פיגוע דקירה בדרום הר חברון: בן 57 נפצע בינוני, המחבל נעצר

בן 57 מאשקלון נדקר בדאהרייה שבדרום הר חברון על-ידי פלסטיני. הוא הגיע למחסום מיתר - וצוות מד"א פינה אותו לבית החולים סורוקה כשהוא פצוע בצוואר, בכתף וביד. צה"ל הודיע כי מדובר בפיגוע: "המחבל נעצר על-ידי כוחות במילואים והועבר לחקירה"

אמבולנס בנגב (ארכיון)
אמבולנס בנגב (ארכיון) | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

תושב אשקלון בן 57 נפצע היום (שבת) בינוני לאחר שנדקר בדאהרייה שבדרום הר חברון על-ידי פלסטיני. הוא הגיע למחסום מיתר - וצוות מד"א פינה אותו לבית החולים סורוקה כשהוא פצוע בצוואר, בכתף וביד. בצה"ל הודיעו הערב כי מדובר בפיגוע, וכי המחבל נעצר על-ידי כוחות צה"ל במילואים והועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון: "נדגיש כי הכניסה לשטחי A אסורה ומסוכנת לישראלים".

הפצוע סיפר כי נכנס לדהרייה עם שני ערבים-ישראלים כדי לעבור טיפול שיניים. בדרכם נכנסו לקיוסק, שם לדבריו פלסטיני זיהה אותו כיהודי ודקר אותו.

ממד"א נמסר כי צוות הגיע לחסום ואיתר ברכב גבר בן 57 עם פצעי דקירה ובהכרה מלאה: "סיפרו לנו שהוא נפצע בזמן ששהה בחנות בדהרייה, ואזרח ישראלי אחר שהיה במקום העלה אותו על רכב ופינה אותו למחסום.

"הוא סבל ממספר פצעי דקירה, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים, עצרנו לו את הדימומים ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב".