תחזיקו חזק: מהו הגשר הכי מסוכן בעולם?

הם גבוהים חלקלקים, לעתים רעועים ובחלק מהמקרים גם גובים לא מעט קורבנות. הגשרים שלא ישאירו אתכם אדישים

זמן צפייה: 01:21

נכון שלא תמיד שמתם לב שאתם נוסעים על גשר? או שאם כן שמתם לב, זה כנראה היה בין שתי גדות התמזה או הדנובה עם נוף לעיר אירופית קלאסית ומנומנמת. מה עם גשר באמצע הים? או גשר חבלים מתנדנד מעל תהום? הנה הגשרים המפחידים בעולם שתפגשו בדרכים.

 Carrick-a-Rede Rope Bridge, צפון אירלנד

אין דבר שמשרה תחושת ביטחון גדולה יותר מגשר חבלים באורך 20 מטרים מעל תהום סלעית בגובה 30 מטרים. הגשר הזה הוא אחת האטרקציות המובילות באירלנד. מטיילים רבים עוברים בגשר העץ והחבלים הגבוה המחבר בין שני איים ותחתיו, כמו בין שני איים, נמצא הים וסלעים רבים המבטיחים נחיתה לא נעימה כל כך. אפשר להתנחם בכך שבשנות ה-70 הוא היה לא יותר מכמה חתיכות עץ וידית אחיזה בצד אחד בלבד.

 Lake Pontchartrain Causeway, לואיזיאנה, ארה"ב

אם אתם סובלים מטאלאסופוביה, פחד מים, הגשר הזה לא מומלץ עבורכם. הגשר הזה באורך 38 ק"מ בלואיזיאנה חוצה את אגם פונצ'רטריין הענקי. אחרי הגעתכם לקילומטר ה-12 בגשר, התסכלו סביבכם וראו כי נשארתם רק אתם, הים והגשר. כל סימן לאדמה נעלם ומשאיר אותכם בנסיעה בת 30 דקות לעבר אופק ריק לגמרי. אולי רק הימאים בנינו מורגלים בעניין הזה.

הגשר חוצה את אגם פונצ'רטריין הענק. Lake Pontchartrain Causeway, לואיזיאנה, ארה"ב (צילום: shutterstock)
הגשר חוצה את אגם פונצ'רטריין הענק. Lake Pontchartrain Causeway, לואיזיאנה, ארה"ב (צילום: shutterstock)

 Millau Viaduct, צרפת

לפני כל גשרי החבלים הקריפיים, נעצור לרגע בגשר מודרני וחדש בצרפת, מעל נהר טארן. אין שום דבר מיוחד במבנה הגשר הזה, חוץ מהעובדה הקטנה שהגשר הזה מגיע לגובה של 343 מטרים (!!!), יותר גבוה ממגדל אייפל, ובחלק מהפעמים נמצא מעל לגובה העננים. 270 מטרים מפרידים בין הכביש עצמו לאדמה שתחתיו. הגשר הזה דורג כגשר הגבוה בעולם, וכמו הגשר הגבוה בעולם, האמיצים שעוד עולים עליו מוזמנים לקפיצת באנג'י מטורפת.

 Ai-Petri Wooden Bridges, רוסיה

בחוף הדרום-מזרחי של חצי האי קרים מתנשאת שרשרת הרי האיי-פטרי, בהם כוחו של הטבע יכה בכם במלוא עצמתו. ההרים האלה מאופיינים בפסגות גבוהות וסלעיות הנופלות לתהומות עמוקים ומחוברות בחלקן בגשרי חבלים. קרשי העץ מרוחקים במעט אחד מהשני ובמבט קל למטה אי אפשר לפספס את התהום המקסימה בת ה-1,334 מטרים, ממש מתחת לרגליים שלכם. מיותר לציין שברוב הפעמים הגשרים מתנדנדים מהרוח ומוסתרים לגמרי בתוך עננים, כן?

Hussaini Hanging Bridge, פקיסטן

העובדה שגשר חוסייני הקודם נשטף ונהרס במונסון לא ממש מרגיעה, אבל אם יש לכם מספיק תעוזה כדי להגיע לכזה מקום בפקיסטן, אין סיבה שלא תחצו את הגשר הזה. הגשר מספק תצפית מרהיבה על הצד המערבי של רכס ההימלאיה וקארקוראם ועובר מעל לנהר שפשוט אי אפשר לפספס, משתי סיבות: האחת, כי זהו נהר רחב מאוד, והשנייה היא כי הקרשים המרכיבים את הגשר, או יותר נכון, מקלות, נמצאים במרחק כל כך גדול אחד מהשני ככה שהפטנט "לעצום עיניים" פשוט לא יעזור וחובה עליכם להסתכל למטה. למזלכם החבלים בגשר עבים וחזקים ומאפשרים נקודת משען טובה. זה גם משהו.

Tibetan Bridge, איטליה

במערב איטליה, ממש על גבול צרפת, באזור הררי נמצאת רשת הגשרים הללו סמוך לעיירה האיטלקית Claviere. אכן הגשרים הללו אמורים לגרום לכם להרגיש בטוחים, אבל הם פשוט יותר מדי כאוטיים בשביל זה. הגשרים מתפתלים לא רק לצדדים, אלא גם מעלה ומטה ונראים כמו נחשים ענקיים. כמובן שמתחת לשלבי המתכת הקטנים ניתן לראות את התהום הנחמדה והנהר הזורם בה, במרחק של יותר מ-30 מטר מכם. לא מתאים לבעלי פחד גבהים.

והגשר המפחיד בעולם: Mount Hua, סין

טוב, זה לא גשר קלאסי כמו שאנחנו מכירים מגדה אחת לגדה שנייה, אלא חתיכות עץ ממוסמרות-משהו לצלע ההר, ברוחב של כף רגל אחת ובגובה של 2,154 מטרים! ההליכה מתבצעת עם הפנים צמודים להר תוך כדי העברת אבטחות ציוד הסנפלינג מטבעת אחת לשנייה. מלבד הגשר הזה אין דרך אחרת להגיע לנוף הבראשיתי והעצמתי הזה, אך השאלה שחייבת להישאל, היא באיזה מחיר. הגשר הזה גובה את חייהם של כ-100 מטיילים מדי שנה שבאים לבקר במקדשים ואתרי הדת הסיניים הנמצאים בקצותיו. יציאה לטיול בגשר הזה מומלצת עם מורה דרך מוסמך בלבד ולא בצורה עצמאית.

עוד ב-MOOD:

>>ממאדים עד איקאה: הצעות נישואין במקומות הזויים

>> זה אמיתי? קופצים מצוק ונשארים בחיים

היעדים הכי שווים שתמצאו עכשיו בפייסבוק שלנו