למה לטוס לפראג דווקא עכשיו?

חוץ מזה שתמצאו עכשיו כרטיס טיסה במחיר מעולה, אספנו עבורכם כמה הצעות למקומות שחובה להגיע אליהם באחת הערים הציוריות ביותר באירופה. תיהנו

זמן צפייה: 01:09

גשר קארל - Karlův most

אחת האטרקציות המרכזיות של העיר ומקום מצוין לפתוח בו את המסע שלכם בעיר האגדית. הגשר מפורסם בפסלי הבארוק המעטרים אותו, ונבנה בחסותו של המלך קארל- מכאן שמו. תוכלו להתרשם מנוף עוצר נשימה הנשקף ממנו, במיוחד בלילה, כאשר מצודת פראג זוהרת בשלל אורות. הגשר הומה אדם בכל שעות היום, במיוחד בעונת הקיץ, אך זהו חלק מקסמו.

איך מגיעים: באוטובוס - לגדה המזרחית: קווים 17 או 18 לתחנת Karlovy lázně; ברגל - מכיכר העיר העתיקה. לגדה המערבית: קווים 12, 20, 22, 91 לתחנת Malostransk

מצודת פראג - Pražský hrad

אם תעיפו מבט אל עבר קו הרקיע של פראג, תוכלו לראות את מבנה מצודת פראג, הנחשבת לערש הולדתה של העיר ושזורה בהיסטוריה שלה לאורך מאות שנים. כיום היא משמשת מעונם הרשמי של נשיאי צ'כיה ומקום מושבה של הממשלה. המצודה שוכנת על גבעה וההגעה אליה כרוכה במאמץ קל, אך משתלם: בכניסה הראשית תוכלו לצפות בחיילי משמר הכבוד של המצודה. מדי שעה עגולה מתבצעת החלפת משמרות, ופעם אחת ביום, בשעה 12:00 בצהריים, מתקיים טקס מורחב הכולל תרועת חצוצרות והנפת דגלים.

מתי: אפריל-אוקטובר: כל השבוע 5:00 עד חצות; בחורף 23:00-6:00. רוב האתרים הדורשים כרטיס כניסה בתוך המתחם פתוחים בשעות 18:00-9:00 בקיץ, ועד 16:00 בחורף. הגנים פתוחים רק בקיץ, אפריל-אוקטובר, 18:00-10:00, ביוני וביולי עד 19:00 ובאוגוסט עד 20:00
איך מגיעים: ברכבת התחתית - קווים 22 או 91 לתחנת Pražský

בית הקברות היהודי העתיק - Starý židovský hřbitov

אם אתם מכירים את האגדות הרבות הסובבות את פראג, ודאי שמעתם על המעשיה "הגולם מפראג", שסופרה על ידי המהר"ל על מנת לעצור את התפשטותן של עלילות אנטישמיות באזור. המהר"ל קבור בבית הקברות היהודי העתיק שברובע היהודי של פראג, היכן שניצב גם בית הכנסת אלטנוישול, בית הכנסת הפעיל העתיק ביותר באירופה. ברובע כמה בתי כנסת נוספים, עדות לתפארתה של הקהילה היהודית בימי עבר, כמו בית הכנסת פינקס שבו תערוכה קבועה של ילדי גטו טרזין, ובית הכנסת מייזל שבו מוצגים פריטי יודאיקה נדירים וספרי תפילה עתיקים.

מתי: ימים א'-ו': בקיץ 18:00-9:00, בחורף 16:30-9:00; סגור בשבתות ובחגים יהודיים
איך מגיעים: ברכבת התחתית - קו A לתחנת Staromestské
כמה: כרטיס אחד התקף לכל אתרי הקומפלקס: רגיל - 480 קרונות, מוזל - 320 קרונות, ילדים מתחת לגיל 6 - ללא תשלום

בית קפקא

חובבי הספרות שביניכם ישמחו למצוא בקרבת כיכר העיר העתיקה את בית הולדתו של הסופר הצ'כי- יהודי המפורסם פרנץ קפקא. את תבליט פניו ניתן לראות על קיר הבית שבפינת הרחוב. במקום מוזיאון קטן המציג תצלומי שחור לבן של פראג וחפצי פולחן. ברחבת כיכר סטרומסצקה, כיכר העיר העתיקה, תוכלו למצוא גם את מבנה העירייה הישן שנהרס על ידי הנאצים ושופץ אחרי המלחמה בשילוב של כמה סגנונות בנייה. צמוד לו תוכלו לראות את השעון האסטרונומי המפורסם, המציג מידי שעה עגולה מעין תיאטרון בובות המשלב את צלילי הפעמונים עם תנועת הדמויות המופיעות על השעון.

מתי: בית קפקא- ג'-ו' 20:00-10:00, שבת 17:00-10:00, ב' 18:00-10:00; יום א' - סגור
איך מגיעים: במטרו - קו A לתחנת Staroměstská

בית העירייה החדש - Novoměstská radnice

למרות שמו, יפתיע אתכם לגלות כי הבניין נבנה במאה ה-14. בתקופה שחלפה מאז בנייתו ועד היום עבר הבניין שינויים ושיפוצים. בעבר נהגו חברי העירייה לדחוף זה את זה מן החלונות הגבוהים, והכיכר נודעה כמקום שבו הוצאו פושעי העיר להורג. כיום משמש המבנה לאירועי תרבות, תערוכות ואירועים חברתיים, כולל טקסי חתונות. מדי פעם נערוך במקום פעילויות שונות למבקרים.

מתי: ג'-א' 18:00-10:00
כמה: בהתאם לפעילות
איך מגיעים: בטראם - קווים 3, 9, 14, 24, 91 לתחנת  Lazarská