הזוכים בתחרות צילום הציפורים

בתחרות צילומי הציפורים ע"ש עמית גפן ז"ל, שיזמה החברה להגנת הטבע, זכתה הציפור הלאומית, הדוכיפת, שצולמה על ידי אופיר לוטן מקיבוץ בית השיטה

אתמול הוכרזו הזוכים בתחרות הצילומים הגדולה ע"ש עמית גפן שיזמה החברה להגנת הטבע. זו השנה השנייה בה מתקיימת התחרות. הכרזת הזוכים התקיימה במסגרת יום העיון השנתי לצפרות של החברה להגנת הטבע, המרכז הבינלאומי לחקר נדידת ציפורים בלטרון, ואוניברסיטת תל אביב.

התחרות מתקיימת לזכרו של עמית גפן, שהיה צפר מוכשר וצלם ציפורים מושבע ועבד במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע. עמית נפטר באפריל 2007 לאחר מאבק עיקש במחלה קשה והוא בן 21 בלבד. מטרת התחרות היא לסייע בהנצחת זכרו ופועלו לקידום אהבת הציפורים, הארץ והאדם.

לשלב הגמר של התחרות עלו 12 צילומים, מתוך מאות רבות שנשלחו, ומתוכם בחר צוות שופטים שכלל צלמים מקצועיים, מומחי צפרות ונציג ממשפחת גפן, את הצילומים הזוכים. מארגני התחרות מדגישים כי לא התקבלו צילומים של ציפורים בשבי או במצוקה, או צילומים אשר הביאו לפגיעה או הפרעה לציפורים ולבית גידולן.

במקום הראשון, כאמור, זכה צילום של הציפור הלאומית, הדוכיפת, שצילם אופיר לוטן מקיבוץ בית השיטה. הצילום מציג את הדוכיפת רגע לפני שהיא מאכילה את גוזלה בקן. למקום השני נבחר הצילום של חמסן זנבתן שצילם אורי אביטן במפרץ אילת ובמקום השלישי זכה איליה שלמייב שצילם משפחת כוסים בשפלת יהודה. בקטגוריית חביב הקהל בחר הקהל את תמונת העגור האפור בזריחה באגמון החולה, שצילם יגאל דקל.

תערוכה של כל 12 הצילומים תוצג בחודשים הקרובים בבית החברה להגנת הטבע ברחוב הנגב 2 בת"א.