ירד בגדול: שגיא ברייטנר חושף כיצד נראה לפני המהפך

הרעב על האי גרם לשורד שגיא ברייטנר להישבר מול המצלמות בפרק ששודר אמש. עכשיו הוא מספר על התקופה הקשה בילדותו כילד שמן ומעביר מסר לצופים בבית

זמן צפייה: 02:26

הישרדות בחיים האמיתיים

לא הרבה אנשים יכולים לשרוד על אי ללא מזון, אין ספק. נוסיף לכך את העובדה שמלבד הרעב צריך להתמודד עם משימות מאתגרות, תנאי טבע לא סבירים וכמובן התמודדות חברתית שעלולה להיות לא פשוטה, אבל זה כבר תלוי באנשים שנמצאים סביבך על האי ובכישורים החברתיים שלך. אבל מה קורה כשלכל אלו מצטרף מטען מהעבר בדמות של דחייה חברתית בגיל ההתבגרות?

יחד עם בר זומר, ניקולה וורד, יוסי בובליל ונתי שדה, חבריו לשבט 'ליגאוו' בהישרדות | צילום: צילום: מיכה לובטון

בפרק של הישרדות ששודר אמש (יום ש', 27.5) חשף המתמודד שגיא ברייטנר, המכונה גם "שגיא ביטבוקס" צד אחר מעברו שלא הרבה אנשים זכו להכיר. ארבעה ימים ללא מזון על האי פלוואן בו מצולמת העונה החדשה, הציפו את ברייטנר בזכרונות ומחשבות מעברו והביאו אותו למצב בו התפרק מול המצלמות בבכי, כשהוא חש שנגעו לו בנקודות רגישות.

"כל תקופת הילדות שלי, עד גיל 16, הייתי מאוד שמן. לא הייתי נראה טוב. לא הצלחתי למצוא את המקום שלי. לא אהבתי את עצמי, וכשאתה לא אוהב את עצמך זה מוקרן" סיפר שגיא למתמודדת מעיין אדם בפרק ששודר אמש. "אי אפשר להבין כמה זה מתסכל כשאתה מת להראות את עצמך, כשאתה מת לדבר ולהתבטא יותר, ואתה יודע שאם תשב עם איזו מישהי ותדבר איתה אתה כן יכול לכבוש אותה. זה אף פעם לא נגמר ביותר מידידות. זה תמיד 'שגיא הידיד'".

שגיא ברייטנר נשבר מול המצלמות

"הגעתי כדי לספר את הסיפור שלי"

יממה לאחר חשיפת הסיפור בפרק ששודר בלב הפריים הטיים, הועלה פוסט בחשבון האינסטגרם של ברייטנר, שמונה 169 אלף עוקבים, עם תמונה שחושפת כיצד נראה לפני השינוי. בפוסט מספר ברייטנר, בטקסט אישי כנה ומרגש, על ההתמודדות עם אוכל, רעב ודחייה חברתית כילד, ופונה אל קהל עוקביו במסר אופטימי:  "אני פה כדי להראות לכל ילד שקורא את זה - אפשר לצאת מהמעגל. אפשר לעשות שינוי, זה קשה, זה דורש הרבה כוח נפשי אבל זה אפשרי אם רק רוצים באמת".

זה מה שנכתב בפוסט שפורסם בחשבונו של ברייטנר:

כל החיים שלי התמודדתי עם מפלצת האוכל. לעזאזל, אני עדיין מתמודד איתה. לא לאכול בהגזמה יותר מידי, לאכול בריא, לדעת לנהל נכון את הזמנים. בהישרדות התמודדתי עם מפלצת אחרת לגמרי - מפלצת הרעב. וכן, כמה שהרעב הזה אמיתי לכל הספקנים. כל מה שאתם צופים בו - אמיתי. הרעב, הקור, התנאי שינה, המשימות, האסטרטגיות. הכל. אמיתי. רעב אמיתי שאוכל אותך מבפנים. רעב כזה שאם הייתי מוצא פח זבל, הייתי מחטט בו בלי לחשוב פעמיים כדי למצוא משהו לאכול. ההתמודדות שלי עם הרעב שם לא הייתה רק פיזית אלא גם נפשית, כי מה לעשות.. אוכל מרגיע אותי. אוכל עשה לי טוב כשהרגשתי בודד בתור ילד. אכלתי יותר מידי, אכלתי המון גם אחרי ששבעתי, כי אוכל ניחם אותי. תמיד הייתי ילד שמן אבל פה בתמונה הייתי בשיא שלי. ורק מי שחווה ילדות של דחייה חברתית, ידע על מה אני מדבר. לא למצוא את עצמך בחברה, להרגיש כשלון ואז כשאתה בדיכאון מזה - לאכול עוד כי זה אוכל מנחם אותך. מעגל אכזרי של דיכאון והשמנה, דחייה חברתית וילדות לא קלה נפשית. אבל אני פה כדי להראות לכל ילד שקורא את זה - אפשר לצאת מהמעגל. אפשר לעשות שינוי, זה קשה, זה דורש הרבה כוח נפשי, אבל זה אפשרי אם רק רוצים באמת. להתחיל לחיות אורח חיים בריא, תזונה, ספורט. להתחיל לאהוב את עצמך ולרכוש ביטחון עצמי. אגב בתור ילד שלא מצא את עצמו חברתית באף מקום - מצאתי את עצמי ברשת. הייתי בפורומים, משחקי מחשב ורוב החברים שלי היו וירטואליים, עם כינויים מוזרים ולא שמות. גדלתי ברשת. אבל הנה - אחרי כמה שנים טובות, הרשת היא זאת שהרימה אותי שוב. בזכותה נחשפתי לראשונה והתחלתי להכנס לעולם הבידור, בזכותה יש לי קהל עוקבים - אתם, שאני כל כך מעריך ואוהב. ובזכות הרשת, הגעתי גם להישרדות. אולי כדי לספר את הסיפור שלי, כדי שמי שנמצא באותו מצב שאני הייתי, ידע שזה אפשרי. ידע שיש תקווה. שלכם - שגיא השמן ❤️ // #שגיאהשמן

A post shared by Sagi Braitner | שגיא ברייטנר (@sagibraitner) on

בין אם יזכה להגיע לגמר ויקטוף את הפרס הגדול או לא, לדעתנו הוא כבר זכה בענק וקטף פרס לא פחות גדול מזה של הישרדות.

עוד על "הישרדות":

לחצו כאן – כדי לצפות בפרקים של הישרדות

הכירו את השורדים החדשים

צפו בגיא זוארץ קופץ מהמפל הגבוה ביותר בפיליפינים

נפל בעריכה: שבט בוהאיי פותח את הבוקר באימון ספורט

בחן את עצמך: האם היית שורד על אי בודד?