בורסות אירופה עולות אחרי הורדת תחזית האינפלציה של ה-ECB

פתיחה חיובית בול סטריט. הריבית באירופה נותרה ללא שינוי. הבנק האירופי המרכזי הוריד את תחזית האינפלציה לגוש היורו ל-0.1%, בצעד שלדעת רבים מאותת על צפי לצעדי עידוד נוספים. התביעות הראשונות לדמי אבטלה איכזבו - עמדו על 282 אלף, לעומת צפי ל-275 אלף

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה ובניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500
-----
16:30 - פתיחה חיובית בוול סטריט
דאו ג'ונס עולה ב-0.5% עם פתיחת המסחר בניו יורק. S&P 500 עולה ב-0.4% ונאסד"ק מוסיף 0.3%.
15:50 - ה-ECB מוריד את תחזיות האינפלציה
מריו דראגי, יו"ר הבנק האירופי המרכזי, חשף במסיבת עיתונאים היום כי ה-ECB הוריד את תחזית האינפלציה לגוש היורו ל-0.1% בשנת 2015. זאת, לעומת תחזית של 0.3% בשפורסמה בחודש יוני האחרון.
מריו דראגי . צילום: אי פי אי דראגי התייחס להתפתחויות האחרונות בשווקים כמו קריסת מחיר הנפט והבורסה בשנגחאי ואמר כי מוקדם עדיין לדעת האם מדובר באירועים שיביאו להרעה מתמשכת. כמו כן דראגי לא התחייב על צעדים נוספים של ה-ECB לעידוד שוקי המניות כמו למשל הגדלת ההרחבה הכמותית. מצד שני, נקיטת צעדים כאלה לא ירדה מסדר היום של הבנק.
15:30 - אכזבה מהתביעות הראשונות לדמי אבטלה
התביעות הראשונות לדמי אבטלה איכזבו - עמדו על 282 אלף, לעומת צפי ל-275 אלף. המאזן המסחרי של ארה"ב הפתיע לטובה ועמד על 41.86 מיליארד דולר, לעומת צפי של 42.4 מיליארד דולר.
14:45 - הריבית בגוש היורו - ללא שינוי
ה-ECB הותיר את הריבית בגוש היורו ללא שינוי על 0.05%. כעת המשקיעים ממתינים למסיבת העיתונאים של יו"ר הבנק המרכזי האירופי, מריו דראגי, ובפרט להכרזות על תוכנית ההרחבה הכמותית של ה-ECB.
12:15 - מנכ"ל סודהסטרים מבקר את תנועת החרם
מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבאום האשים את מבקריה של החברה באנטישמיות ובפגיעה באינטרסים של העובדים הפלסטינים שעליהם הם מתיימרים להגן. זאת לקראת סגירת את שערי המפעל במישור אדומים והעברתו לנגב בעוד שבועיים. כך לפי עיתון ה"גארדיאן".
11:00 - איזג'ט מזנקת לאחר העלאת תחזית
מניית איזיג'ט (סימול EZJ) מזנקת בלונדון ב-6.5% לאחר העלאת תחזית הרווח. חברת התעופה עדכנה כי היא צופה לשנה הפיסקאלית הנוכחית (שתסתיים ב-30 בספטמר) רווח לפני מס בטווח של 700-675 מיליון פאונד, מול תחזית מוקדמת לרווח של 660-620 מיליון פאונד. בשנת 2014 רשמה חברת הלואו קוסט רווח לפני מס של 581 מיליון פאונד.
איזיג'ט . 10:40 - עליות באירופה
מדד דאקס הגרמני עומד על עלייה חזקה של 1.5%, קאק עולה ב-1.2% ופוטסי רושם עלייה של 1.6%. יורוסטוקס 50 נסחר בפלוס 1.1%.
מוקדם יותר ננעל ניקיי היפני בעלייה של 0.5%.
10:30 - הנפט שקט
סוף סוף רגוע, לבינתיים. לאחר שבוע של תנודתיות חריפה - כשמחיר הנפט נע בין קפיצות של עד 10% לנפילות של עד 9% - עומד החוזה בשעה זו ללא תנועה מהותית, ברמת מחיר של 46.2 דולר למניה.
8:50 - עלייה מתונה בטוקיו, חוזים יציבים מעבר לים
ניקיי נסחר הבוקר בעלייה של 0.5%. החוזים על המדדים המובילים באירופה ובניו יורק נסחרים ללא תנועה מהותית - לאחר ערב של עליות חזקות בניו יורק - נאסד"ק עלה אמש ב-2.5%, דאו ג'ונס ו-S&P - ב-1.8%.
"בזמן שהשוק הסיני נמצא בהפסקה, המשקיעים יכולים לקחת מנוחה מהטלטלות שמניעות את השוק הסיני. ואולם מדובר במנוחה זמנית, והדאגה שמעוררת סין תמשיך ללוות אותנו בהמשך", נכתב היום בסקירה של Mizuho Bank.
8:30 - זמן לנשום: הבורסות הסיניות בחופשה
הבורסה של שנגחאי יצאה לחופשת סוף שבוע ארוכה, לרגל החג הלאומי שמציין את יום השנה ה-70 לניצחון במלחמת העולם השנייה. היא תשוב לפעילות מלאה ביום שני הבא. בורסת הונג קונג תשבות גם היא מפעילות היום, אך ותפעל כרגיל ביום שישי. בטוקיו, ממשיכים כרגיל.
בורסת טוקיו . צילום: בלומברג