יום המתנדב הבינלאומי: נותן הכול לסביבה שלי

היום, ה-5.12, חל יום המתנדב הבינלאומי ולכבודו החלטנו לאסוף לכם 5 עמותות וארגונים בהם תוכלו להתנדב למען כדור הארץ וליצור שינוי קטן וטוב עבור כולנו. יוצאים לדרך?

Photo by OCG Saving The Ocean on Unsplash

עמותת צלול:
עמותה זו דואגת לים שלנו. מטרתה היא להוציא את כלובי הדגים המזהמים ממפרץ אילת ושמירה על הים התיכון מזיהומים, שמירה על הנחלים והגנה על אלמוגי מפרץ אילת. בהתנדבות זו תוכלו לתרום במגוון דרכים, גם ברעיונות לקידום העמותה והפצת המסר וגם בניקוי פיזי של החופים בישראל. אז קדימה, צללו פנימה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zalul (@zalulisrael)

התנדבות בקק״ל:
כן כן, הארגון המוכר ששומר על הטבע בארץ באופן קבוע מציע גם לכם להגיע ולהתנדב. אתם יכולים לבחור להיות 'חברים' ולהתנדב באופן קבוע במהלך כל השנה, או להצטרף מדי פעם לפעילויות ההתנדבות השונות. אם אתם מעל גיל 16 , תוכלו להגיע להתנדב לבדכם ואם מתחת, תוכלו להגיע עם ההורים. ההתנדבות כוללת סיור ביערות קק"ל, רכיבה כסיירי אופניים, הדרכת סיורים, שיקום ובנייה, הפעלת תחנות המידע, לשתול צמחים ואם אתם יותר בקטע של עבודה משרדית, גם שם ישמחו לקבל אתכם.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KKL קקל (@kkl_jnf)

המשרד להגנת הסביבה:
הגוף הרשמי שמטפל בנושא איכות הסביבה בארצנו מזמין אתכם להתנדב בתחומים שונים, ביניהם ניקוי זפת מחופי ארצנו. הם פועלים במספר חופים בארץ, כך שכל אחד יכול למצוא את מה שהכי קרוב לביתו ולהגיע לנקות ולעזור לחופים שלנו להיות יפים ובריאים יותר עבור כל היצורים החיים.

חשבון האינסטגרם Nature_keeper (שומרי הטבע):
זו קהילה אינטרנטית, שמתחזקת עמודי פייסבוק ואינסטגרם בהם הצעות לשיפור הסביבה שלנו באופן קבוע. תוכלו לעקוב אחריהם ולקבל מידע בנוגע לפעילויות ולהצטרף לימי טיול- ניקיון, קמפינג, הפנינג, ימי הסברה ועוד.

חשבון הטיקטוק 'ADAMTEVAVDIN ':
גם הפצת מידע והגברת מודעות הם נושאים חשובים שכדאי להתייחס אליהם ואם תחכימו מספיק על מנת לשתף אחרים, תוכלו להיות נציגים מצוינים של השינוי למען כדור הארץ. חשבון הטיקטוק הזה מאפשר למידה רבה על הנושא דרך סרטונים קצרים ומצוינים בהם מפורטות הבעיות והפתרונות בכל מה שקשור לקיימות ואיכות הסביבה.

@adamtevavdinהחופים שלנו בסכנה - חייבם לעצור את תוכנית המרינות שמאיימת להפוך את החופים שלנו למגרשי חנייה לסירות! @meravmichaeli♬ r&b loop - Official Sound Studio