רצים ומטיילים במקום היפה ביותר בעולם

חלמתם לרוץ לצד אלופי העולם ומדליסטים אולימפיים? בחודש הבא תצא לדרך תחרות הריצה האתיופית הגדולה באדיס אבבה

ב- 26 בנובמבר תצא לדרך תחרות הריצה האתיופית הגדולה באדיס אבבה. חובבי הספורט ייהנו  מחוויה עם ניחוח של אלופים. היילי גבריסלסי, רץ המרתון המפורסם ביותר בעולם, המדליסט קנניסה בקלה ואלפי משתתפים מרחבי העולם ייקחו חלק בריצה לאורך 10 קילומטר בגובה של 8,000 רגל, באחד המקומות היפים והייחודיים ביותר בעולם.

5 דברים שישפרו את חווית הריצה בגובה ומתאימים גם לטיולי שטח:

תזונה - כשעה לפני שיוצאים לריצה ובסיומה חשוב מאוד לאכול חטיף אנרגיה או פרי כדוגמת: בננה או תמר. ריצה מוציאה הרבה אנרגיה ובמהלכה מתקיים תהליך פירוק השריר.  אכילה מזינה לאחר הריצה  עוזרת לבניית השריר במידי.

נעלי ריצה - חשוב לדאוג לכף הרגל שלכם, יש להצטייד בנעלי ריצה נוחות המשלבת שיכוך ובולם זעזועים. כמו גם, ספיגה וניטרול השפעות כתוצאה מפעולת הריצה והחזרת אנרגיה לרץ.

בגדי וגרבי ריצה – מומלץ לרוץ בבגדים העשויים בטכנולוגיה של יכולת נידוף זיעה ברמה גבוהה, המעניקה לבד רכות ושמירה על רעננות הגוף ביגוד זה קל יותר, נוח ונעים לריצה. בנוסף מומלץ להצטייד בגרביים מותאמים לריצה העשויים חומרים קלים מנדפי זיעה.

מים – יש להצטייד במים ולאחסן בנרתיק נשיאה, או בחגורת בקבוקים.

שעון דופק  - מומלץ מאוד לצורכי בקרה ובריאות למדידת הזמן והדופק.

חשוב לדאוג לכף הרגל ולהקפיד על התאמה מלאה של נעלי הריצה | צילום: יחצ

ומה עושים באתיופיה חוץ מלרוץ? צפו

[brightcove_iframe video_id='mood-vacation-abroad-economy-38-self' autoplay='0' credit='' desc='' kid='1_drvvsrlz' duration=''']