מטורף: צלילה בעקבות הטיטניק ב-105 אלף דולר

מסע בן שבוע למעמקי הים בעקבות הספינה הנודעת. כך זה ייראה

זמן צפייה: 02:37

מה הייתם עושים כדי להיות חלק ממשלחת מיוחדת שתצלול למעמקי הים כדי לחקור את שרידי הטיטניק? אם יש לכם כ-100 אלף דולר מיותרים - אתם מוזמנים להשקיע. אבל זה לא אומר שלא תצטרכו לעמוד בסטנדרטים מסוימים כדי להתקבל. רענן בן בסט, מנכ"ל החברה הגיאוגרפית וסטיב סימס, בעלים ומנכ"ל של חברת התיירות האמריקאית bluefish הציגו אתמול לראשונה את פרטי המסע המיוחד הזה.

במהלך יוני 2018 ייצאו שלוש משלחות של 10-12 משתתפים למסע בן שבוע בתוך צוללת בעקבות הספינה הנודעת. תמורת 105 אלף דולר יוכלו המטיילים צפויים לקחת חלק פעיל במשימות המחקר, ללמוד על הטכנולוגיה שמאפשרת את החוויה יוצאת הדופן ואף ליטול חלק במשימה מדעית מרתקת בלב ים.

הטיטניק נבנתה מחדש: כאן תוכלו ליהנות ממנה

[brightcove_iframe video_id='mood_article_234' autoplay='0' kid='1_0tvkl0uc' duration='1929']

מאה שנים חלפו מאז הפליגה אוניית הפאר טיטניק אל סופה, והאגדה שלה רק גברה והציתה את דמיוננו יותר. עכשיו יש לקומץ מטיילים הרפתקנים הזדמנות של פעם בחיים, לרדת בצוללת ים עמוק אל קרקעית האוקיינוס האטלנטי ולחזות באונייה הטבועה המפורסמת ביותר בעולם, במקום מנוחתה. מאז שאותרה בשנת 1985, משלחות מחקר וסיקור רבות ביקרו מעל האנייה הטבועה המפורסמת בתבל, אבל רובן עשו שימוש בסונאר ורובוטים, או צוללות בלתי מאוישות. רק קומץ אנשים, ביקרו במצולות וחזו בה במו עיניהם.

עוד ב-Mood:
>>מצא את העושר: התפטר מעבודתו כדי לטייל והפך למיליונר
>>עוצרי נשימה: פארקים לאומיים שאתם חייבים להכיר

הנוסעים בטיול יצטרפו לצוות מחקר וסיקור, במשימה בת שבוע, שבמהלכה יבצעו צלילה בודדת לטיטאניק. בכל צלילה 4 אנשי צוות (מטיילים) וטייס הצוללת. הירידה אורכת כ-90 דקות, רובן בחשיכה מוחלטת, ולאחר מכן כארבע שעות של סקירת הכלי השייט, על קרקעית בעומק 3,800 מטר! במהלך הצלילה אנשי הצוות יכולים לראות את חרטום וגשר האנייה באור הזרקורים העוצמתיים של צוללת המחקר, ולמרות שהמשימה מתמקדת במדידות, צילום וסקירת הטיטניק, תהיה גם הזדמנות להתרשם מבעלי החיים שמאפיינים את מצולות הים כגון דגי מעמקים, לובסטרים עיוורים ועוד. במהלך השבוע המטיילים לוקחים חלק בפעילויות המחקר, משתתפים בהדרכות ותדרוכים, ואם הם רוצים אז גם מסייעים במשימות המחקר באופן פעיל, לאחר הכשרה קצרה.

לרדת לעומק 3,800 מטר. שרידי הטיטניק (צילום: יחסי ציבור)
לרדת לעומק 3,800 מטר. שרידי הטיטניק (צילום: יחסי ציבור)

הצוללת שתשמש את המשלחת היא הצוללת המאוישת היחידה בעולם שמסוגלת להגיע לעומק של כ-4,000 מטרים ושאינה בבעלות ממשלתית של אף מדינה. זוהי גם הצוללת בעלת פתח הצפייה הרחב ביותר מכל צוללות הים העמוק שמגיעות לעומקים כאלה (קוטר 53 ס"מ).

דרישות סף: אם אתם רוצים להצטרף תצטרכו לשכנע שאתם רוצים לתרום להצלחת המשלחת ולקחת חלק פעיל במשימה ככל שיידרש, שאתם סקרנים ויש בכם תשוקה לחקר האוקיינוס וקרקעית הים, שיש לכם ניסיון קודם במשלחת או הרפתקה מסוג זה באורך של לפחות 3 ימים ועוד כמה קריטריונים נוקשים. בהצלחה!

החופשות הכי שוות שתמצאו עכשיו בפייסבוק שלנו