הטרדות מיניות בהודו: איך להימנע?

להודו יש תרבות עשירה ומרתקת ומאוד שונה משלנו. שלוש מטיילות ותיקות חולקות את הטיפים שלהן למטיילת המתחילה בהודו

זמן צפייה: 00:59

הודו היא מדינה ענקית, אחד הכוחות העולים בעולם, ועדיין מוגדרת כמדינה מתפתחת. התרבות ההודית שונה מאוד מהמערבית ותופסת נשים בצורה שונה ממה שאנחנו רגילים אליה. ידעתם שבמשפחה ההודית הגדולה לדוגמה, הגברים אוכלים ראשונים ורק אחר כך הנשים?

בלונדה, אפשר תמונה?

אחד הדברים שהכי בולטים כשמטיילת מגיעה להודו הוא המבטים ובקשות להצטלם. צליל, שטיילה במשך שנה עם ילדיה בשנת 2005 וכיום מוציאה לאור רומן מסע, מספרת: "ההודים נורא אוהבים משפחות עם ילדים ומתייחסים אליך בהערכה רבה, במיוחד למשפחה בהירה. קיבלנו יחס טוב מאוד. הילדים שלי הסתובבו חופשי בהרבה מקומות, גם בקשמיר שהיא בעיקרה מוסלמית". עוד היא מספרת: "הילדים שלי בלונדיניים, וההודים מתייחסים לזה כאילו יד האלוהים נחתה מולם וכל הזמן רוצים לראות ולגעת. בנסיעה לקשמיר, בתחנת רכבת בג'אמו, ההודים התלהבו ורצו לגעת בהם וממש כיתרו אותנו. אחרי דקה הגיע שוטר שגירש אותם עם אלה. מביך ומצחיק".

עוד בנושא התמונות מספרת לנו כרמל, שטיילה בהודו בשנת 2013: "הם תמיד מבקשים להצטלם איתך, ואז הם מתחילים ללטף, להיצמד ולדחוף ידיים, עדיף לא להסכים. אני עוד מתולתלת והם בכלל עפים על תלתלים".

כרמל קמין בהודו

בת ישראל הצנועה

אחד הטיפים שמטיילות שומעות שוב ושוב לפני טיסה להודו הוא לא ללכת עם גופיות כי זה פשוט מושך את ההודים. אפשר לראות את רוב ההודיות מסתובבות ברחובות עם סארי – בגד הודי מסורתי דמוי שמלה שעוטף את הגוף והראש ומכסה את רובו בצורה צנועה.

"התפיסה ההודית היא שכל הנשים המערביות הן שרמוטות" אומרת גילי, שטיילה בהודו בשנת 2012 , וכרמל מוסיפה בנחרצות "פשוט לא ללכת עם גופיות".

לעומתן צליל מסתייגת: "אפשר ללכת עם גופיות ומחשוף, אבל רק עם חבורה או גברים. אף פעם לא לבד. עם כמה שכואב לשמוע את זה, הטרדות בהודו קורות רק אם הלכת עם בגדים חשופים. ההודים אוהבים לשאול שאלות ולבהות, אל תתני להם את האפשרות. צריך להגיד להם שזה לא נעים ולהפסיק. כדאי תמיד שיהיה איתך מישהו להישען עליו".

גילי מספרת: "בשלושה הימים האחרונים לטיול נסעתי באוטובוס סליפר (אוטובוס שינה עם מיטות, מיועד לנסיעות ארוכות) בו התאים היו מופרדים בווילון. בנסיעת לילה אחת הייתי עם וילון סגור ושמעתי מוזיקה, ופתאום גיליתי שמישהו דוחף ידיים דרך הווילון ולא ידע שהייתי ערה. הוא נבהל כשהתעוררתי והלכתי מהר לחברים שלי מאחורי האוטובוס. תמיד כדאי לך להיות בחבורה עם בנים, ההודים מורתעים מזה" ומוסיפה בחיוך: "צריך לשים לב לא רק להודים. בחלק מהמקומות בהודו יש קופים שמסתובבים חופשי. אסור לחייך עם שיניים לקופים, הם מפרשים את זה כתוקפנות וזה יכול להיות מסוכן. חלקם חולי כלבת".

צליל חותמת בביטחון: "גם בביקור הראשון בהודו, לעולם לא להגיד שזו הפעם הראשונה שלכן בהודו. לעולם."

צליל והמשפחה בהודו - עם גופיות | צילום: צליל גינזבורג
צליל והמשפחה בהודו - עם גופיות | צילום: צליל גינזבורג

יש לכן טיפים נוספים על הודו? שתפו אותנו בפייסבוק!

לחופשות ביעדים מרתקים היכנסו למדריך היעדים שלנו