיכאיל סמיונוביץ' וורונטסוב. הקתדרלה הופצצה בכל המלחמות שהתחוללו מאז שנבנתה ותמיד שופצה מחדש, חודשה ונפתחה שוב למבקרים. למעשה עד היום עדיין משפצים אותה. במקום יש גם מגדל פעמונים שנבנה שוב בשנת 1977 לאחר שנהרס על ידי הקומוניסטים בשנת 1962.

כתובת: Piata Marii Adunari Nationale 12, Chisinau, Moldova

Catedrala Nasterea Domnului | צילום: shutterstock

 

3. מילסטי מיצ'י

בעיר Ialoveni, שנמצאת כ-10 ק"מ מקישינב, נמצא מרתף היין הגדול ביותר באירופה ששמו מילסטי מיצ'י, שאף זכה להיכלל בשיאי גינס בזכות אוסף היינות הגדול ביותר בעולם. המרתף הוא גם מפעל לייצור יין עם אוסף יינות מיוחד, השמור במנהרות גיר היוצרות עיר תת קרקעית שהרחובות בה נקראים בשמות של מותגי יין מפורסמים. יש אפשרות להצטרף לסיור שכולל טעימות של יינות וארוחה.

כתובת: Milestii Mici, Ialoveni, Moldova

מילסטי מיצ'י. מרתף יין שכל אוהבי היין חייבים להכיר | צילום: shutterstock

 

4. אורחי וצ'י

אורחי וצ'י היא עיר עתיקה שנמצאת במרחק של 50 ק"מ מקישינב וניתן להגיע אליה מיניבוס ציבורי שיוצא מתחנת האוטובוס המרכזית של קישינב. בעבר הרחוק העיר הייתה מחולקת ל-2 ערים שונות - אורחי, שבה גילו שרידי מסגד, ארמון ובתי מרחץ שונים שבצוקיו חצוב מנזר שקיים מהמאה ה-13 (היה ריק במשך מאות שנים ובשנים האחרונות נזירים ספורים הגיעו לחיות בו ולקיים את תפקידם הדתי) וממנו ניתן לראות את נהר הראוט. העיירה השנייה, צ'י, הייתה משוייכת לאורדת הזהב הטטרית.

אורחי מולדובה | צילום: shutterstock

 

5. אגם ולאה מורילור

אגם ולאה מורילור נוצר בשנת 1952 בעידן הסובייטי, על ידי ליאוניד ברז'נייב, נשיא ברית המועצות לשעבר. הפארק בו נמצא האגם משתרע על כ-100 דונם. האגם משמש כסביבת מחייה לדגים רבים וסוגים רבים של עופות מים (אנפות, שחפים ועוד). אם אתם רוצים לברוח קצת מהעיר ולבלות במקום שקט ופחות הומה, אגם ולאה מורילור הוא המקום המושלם עבורכם. בפארק יש קולנוע בשעות היום, אזור לילדים וחוף ים. בקיץ פועל בו תיאטרון הקיץ שנבנה ב1957 ומכיל כ-6700 מקומות ישיבה והינו התיאטרון הפתוח הכי גדול באירופה.

כתובת: Lacul Valea Morilor, Chisinau, Moldova

אגם ולאה מורילור | צילום: shutterstock