כך נראה החלון הכחול לפני קריסתו: ועוד 4 אטרקציות במלטה

הקרבה של קבוצת האיים הזו לישראל מהווה יעד אלטרנטיבי ויפה לתרבות, נופים וקסם ים-תיכוני

זמן צפייה: 00:54

קבוצת האיים הקטנה והקסומה הזו, מלטה, גוזו וקומינו, היא את המדינות הקטנות, הצפופות והמקסימות בעולם. נופי טבע וצלילה יחד עם היסטוריה עשירה של כיבושים בידי כמעט כל כוח גדול בהיסטוריה – מהרומאים ועד הבריטים. הקירבה שלה לישראל מהווה יעד אלטרנטיבי ויפה לתרבות, נופים וקסם ים-תיכוני. בשבוע שעבר קרס אל תוך הים אחד ממוקדי התיירות המרכזיים של מלטה - שער הסלע הפופולרי שנקרא "החלון הכחול". במקום שבאי גוזו נערכו צילומים לסדרה "משחקי הכס". בסרטון המצורף תוכלו לראות איך הוא נראה לפני שקרס. והנה עוד ארבעה אתרים שחייבים לבקר בהם במלטה.

Dwejra Bay – מפרץ דווירה

אם לא ביקרתם במפרץ דווירה - לא ביקרתם במלטה. אחד המקומות הקסומים על האי וכנראה שגם בים התיכון כולו. הנוף המשגע יחד עם הים הצלול משרים תחושת רוגע וקסם וניתן לשחות במים הנעימים. החלון הכחול - Azure Window לפני קריסתו היה בעצם שחיקת הסלע שירדה אל הים בצורה שייצרה פתח הדומה לקשת. היום תמצאו שם את החור הכחול – בור עמוק בסלע המגיע לעומק 25 מטר ומוקד עליה לרגל לצוללנים. ניתן להגיע למקום ברכב ובהליכה קצרה, אך גם בשיט בסירה. שימו לב שהמקום נמצא באי גוזו, ולא באי מלטה.

איפה: Dwejra Bay, Gozo Islad, Malta

St. John's Co-Cathedral

אחת מפניני הארכיטקטורה האירופאיות נמצאת בעיר הבירה וולטה. הקתדרלה המפוארת נבנתה במאה ה-16 ובה שוכנות בין היתר גם יצירות אומנות רבות מתקופת הרנסאנס, בניהן יצירתו המפורסמת של קאראווג'ו, היחידה עליה הוא חתם בשמו.
הקתדרלה נמצאת במרכז וולטה, סמוך לנמל ולטיילת הנעימה. במקום קיימת הדרכה קולית.

מתי: שני-שישי- 09:30-16:30, שבת 09:30-12:30, סגור בראשון ובחגים.
כמה: רגיל – 10 אירו, מבוגר – 7.5 אירו, סטודנט – 7.5 אירו, ילדים מתחת ל-12 – חינם בליווי מבוגר.
איפה: St. John Street, Valletta.

העיר העתיקה של מדינה Mdina old city

העיר מדינה שוכנת מערבית לעיר וולטה על האי מלטה, והיא הנקודה הגבוהה ביותר באי. מדינה היא עיר קטנה ביותר, בגודל 200 מטר על 200 מטר בערך, בעלת שלושה שערים וסגורה לתנועת רכבים אך מהווה את אחד מאתרי התיירות החשובים באי. העיר בנויה מאבן, צפופה ומפותלת בקסם אירופאי-ים תיכוני. במרכז העיר נמצאת קתדרלת פאולוס הקדוש המרשימה, פסטיבלים בסגנון ימי הביניים ומופעי רחוב של אבירים רבים.

מתי: 724
איפה: Mdina, Island of Malta, Malta.
הרוטונדה – כנסיית עליית מרים - Rotunda - Church of St. Mary

בשמה הרשמי: כנסיית הרובע, היכל מרים שעלתה למרומים - il-knisja Arcipretali Santwarju ta' Marija Mtellgha. הכנסייה הגדולה בנויה בצורת רוטונדה ובעלת כיפה גדולה, ולכן מוכרת בעיקר בשם "הכיפה של מוסטה", והיא הכיפה חסרת התמיכה השלישית בגודלה באירופה.
הכנסייה ידועה ב"נס הפצצה" – במלחה"ע ה-2 הופצצה הכנסייה. שתי פצצות נחתו על הגג והתגלגלו אל הרחבה ואחת נחתה בתוך הכנסייה כאשר בפנים מעל 300 איש. אף פצצה מתוך שלוש במשקל 225 קילו לא התפוצצה. בכל שנה ב-9 באפריל נערך טקס לציון האירוע ובכנסייה מוצג העתק של הפצצה. אפשר לקרוא עוד באתר לשכת התיירות הרשמי של מלטה.

איפה: Pjazza tar-Rotunda, Mosta, Island of Malta,Malta
מתי: שני-שבת- 09:00-11:45 ו15:00-17:00. סגור בראשון.
Valletta Waterfront – טיילת וולטה

בטיילת של ולטה אפשר לראות בצורה הכי מדהימה את ההתנגשות בין לוב ותוניסיה לאיטליה. הנוף המשגע של העיר הנשקף מהטיילת, יחד עם בתי הקפה, החנויות והדוכנים יוצרים טיול מהנה לשעות אחה"צ והערב. ישנו שיט בן שעה וחצי המקיף את העיר ומעצים את יופיה אפילו יותר.

איפה: Magazino Terminal, Floriana, Valletta, Island of Malta, Malta