פנים אל מול פנים: נשים מפורסמות מצטלמות ללא פילטרים

תערוכה חדשה בשם "FACE IT" של הצלם איתן טל חושפת את הפנים האמיתיות של נשים מפורסמות ומגלה את היופי הטבעי, נטול איפור ופילטרים של נשים כמו אילנית, מאיה ורטהיימר, רונית יודקביץ׳ ואחרות. בואו לראות איך נראות באמת הפנים המוכרות לכם מהמסכים

Nmerva

שבוע האופנה קורנית תל אביב 2021 (שישודר החל מה-28 במרץ ברשת 13) עומד השנה, כמו גם בשנים האחרונות, בסימן שינוי במודל היופי. אפשר לראות על המסלול נשים במגוון גילים, מידות, צבעים וסגנונות, ודרך המבט הזה גם להבין עד כמה המודל הקלאסי, ששלט בתצוגות (ועדיין, לפחות בחלק משבועות האופנה), הולך ומתערער.

מאיה ורטהיימר בתערוכה FACE IT | צילום: איתן טל

תערוכה חדשה של צלם האופנה איתן טל בשם "FACE IT" נפתחה בשבת בטרמינל לעיצוב בבת ים, והיא הזדמנות לראות 32 תמונות ענק, בשחור לבן, של נשים מפורסמות בטווח גילאים רחב, ללא איפור וללא עיצוב שיער,  כפי שהן נראות במציאות עם ההשכמה בבוקר.

"בדרך כלל המצולמות מגיעות אלי, אל מול המצלמה, כשהן אחרי תהליך ארוך שכולל איפור, עיצוב שיער וסטיילינג מוקפד", מספר הצלם איתן טל לרשת 13. "הפעם החלטתי שאני מתערב בסיטואציה ויוצר תהליך הפוך לזה שאני רגיל אליו. חשבתי שבמקום ל"הסתיר" ו"ליפות" אני רוצה לקלף את המסכות במטרה שהמצולמת  תגיע אלי הכי חשופה".

אילנית בתערוכה FACE IT | צילום: איתן טל

לכן התערוכה גם מגיעה בעיתוי הנכון. העבודה על התערוכה התחילה לפני הקורונה, אבל נדמה שמאז היא הפכה לרלוונטית הרבה יותר. "התקופה הזאת גרמה לכולנו להביט פנימה", מסביר טל. "אני מכיר את המצולמות ומעריץ כל אחת מהן. את רובן גם צילמתי בעבר. הפעם פגשתי אותן מולי חסרות ביטחון וחוששות, בניגוד גמור לאישיות הבוטחת שהכרתי". אל הצוות של התערוכה הצטרף גם המאפר ערן פאל, שניקה את הפנים ווידא שהן חשופות. "כל מה שנשאר זה כבר שלה, של המצולמת", מחייך טל." לדעתי יש כאן התמודדות לא פשוטה של המצולמת, ועל כך תודתי והערכתי העצומה להן... התמונות שבתערוכה מודפסות בגודל עצום, והפנים חשופות מכל מסכה ושכבות שבדרך כלל הן עוטות. רובן מאוד אהבו את התוצאה, אבל היו גם אלה שנבהלו. בסוף כולן החליטו לעבור את התהליך עד הסוף, ולהגיע לתוצאה הסופית, חשיפה פומבית".

רונית יודקביץ בתערוכה FACE IT
צילום: איתן טל

התערוכה מייצגת לא רק את מודל היופי החדש אלא גם טרנד הולך וגדל שקשור בביטוי "נקי". "מגזין 'ווג' הכתיר את המילה הזו כמי שעשויה לשלוט בעידן הקרוב בתחום הביוטי. גם שם צריך עוד לעבוד על ההכרה הפשוטה שליופי אין גיל, משקל או גובה. בהמשך לזה, אנחנו רוצים לעודד נשים לקבל את יופיין הטבעי כפי שהוא, ללא מאמץ להסתיר את מה שהמציאות העכשווית מכתיבה להן". התוצאות, לשיפוטכם.

התערוכה תוצג  בטרמינל העיצוב בת ים (רח' אהוד קינמון 32) במסגרת אירועי חודש האישה החל מה 20/3 ועד 4/4 

שעות הפתיחה: 10:00-18:00 שישי 10:00-14:00

התערוכה תתקיים בהתאם לתו הסגול

התמונות מוצעות למכירה ותמורתם תועבר  כתרומה לעמותה "לצאת מהקופסא".

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ