"החזירו אותם הביתה עכשיו": אמנים זועקים לשחרור הילדים החטופים

לקראת יום הילד הבינלאומי - ולציון 40 ימים של שבי - שחקנים, זמרים ומשפיענים התגייסו לקמפיין מיוחד שבו הם מביאים את קולם של הילדים החטופים, בעודם אוחזים בתמונות שלהם עצמם כילדים, וקוראים: "שחררו אותם" • בין המשתתפים: עברי לידר, עמוס תמם וגם השחקן היהודי-אמריקאי ג'ייסון אלכסנדר ("סיינפלד")

זמן צפייה: 02:16

קשה להאמין, אבל כבר 43 ימים שיותר מ-230 בני אדם, בהם תינוקות, ילדים, נשים, גברים וקשישים, מוחזקים בשבי חמאס. מאז השבת הארורה ההיא שבה נחטפו בידי מרצחים שפלים, בני משפחותיהם - יחד עם פעילים במטה המאבק ומתנדבים נוספים, עושים הכול על מנת לעורר את המודעות להשבתם: ממייצגים אומנותיים שהוצבו ברחבי הארץ, דרך צעדה בת חמישה ימים מתל אביב לירושלים ועד לתליית שלטים ברחבי העולם.

לקראת יום הילד הבינלאומי שיחול מחר (שני), שלל אמנים - בהם גם השחקן היהודי-אמריקאי ג'ייסון אלכסנדר (ג'ורג' קוסטנזה, "סיינפלד) - התגייסו לקמפיין מיוחד שבו הם מביאים את קולם של הילדים החטופים. במסגרת המיזם, האמנים מעלים לרשתות את עצמם אוחזים בתמונה שלהם בגיל שבו נמצא הילד החטוף אשר את קולו הם מביאים, ודורשים: שחררו אותם עכשיו.

לכתבות נוספות:

"ב-7.10, יום מתקפת הטרור על ישראל, נחטפו לעזה למעלה מ-30 ילדים, והם בשבי כבר יותר מחמישה שבועות", כתבו המשתתפים לצד הפוסט שפרסמו ברשת. "בשם הילדים החטופים, אני מבקש מכם - שחררו אותם, החזירו את כל בני הערובה הביתה, עכשיו". מלבד אלכסנדר, בקמפיין לוקחים חלק גם עברי לידר, שלמה בראבא, עמוס תמם, עלמה זק, מלי לוי ועוד.

אמש התקיימה עצרת משפחות ה חטופים מול כנסת ישראל, במרכזה קריאה להשיב את כל החטופים הביתה. "אתם אחראים להחזיר אותם עכשיו", אמרו המשפחות למקבלי ההחלטות, "אל תתנו לנו להתחנן - זה לא הגיוני".