5 אטרקציות חובה בבירה ההולנדית

אחרי בית אנה פרנק, צאו להתרענן בשיט תעלות וסכמו את היום ברובע החלונות האדומים. אמסטרדם- כל המקומות שחייבים לסמן עליהם וי

זמן צפייה: 00:49

שוק אלברט קאופ

יותר מ-200 דוכנים קיימים בשוק הנהדר Albert Cuypmarket, והם אינם מיועדים לתיירים, אלא פונים לקהל מקומי טיפוסי ורבגוני ושומרים על צביון אותנטי ועממי. ביום עמוס נדחקים כאן, בין שתי שורות הדוכנים של השוק העשיר והססגוני, כ-20 אלף איש. אפשר למצוא בשוק הזה הכל, ממזון למינהו ועד לבגדים וכלי בית, וכן שלל בתי קפה ומסעדות. מומלץ להגיע בשעות הצהריים המוקדמות.

מתי: א' סגור, ב'-שבת 17:00-09:00
איפה: Albert Cuypstraat, Amsterdam
איך מגיעים: בחשמלית - קווים 3, 4, 7, 10, 16, 24, 25 לתחנת  Albert Cuypstraat

קשת התעלות

סיור יבשתי או מימי בתעלות אמסטרדם, בתוך נופים ציוריים, הוא חוויה תיירותית מלהיבה בכל גיל. קשת התעלות (Grachtengordel), מתעלת סינגל ועד לתעלת סינגלחרכט (דרך התעלות הירנחרכט, קייזרסחרכט ופרינסנחרכט), וכן התעלות הקטנות יותר (דוגמת בראוורסחרכט, בלומחרכט וליילחרכט) הן מוקד היסטורי וגיאוגרפי חשוב ביותר באמסטרדם. אפשרויות שיט: בסירת משוטים, בסירת מנוע, בסירת פדלים, באופניים, ברגל או עם מחליקי קרח.

איפה: Keisersgracht, amsterdam, holand
איך מגיעים: כל הקווים שמגיעים למרכז העיר

רובע החלונות האדומים (רובע דה ואלן)

מאז שמוסדה הזנות בהולנד לפני מאות שנים – שואב אליו אזור   De Wallen(רובע האורות האדומים) אינספור עולים לרגל. האווירה הסקסית, רוויית הסמים והאלכוהול השולטת בו, והאורות האדומים הבוקעים מחלונות הבתים הנטויים על גדות התעלות, הפכו אותו לנקודת חובה במסלול המתויר. לאחרונה נערכה במקום מתיחת פנים ונפתחו במתחם חנויות רבות של מעצבים צעירים.

איפה: De Wallen
איך מגיעים: כל קווי החשמלית או האוטובוס המגיעים לתחנה המרכזית או לכיכר הדאם; ברכבת התחתית - קווים 51, 53 לתחנת  Nieuwmarkt

רייקסמוזיאום

זהו ללא ספק המוזיאון הגדול ביותר בהולנד ואחד הטובים שבמוזיאונים לאמנות באירופה כולה, חגיגה לכל חובב אמנות. יצירות רבות במוזיאון הן מהמאה ה-17, תקופת תור הזהב של אמסטרדם, ומלבד ציורים נפלאים מוצגים בו גם בתי בובות, עבודות חרסינה מתוצרת זלפט, חפצי אמנות מאסיה, הדפסים, רישומים ותערוכות מתחלפות. בין היתר ניתן למצוא במוזיאון יצירות של ורמיר, דה הוך, ואלס וכמובן עבודות של רמברנדט, ובראשן יצירת המופת שלו "משמר הלילה".

מתי: כל השבוע 17:00-09:00
איפה: Jan Luijkenstraat 1
איך מגיעים: בחשמלית - קווים 2 ו-5 לתחנת Hobbemastraat; באוטובוס - קווים 26, 65, 66, 170
כמה: עד גיל 18 - ללא תשלום; מבוגר - 12.5 אירו; פנסיונרים וסטודנטים - 6.5 אירו 18 (כרטיס המוזיאונים וכרטיס I Amsterdam תקפים

בית אנה פראנק

ב-1960 הפך הבית, שבחלקו האחורי הסתתרו אנה פרנק ובני משפחתה במהלך מלחמת העולם השנייה, עד שהוסגרו לידי הנאצים והובלו למחנות הריכוז. בזמן שהותה במסתור כתבה אנה פרנק את יומנה, שהתגלה ופורסם בתום המלחמה. הבית הוא אחד ממוקדי התיירות החשובים באמסטרדם, לא רק עבור התיירים היהודים. הזמנת כרטיסים לבית אנה פרנק באינטרנט מקצרת תורים, אם כי כרוכה בוויתור על הנחות שונות שניתנות בקנייה במקום. בית אנה פרנק עמוס מאוד מרגע פתיחתו ותורים ארוכים משתרכים בחוץ. מומלץ לשמור את הביקור לשעות הערב, אז התור במקום פחות ארוך.

מתי: א'-ה' 19:00-09:00, ו' 21:00-09:00, שבת 19:00-09:00
איפה: Prinsengracht 267
איך מגיעים: בחשמלית - קווים 13 ו-17 לתחנת  Westermarkt; באוטובוס - קווים 170, 171, 172 לתחנת  Westermarkt
כמה: מבוגר - 9 אירו; גילאי 17-10 - 4.5 אירו; עד גיל 9 - ללא תשלום

עשינו לכם חשק לאמסטרדם? כאן תמצאו דילים שווים למחירים מפתיעים