עכשיו זה מדעי: נשים צריכות שוקולד

החדשות הטובות הן שהמדע בא לעזרתנו והוכיח שנשים צריכות שוקולד. החדשות הרעות הן ששוקולד עדיין משמין. מה לעשות, החיים לא הוגנים

זמן צפייה: 00:51

מאת: יפעת בן דוד

החדשות הטובות הן שחוקרים מאוניברסיטת קיימברידג' באנגליה הוכיחו לנו, הנשים, שאנחנו חייבות שוקולד בחיינו. שמעתם, גברים?

החוקרים ערכו מספר סריקות מוח שחשפו למה אנחנו כל כך משתוקקים לממתק האלוהי הזה, ובכזו תכיפות. לטענת המחקר, התופעות של אכילת הממתק האולטימטיבי הן פיזיולוגיות - השילוב המיוחד של הארומה, המרקם, והטעם של השוקולד הופכים את האכילה שלו לחוויה מהנה שמגרה את נקודות "התחושה הטובה" במוח. הסריקות גם הראו שאכילת שוקולד היא מהנה יותר מהאזנה למוזיקה, זכייה בלוטו, ואפילו התאהבות!

שוקולד: מהנה יותר מזכייה בלוטו ומאהבה.
שוקולד: מהנה יותר מזכייה בלוטו ומאהבה.

אבל הסיבה האמיתית מדוע דווקא נשים צריכות שוקולד, טמונה באיזון ההורמונים הנשיים שהוא מספק. ידוע כי שוקולד משחרר אנדורפינים בגופנו, אך אלו עוזרים לנו לתפקד באופן טוב ומאוזן יותר, גם כשאנחנו במחזור. אנדורפינים הם אותם כימיקלים שגורמים לנו להרגיש טוב, ולכן אנחנו ברקיע השביעי אחרי שמקבלים אותם. דר' אוון, ממרכז הדמייה מוחית באוניברסיטת וולפסון טוען כי: "הרחה או אכילה של שוקולד מעוררת את אותם אזורים במוח המוכרים כאזורים הקשורים להנאה וסיפוק".

תאמינו או לא, אבל שוקולד יכול לעזור בירידה במשקל
תאמינו או לא, אבל שוקולד יכול לעזור בירידה במשקל

לאחרונה גם פורסם כי שוקולד גם טוב לבריאות הלב ומחזור הדם. הפדרציה האמריקאית לביולוגיה ניסויית, פרסמה כי שוקולד מריר עוזר לגמישות העורקים ומונע מתאי דם לבנים ליצור סתימות. המחקר גם הראה שצריכת שוקולד מריר מביאה לצניחה של 17% בסיכון לשבץ.

תאמינו או לא, אבל שוקולד גם יכול לעזור בירידה במשקל. לטענת הנוירולוג, וויל קלאוור, אכילת חתיכת שוקולד קטנה, כ-20 דקות לפני ארוחה, תעורר הורמונים שיאותתו למוח על שובע. ובכך, נאכל פחות בארוחה. אז למה אתן מחכות?

עוד ברשת בריאות

[brightcove_iframe video_id='health-articles-018' autoplay='0' credit='' kid='1_wdjcaqye' duration='43']

אברי גלעד מוטרד מתוחלת החיים המתארכת

שפעת 2017: האם החיסון אכן נכשל?

מה חשוב לאכול כשחולים?