משרד יגאל ארנון נבחר לייצג את הכנ"ר בפירוק רשות השידור

הכנ"ר פרופ' דוד האן החליט להמליץ על משרד יגאל ארנון להיות זה שייצג אותו בתפקידו כמפרק רשות השידור. שכר הטרחה יעמוד על 400 שקל לשעה ויתבסס על שעות עבודה בפועל, בהתאם לתקרת השכר שמאושרת ע"י החשב הכללי באוצר

משרד עורכי הדין יגאל ארנון ושות' נבחר על ידי כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) פרופ' דוד האן ללוות את ההליך לפירוקה של רשות השידור – כך נודע ל"כלכליסט". הודעה על הבחירה תוגש בימים הקרובים לבית המשפט המחוזי בירושלים, לאחר שהחוק לסגירת הרשות יפורסם ברשומות. הסמכות להחליט מי יהיה היועץ המשפטי נתונה לבית המשפט אך ההנחה היא שהשופט יענה לבקשת הכנ"ר.
לפני כחודש וחצי נחשף ב"כלכליסט" כי הכנ"ר הכין רשימת מועמדים מקרב משרדי עורכי הדין המובילים לבחירת משרד שיסייע לו. במשרד המשפטים אז סירבו "לאשר או להכחיש" את הדיווח.
בניין ההנהלה של רשות השידור בירושלים . צילום: נועם מושקוביץ' ל"כלכליסט" נודע עוד כי במהלך השבועות האחרונים נפגשו הכנ"ר ונציגיו עם כ-10 משרדי עורכי דין מובילים ובחנו את התאמתם האפשרית לתפקיד. ההעדפה היתה למשרד כמה שיותר גדול, שיש בו מחלוקות והתמחויות רבות, על מנת שניתן יהיה לספק שירותים בשלל הנושאים להם יידרש החל מהתקשרויות וחוזים, דרך קניין רוחני, עובדים, נדל"ן ועוד. בנוסף ניתנה העדפה למשרד שיש לו סניפים גם בירושלים וגם בתל אביב, בדומה לרשות השידור. בדרך כלל מקובל שהכנ"ר ממליץ במקרים כאלה על מספר מועמדים לתפקיד ובית המשפט בוחר מביניהם, אך ככל הידוע במקרה זה, בשל הנסיבות המיוחדות והעובדה שהמשרד הנבחר לא ישמש כבעל תפקיד בפועל אלא יתן שירותים משפטיים לכנ"ר - הוחלט לבחור במועמד אחד ולבקש מהשופט לאשרו.
ככל הידוע, במקרה של רשות השידור יתבקש בית המשפט לאשר מראש גם את מתווה שכר הטרחה, והמנגנון שיוצע יתבסס על שכר לפי שעות עבודה בפועל ובהתאם לתקרת השכר המאושרת ע"י החשב הכללי באוצר. תקרה זו עומדת כיום על כ-100 דולר לשעה ובתוספת מע"מ.
מרגע שחוק השידור הציבורי החדש יכנס לתוקף, ככל הנראה מחר או ביום ראשון, יקבל עליו מיידית הכנ"ר את סמכויות הניהול של רשות השידור במקום המנכ"ל, מליאת רשות השידור והוועד המנהל. הכנ"ר באמצעות המשרד שייצג אותו יצטרך לנהל את הרשות עד לסגירתה הסופית בשנה הבאה ולאחר מכן למכור את נכסיה כדי לממן את הקמת תאגיד השידור הציבורי החדש. במסגרת התהליך יפוטרו מעל 1,600 עובדי רשות השידור ויימכר הנדל"ן שבבעלותה ששוויו מוערך בכ-1.3 מיליארד שקל. הכנ"ר יוכל למנות מטעמו גם מנהל מקצועי לרשות, כמו כן, בסמכותו יהיה להדיח מתפקידם מנהלים הכפופים למנכ"ל אם הוא יחליט לעשות זאת. אנשיו של הכנ"ר כבר נפגשו בימים האחרונים עם מנהלים ברשות במטרה לאסוף מידע ולהכיר את הארגון.

במכתב שהעבירה אגודת העיתונאים בירושלים לכנ"ר היא הזהירה כי הנהלת רשות השידור נוקטת בשורה של מהלכים חד צדדיים בניסיון להביא לשינוי המצב הקיים "עד כדי חשש להשארת 'אדמה חרוכה' ברשות השידור". בין השאר התייחסה אגודת העיתונאים להעברת עובדים לתפקידים חדשים והימנעות מאישור חוזים לשירותי ניקיון ומזנון. כמו כן צוין במכתב כי כפי שנחשף ב"כלכליסט" היום, ההנהלה הוציאה מכתב הקורא לעובדים המתבקשים לספק פרטים לנציגי הכנ"ר -לא להשיב לבקשות ולשאלות, אלא להפנות את נציגי הכנ"ר להנהלה.