"האווירה פחות צינית, אנשים מחפשים אוזן קשבת": מה עובר על עולם הדייטינג בזמן המלחמה?

לצאת לדייטים זה תמיד כרוך בלהיחשף ולפתוח את הלב, אבל בתקופה הזאת יותר מתמיד. אז איך בכלל יוצאים לדייטים בזמן הזה, האם כדאי לדבר על הפחד או לשמור על שיחה קלילה, ומה הפך להיות משפט הפתיחה של המלחמה? שוחחנו עם ארבעה רווקים ורווקות ששיתפו אותנו בחוויות הדייטים שלהם בזמן המתוח הזה

"האווירה פחות צינית, אנשים מחפשים אוזן קשבת": מה עובר על עולם הדייטינג בזמן המלחמה?
"האווירה פחות צינית, אנשים מחפשים אוזן קשבת": מה עובר על עולם הדייטינג בזמן המלחמה? | צילום: shutterstock

בין כל החדשות, צצים ברשתות יותר ויותר יוזמות וניסיונות למצוא זוגיות. בין אם זו מאיה ורטהיימר שהפכה בימים אלו לשדכנית, או יוזמות פרטיות שמנסות למצוא זוגיות לבני ובנות ישראל. אבל האם זה זמן טוב לדייטינג, איך בכלל יוצאים לדייט - ומתי מדברים על המלחמה?

לאפליקציות הדייטים התווספו משתמשים חדשים בתקופה האחרונה, בהם ניב, רווק תל אביבי בן 29, שמודה שהוא פחות מעדיף את הפלטפורמה הזו, אך מנגד לא רוצה להיות לבד בתקופה הזו: "אין ממש איפה להכיר כרגע במקום אחר אז אין ברירה. אני קודם כל מחפש מישהי לדבר איתה בתקופה הזאת, לתת לה יחס וגם לקבל". מעבר לכך הוא משתף: "אני רוצה מישהי לישון איתה בלילה, לקום איתה בבוקר ולהעביר איתה את הימים הקשים האלו".

לשתף או לא לשתף חרדות ופחדים?

"אני לגמרי משתף בשיחות גם על הפחד והחרדה שאני חווה. כרגע בגלל המצב, הרבה יותר נוח וכיף להיכנס לאפליקציות, האווירה פחות צינית, אנשים יותר עדינים ויותר רגישים. אני נכנס לאפליקציה בכדי לשתף, זה מוריד ממני איזשהו עול מסוים. יש אוזן קשבת בצד השני".

צילום: shutterstock

 

לכתבות נוספות:

 

"התנתקתי מכל האפליקציות, עכשיו זה לא הזמן לצאת לדייטים"

יש גם כאלו שמרגישים שעכשיו זאת לא תקופה טובה לצאת לדייטים ולהכיר אנשים חדשים. לדוגמה נועה (שם בדוי) שהחליטה להתנתק מכל האפליקציות: "אני לא מבינה למה לחפש עכשיו, בזמן מלחמה. את מתחילה עם בן אדם שאת לא מכירה מאפס. לשתף איתו את הכול מההתחלה ולפרוס את כל הקלפים על השולחן זה לרוץ, זה מהר מדי עבורי. זה לא טבעי וזה חבל בעיני להתחיל ככה". להרגשתה זה גם רק יוסיף לדאגה שלה: "אם יהיה לי עכשיו בן זוג, אני אדאג לו כל הזמן, כמו שאני דואגת למשפחה ולחברים שלי. זה מלחיץ. ואם הוא חייל ומקפיצים אותו, זה לא מצב פשוט".

 

צילום: shutterstock

 

כאשר קבעה להיפגש לדייט עם בחור שהכירה, נועה שמה לב שהשעה מאוחרת ודחתה את הפגישה: "העדפתי שלא להיפגש בשעה מאוחרת, אם אני לא חייבת לצאת לעבודה או משהו כזה אני מנסה שלא להסתובב סתם ברחובות". וגם כשהשניים נפגשו הם ניסו להימנע מלדבר על המצב: "ניסינו להתנהג כאילו אנחנו בשגרה, אני מעדיפה להתנתק מהכול, זה סתם גורם לי להישקע בחרדה".

 

"לפעמים השיחה רצינית ולפעמים קלילה, תלוי את מי אני פוגש מולי"

 

גיא (שם בדוי) מסביר שבימים אלו השיחה באפליקציות, בשונה מבדרך כלל, היא יותר רגישה ובוגרת ופחות לשחק משחקים. "או שהשיחה צינית ומנסה להימנע מלהיות כבדה מדי, או שהיא רצינית ובוגרת שמתייחסת למצב. זה ממש יכול ללכת לכאן או לכאן". שתי הגישות מובנות לו: "אני בדרך כלל בודק מה האינטראקציה שאני פוגש מולי, ומנסה להבין מה הבחורה מחפשת".

אז האם מתחילים את השיחה על המצב או לא?

"יכול להיות שיהיה לה משהו מעניין בפרופיל שתפס לי את העין ואפתח שיחה עליו דווקא. אבל לא משנה איך השיחה מתחילה, זה תמיד מגיע גם לנושא הזה, אי אפשר להתעלם מזה שמתחילים שיחות תוך כדי מלחמה. אבל אני חושב שאני אדבר על הפחד שלי מהמלחמה ולחצים שאני מרגיש רק בשלב מתקדם יחסית בשיחה, וגם זה רק אם היא פתחה את הנושא ראשונה".

 

צילום: shutterstock

 

"הוא סיפר לי שיש לו חברים חטופים, התרגשתי שהוא הרגיש איתי בנוח"

"זה יותר מלחיץ אותי להיפגש עכשיו מאשר פעם", מספרת לנו מאיה (שם בדוי). "היו כמה בנים ששיתפתי אותם בפחדים שלי והם ענו שהם פה בשבילי, אבל היה אחד שזכור לי במיוחד. הוא סיפר לי שיש לו שני חברים חטופים וגם חברים שנרצחו, קראו לו למילואים והוא נמצא בשטח כבר יותר משבועיים. זה היה נחמד שהוא הרגיש בנוח לספר לי את כל זה".

איך מתמודדים עם סיפורים קשים של אנשים שבקושי מכירים?

"מראים אמפתיה, נותנים לבן אדם לפרוק כמה שצריך, אין יותר מדי מה להגיד באמת, אין יותר מילים שיכולות לנחם, פשוט צריך להיות שם בשבילו".

 

צילום: shutterstock

 

מי שכן החליט להישאר באפליקציות, נכנס בתדירות הרבה יותר גבוהה, בין אם זה בגלל שפשוט יש יותר זמן פנוי ביום, או שהם רוצים להסיח קצת את המחשבות. נראה שאנשים מחפשים מישהו נוסף להעביר איתו את הזמנים האלו, ולהרגיש קצת פחות לבד גם אם רק לרגע קצר.