האח השכול שהקים מיזם התומך במשפחות שאיבדו את יקיריהן

ניסן שרביט איבד את אחיו סמ"ר לירון שרביט ז"ל בפעילות מבצעית לפני 23 שנים. הוא יזם את פרויקט "משפחות למען משפחות", מיזם תמיכה שבו משפחות שכולות "ותיקות" עוזרות למשפחות שהצטרפו למעגל השכול: "אני מרגיש שהשכול האישי שלי הפך לשכול לאומי"

זמן צפייה: 08:10

ניסן שרביט, אחיו של לירון שרביט שנהרג בפעילות מבצעית לפני 23 שנים, הסביר על המיזם שהקים למען משפחות שהצטרפו למעגל השכול בישראל בעקבות המלחמה. בריאיון לאלעד זוהר וירדן הראל שרביט הסביר על הגורל המשותף של המשפחות ודיבר על השוני בין מערכות הלחימה: "'זכינו' שלירון נהרג רק עם עוד שני אנשים. כל התקשורת, הקהילה והמדינה נתנה לנו את היכולת לחוות את האבל".

כתבות נוספות:

"המיזם הוקם מזה שהבנו שלמשפחות הוותיקות יש הרבה מה לתרום למשפחות שהצטרפו למעגל השכול. משפחה שכולה ותיקה יודעת שמי שמתמודד עם שכול זה הולך איתו לכל החיים".

לדבריו, "בשבועיים הראשונים כבר התגייסו 700 מתנדבים, הלכנו ל-60 משפחות ועשינו בערך 200 ביקורים. בהתחלה נתנו יותר מענה לוגיסטי כמו הסעות לשבעה ודברים כאלה. אני זוכר שבשעות הראשונות המספרים גדלו בקצב מהיר ואמרנו 'השמות האלו פשוט יהיו שמות' בגלל הכמות העצומה, זה לא הוגן ועצוב. המטרה שלנו היא רגישות, עדינות, הדדיות וסולידריות חברתית. וגם לתת את המענה והליווי".

לפנייה לקו הסיוע של "משפחות למען משפחות": 076-8008000