צפו: הרגעים שעשו לנו את ריו

כואבים, מדהימים, מרגשים ובעיקר מעוררי השראה - אלו היו הרגעים הגדולים של ריו

זמן צפייה: 01:34

2 מדליות ישראליות בג'ודו והמצרי שלא לחץ יד

אחרי קרב מול מיקו טאשירו היפנית זוכה ירדן ג'רבי במדליית ארד ומביאה לישראל את המדליה הראשונה לאולימפיאדה הנוכחית והראשונה מאז בייג'ין 2008. כמה ימים אחר כך זוכה אורי ששון במדליית ארד נוספת, השנייה של ישראל, בקרב מול אלכס מאכסל הקובני. אורי התמודד גם מול הג'ודאי המצרי אסלאם אל-שהאבי, שבגמר הקרב סירב ללחוץ את ידו, באחד הרגעים שהוגדרו כהכי פחות ספורטיביים במשחקים הנוכחיים.

האצנית שנפלה קדימה למקום ראשון

שאנה מילר (Shaunae Miller), אצנית שייצגה את איי בהאמה בריצה, החליטה לקראת סוף המקצה שהיא מעדיפה לעבור לתחום אולימפי אחר  - וצללה.
ועכשיו ברצינות, שאנה התמודדה במקצה 400 מ' לנשים ולקראת סוף הריצה הייתה במקום השני בקרב צמוד מאוד על המקום הראשון. מילר, שראתה בעיניה רק את המדליה, פשוט צללה קדימה אל מעבר לקו הסיום ובכך השיגה את המקום הראשון בהפרש של 0.07 שניות. המהלך הזה חוקי לגמרי, אך התגובות אליו חלוקות וכאן ולכאן – חלק אומרים שהיא פעלה נכון ועשתה הכל כדי להשיג את המדליה, וחלק אומרים שזה מעשה לא ספורטיבי בכלל.

מרים משקולות ארמני שובר יד

אנדראניק קרפטיאן (Andranik Karapetyan), בן 20 בלבד, ייצג את ארמניה בתחרות הרמת המשקולות. במקצה 77 קילוגרם הוא הביא תוצאות יפות שגרמו לו לביטחון עצמי רב מאוד במקצים הבאים. רגע אחרי הנפת משקולות של 195 קילוגרם, נכנע מרפקו השמאלי למשקל הרב ויצא ממקומו.

הבוחנים, הקהל ואנשי הלוגיסטיקה נראו מזועזעים בעוד הענק האולימפי נאנק מכאבים על הבמה. אנשי עזרה ראשונה ניגשו אליו במהירות ופינו אותו לטיפול. אנדראניק הצטרף בכך לאחת ממספר הפציעות הכואבות שסיפקה לנו האולימפיאדה, יחד עם רוכבת האופניים ההולנדית שהתרסקה על המסלול והאתלט הצרפתי ששבר את רגלו במהלך המוקדמות.

בולט שובר שיא עולם

יוסיין בולט הוא מייקל פלפס של מסלול הריצה, או שפלפס הוא היוסיין של הבריכה? בולט, שייצג את ג'מייקה באולימפיאדה, הוא אחד מהספורטאים הגדולים ביותר בכל הזמנים. הוא מחזיק בשלושה שיאי עולם: במרוץ שליחים 4X100 מטר ב-37.27 שניות,  בריצת 200 מטר ב-19.19 שניות ובריצת 100 מטר ב-9.58 שניות, מה שמזכה אותו בתואר האדם המהיר ביותר בעולם.

ג'וזף סקולינג מנצח את פלפס

מייקל פלפס בן ה-31 הוא הספורטאי המעוטר ביותר בהיסטוריה של האולימפיאדה, עם 28 מדליות אולימפיות, מהן 16 אישיות, השחיין היחיד שזכה במדליית זהב בארבע מדליות רצופות במשחה 200 מטר מעורב אישי ועדו לא מעט תארים ומדליות, אבל לא בו נתעסק הפעם.

בתמונה הזו ניתן לראות את מייקל פלפס עם נער סינגפורי צעיר בן 14, שביקש להצטלם איתו באולימפיאדת בייג'ין 2008, לפני 8 שנים. אותו הנער, ג'וזף סקולינג, כיום בן 21, לא הפסיק להתאמן מאותו הרגע. במשחקי דרום מזרח אסיה הוא זכה בלא פחות מ-16 מדליות זהב, במדליית זהב נוספת במשחקי אסיה, במדליית כסף במשחקי חבר העמים ובמדליית ארד באליפות העולם בשחייה. שיא השיאים היה במשחה 100 מטרים פרפר נגד מייקל פלפס, אותו ניצח והשיג את המקום הראשון ומדליית זהב.

סקולינג הוכיח לכולם שהכל אפשרי, ועם כוח רצון והתמדה אפשר לנצח אפילו את הספורטאי הכי מעוטר בעולם.

קייטי לדקי מחכה שהמקום השני יגיע

האמריקאית בת ה-19 הפכה לאחת התופעות המדהימות של הבריכה האולימפית. קייטי בעלת 4 מדליות זהב ומדליית כסף אולימפיות, קבעה שני שיאים עולם ומחזיקה ב-9 מדליות נוספות באליפויות העולם בשחייה.

קייטי הדהימה את העולם במשחה 800 מטר חופשי, בו לא רק ששברה שיא עולם בכמעט שתי שניות, אלא הקדימה את המקום השני ביותר מ-12 שניות, בהן היא מחכה שהשחיינית השנייה תגיע אליה, ודיי נדהמת שסיימה והקיר סביבה ריק לגמרי.

[video mp4="https://13tv.co.il/wp-content/uploads/2016/08/aB1yLYQ_460sv.mp4" ratio="1.78"][/video]

זוכרים רגעים מדהימים נוספים? שתפו אותנו בפייסבוק!

והנה כל מה שתרצו לדעת על אולימפיאדת ריו 2016