היה שלום ותודה על הממים: פרידה מאובמה

לא משנה מי יחליף את אובמה בבית הלבן דבר אחד כבר ברור - אף אחד או אחת לא יתחרה בו כאושיית רשת. הנה 8 הוכחות לכך שעוד נתגעגע


השבוע ייבחר הציבור האמריקאי את המחליף של אובמה בחדר הסגלגל, ובכך יביא לקיצן שמונה שנים של אחד הנשיאים הכריזמתיים, החריפים, החמודים והמשעשעים שהיו לארה"ב. גם יוצרי רשת התקשו להישאר אדישים אליו, עם אלפי סרטונים, ממים, ציוצים ודאחקות שנוצרו סביב דמותו. הנה שמונה מהמוצלחים ביותר, אחד לכל שנת נשיאות.
1. התעודה אמיתית, אני אומר לך, אמיתית ביוני האחרון הכין אובמה סרטון מיוחד לאירוע השנתי של עיתונאי הבית הלבן, בו ניתן לצפות בו מתחיל לתכנן את החיים שאחרי הנשיאות, כולל השם המפורש "חוסיין" ובדיחת תעודת הלידה הבלתי נמנעת.
2. תהיו אובמה
אחד הרגעים המרגשים של הימים האחרונים התרחש כאשר אובמה, במהלך כינוס של המפלגה הדמוקרטית, דרש מהקהל להפסיק לצעוק בוז לתומך טראמפ מבוגר, לוחם לשעבר, והגן על זכותו להביע את דעתו. קלאסה, בטח לעומת טראמפ, שנוהג לעלוב בתומכי הילארי שמגיעים לכנסים שלו, לשסות בהם את הקהל ולדרוש מאנשי הביטחון לסלק אותם מהמקום.
3. אני מרגיש מחולל
אפשר להתווכח על המדיניות של אובמה או על כישוריו כנשיא, אבל את היותו נואם בחסד אי אפשר לקחת ממנו. אם אתם זקוקים לנאום רנדומלי של אובמה כטקסט מילוי לאתר שלכם או סתם להשראה, האובמה איפסום יעשה את העבודה.
מה אובמה היה עושה? . צילום: obamaipsum.com 4. השרקניידו של הנשיאים
לג'ימי קימל יש פינה בתוכנית בה סלבס ואישי ציבור מוזמנים לקרוא מול המצלמה את הציוצים המרושעים ביותר שנכתבו עליהם לאחרונה. גם את המבחן הזה הנשיא-בקרוב-לשעבר עובר בשיא הקוליות.
5.זה ארמדיל המחמד שלי, אובמה
לאובמה יש שורה ארוכה ומרשימה למדי של דברים שקרויים על שמו, כמי שעדיין חי ונמצא על במת הפוליטיקה הבינלואמית 8 שנים בלבד. ויש לה אפילו דף וויקיפדיה משלה, בו תמצאו לצד המקבץ הצפוי של רחובות ובתי ספר גם זן של עכביש מים, פטריה קליפורנית והר באנטיגואה.
6. איך זה מרגיש להיות הנשיא השחור האחרון של ארה"ב, אדוני?
הפרק של תוכנית הראיונות הסאטירית "בין שני שיחים" במהלכו זאק גיליפיניאקיס שואל את אובמה קושיות כמו "מה תעשה כשתפסיק להיות נשיא ואנשים יפסיקו לתת לך לנצח בכדורסל" וזוכה בתגובה למטח מענג של עלבונות הוא אחד הרגעים הטובים בהיסטוריה של התוכנית, ולדעתנו גם נכנס בקלות לרשימת הסרטונים המוצדקים ביותר בהשתתפות הנשיא-כמעט-לשעבר.
7. ביג לייק
ואם נחזור לתקופות ממש עתיקות, אז איך אפשר לשכוח את "אובמה טועם בירה" (או "אובמה מאשר" בשמו המשעמם יותר)

. צילום: imgur.com 8. בעיטה נשיאותית
ואת "אובמה עוזב בזעם את הבמה ובועט בדלת". נתגעגע.