היום ה-45: הדיירים הזמניים מרעידים את הבית

הבית בוער בעקבות הריב בין לירז לסימה ומירב, יחסי הכוחות משתנים וכל מה שהרגיש בטוח יכול להתערער. כל העדכונים מסביב לשעון

זמן צפייה: 04:27
23:00 –  נטע רוצה את אליאב הבית עדיין גועש אבל ישראל מציע לדיירים לעשות פעילות מלכדת, הדיירים מסבירים לטילטיל את ההבדל בין צמחוני לטבעוני, ישראל לתומר: "אנחנו לא אוכלים כאן כלום אבל אני משמין". במטבח לירז וטילטיל מלבנים עניינים, טילטיל: "אני מסתכל עלייך ואני רואה אמינות", נטע וסימה מדברות על מגי: "היו לה פה הרבה חברות טובות ואף אחת לא מדברת איתה", בחדר השינה נטע מתוודה בפני סימה ומירב: "אני רוצה את אליאב". נטע מתרשמת מאליאב: "עשינו היום יחד כלים והוא חכם רצח", אדל שמה את המשקפיים של מירב וכמעט מתעוורת נטע מפחדת להיפגע מאליאב, וסימה ומירב משכנעות אותה שהוא יעדיף למות ולא לפגוע בה ואז אליאב נכנס לחדר וסימה ומירב מתחילות לשיר על מנת שלא יישמע כלום. עמרי ותומר מדברים על כמות העוקבים של אדל באינסטגרם, עמרי מכנה את העוקבים של אדל כילדות עם סמארטפונים
 22:00- סערת הבשר של לירז הדיירים מתאספים בסלון. הדיירים הזמניים מעמידים להדחה את הדיירים הוותיקים - והבית גועש. טילטיל טוען שראה את לירז אוכלת בשר. לירז משתגעת ולוקחת את טילטיל לחדר האח הגדול כדי להראות לו שהוא טעה. בעקבות ההאשמות, לירז אומרת שהיא רוצה לצאת מהבית. מירב כועסת מאוד על לירז אחרי שהיא שומעת שלירז אוכלת ביצים למרות שהיא טוענת שלא. אחרי כמה דקות של כעס,עמרי מבקש מטילטיל הבהרות ולוקח אותו לשיחה צדדית כדי להבין האם הוא המציא על לירז את הכל. טילטיל מודה שהוא אכן המציא.
21:00 - תומר, מירב וסימה כועסים על הטינופת סימה נזכרת בלירון וכועסת עליו: "ינעל אבוק לירון, חכה בחוץ, אתה תשלם על מה שעשית לי, כפרה עלייך". מירב מצטרפת: ״לירון, איך אתה לא פה? איך?״. אחרי הכעס המעושה כלפי לירון, סימה עוברת לכעוס על הדיירים שהשאירו את האמבטיה מבולגנת ומלוכלכת: "מה הם חושבים, שיש להם עוזרת כאן?". תומר לוקח את סימה הצידה ומבקש ממנה לא להתפרץ על הדיירים, אלא להעביר עליהם ביקורת בנועם ורוגע. אבל תומר עצמו כועס גם כן, אחרי שראה את מצב המטבח - אוכל שנשאר מחוץ למקרר ומשטח עבודה מטונף: ״אין פה ערך לאוכל". סימה מבואסת מזה שהיא צריכה לנקות את כל הלכלוך בבית, ומירב עוזרת לה בניקיון הבית וכועסת תוך כדי עבודה על אביבית: "אין דבר כזה ׳אני רק מבשלת ולא מנקה את המטבח׳. אם ככה, אני לא רוצה שתבשל". טילטיל שואל את תומר, אחרי שהם שרים ביחד את השיר המרגש ״יסמין״ של הפיל הכחול, האם הוא כבר בכה בבית. ותומר עונה בכנות: ״הרבה פעמים״.
20:00 - הניצחון של תומר מריה ורועי מדברים בחדר השינה על מערכת היחסים שלהם. מריה חשה בדידות. היא מרגישה שהיא נותנת מעצמה ולא מקבלת בחזרה. רועי מנסה לעודד: "מכל מאה אנשים, יאהבו אותך עשרה ואת תעריכי אותם בחזרה. אני אומר לך שאת לא לבד וכל אדם שנכנסת לו ללב הוא עולם ומלואו". אביבית מדברת עם תומר על הקושי שלה להעמיד מישהו להדחה. היא חוששת שהוא ינטור לה טינה על כך שהיא מנעה ממנו להתפרסם: ״אם הוא יודח ואני אשאר, בעצם קטעתי את החלום שלו״. תומר מבין לליבה ואומר שגם לו הבחירה קשה כשהוא נאלץ להעמיד דיירים להדחה. מבחינת תומר הוא כבר זכה: "למדתי להכיר את עצמי מחדש, פחדתי שיראו אותי חלש". טילטיל ואליאב מדברים על עוצמתם של הדיירים הוותיקים בחוץ. אליאב אומר: "חשבתי שאורלי הכי חזקה בחוץ״. לאחר מכן הוא מספר על הקשר שלו עם ישראל: "אין לי איתו שום אינטראקציה". החדש הגדול של טילטיל הוא המשימות. אליאב מנסה להרגיע אותו: "אל תדאג, הן לא כאלה קשות".
19:00 - מירב: ״זה הזמן שלי ללכת הביתה״ אביבית ולירז מתאפרות מול המראה. מירב אומרת לתומר ורועי: "נראה לי שזה הזמן שלי ללכת הביתה". רועי ותומר שרים "ירושלים של זהב", מה שמוביל למחרוזת שירים ברוסית בהובלתו של טילטיל, שלמעשה שר ג׳יבריש. לירז מנסה לתקן אותו, אבל רועי חותך אותה: ״בחייאת לירז, אנגלית הוא לא יודע, אז רוסית?״. טילטיל מסיים עם הרוסית ועובר לחיקויים של תומר. סימה חושבת שמירב לחוצה מהדיירים הזמניים: "אני רוצה שתהיי את ולא תהיי בלחץ". מירב מסבירה שהיא לא לחוצה ושאין לה בעיה להתעמת עם הדיירים הזמניים אם צריך.
18:00 – הדיירים הוותיקים מותקפים הדיירים הזמניים מחליטים להעיר לדיירים הוותיקים על התנהלותם במשימת העל-חלל. טילטיל טוען שזה מגעיל שהם לא בחרו את ירושלים כעיר הבירה. ואדל טענה: "זה היה בושה שפחדתם משמס ולא אמרתם שהלאום שלכם הוא יהודי". הדיירים מתאספים בסלון ומדברים על טוקבקים. מירב טוענת שהיא לא מתכוונת לקרוא טוקבקים כשתצא מהבית, אך אביבית שומעת את השיחה ומתערבת: "אני מודה לכל טוקבק וכל רוע שנכתב עליי. בזכותם אני לא יורדת מהכותרות". בהמשך, אליאב מספר לנטע על מערכת היחסים האחרונה שהייתה לו, שהסתיימה לפני הכניסה לבית. נטע מנסה לעודד את אליאב: "אולי עכשיו היא צופה בך ומתאהבת בך". אביבית מצטרפת לשיחה ומנסה לשדך לאליאב חברה שלה, אבל אליאב מסרב, ונטע בתגובה כועסת על ניסיון השידוך של אביבית.
17:00 –  למה מירב כועסת על סימה תומר מספר לאדל ועמרי על הרצון שלו להביא כבר ילדים ועל העסק שפתח במהלך שירותו הצבאי: "מגיל 19 אני לא לוקח כסף מאבא שלי. לפעמים שהייתי נתקע בלי עובדים הייתי מבקש ממנו לפתוח את העסק שלי, ובגיל 23 נפטרתי מהעסק". בחצר, ישראל מתעצבן על מגי כי היא כל היום מנקה: "תגידי לי מה את משרתת, את כל היום מנקה, תשבי! אל תעצבני אותי". לירז מספרת לאביבית על הגעגוע לאימה: "כל דבר שאני מכינה בבית, מזכיר לי את אימא שלי וגורם לי געגוע", ואביבית מתייעצת  איתה איזה קינוח להכין לבית: רולדת תמרים, עוגת שוקולד, וקינוח עם קצפת. בהמשך, אליאב ומירב מדברים בחצר על לירז. מירב טוענת שהיא כעסה על סימה כי היא אגרה דברים על לירז ולא אמרה לה בפנים. "בחיים לא ראיתי את לירז עושה כלים או עוזרת לי לנקות, יש לה אופי אגואיסטי, אין לה אופי קבוצתי". לטענתה, הרגלים אפשר לשנות, אך אופי לא.
16:00 –  עמרי מאוכזב מתומר תומר מתוודה בפני עמרי על תחושותיו בימים האחרונים בבית האח הגדול: "הרגשתי פה הכי לבד ביומיים האחרונים". בינתיים, אדל מנסה להשתזף אבל אליאב וטילטיל המשחקים בכדור בחצר פוגעים בה ואומרים: "את תהיי הקורה". בהמשך, אביבית מדברת עם המצלמה ומדברת על הלוק השני שבחרה להיום, אבל נטע וסימה מפריעות לנאום של אביבית. אביבית הולכת לסלון ומסבירה לסימה איך לדעתה צריך לחנך גברים: "גברים הם עם דפוק שלא מבין דברים לבד". אך סימה לא מסכימה: "לדעתי את טועה במה שאת אומרת". עמרי מודה בפני תומר כי הוא מאוכזב מההתנהגות של תומר בבית: "אני מצפה ממך להיות בן אדם חזק. התפקיד שלי בבית ייגמר יותר מהר ממה שאתה חושב והקהל יבין את זה, כי אתם הרבה יותר מעניינים את הקהל". ישראל מבשר לדיירים החדשים שהאח הגדול ביקש למסור שהם חייבים לנקות את החצר והוא אמור לפקח עליהם, לפתע האח הגדול מודיע בתגובה: "נגיד שזה מה שאמרתי".
15:00 - רועי: ״אני מרגיש דפוק״ הדיירים אוכלים את האוכל שבישלו מגי ואביבית ומתענגים על כל ביס. לאחר האוכל אליאב ניגש לשטוף כלים ונטע מצטרפת אליו. במהלך שטיפת הכלים השניים מדברים ונטע אומרת לאליאב: "אתה לא יודע כמה אנשים מקנאים בך שאתה נמצא כאן". בינתיים, מריה ורועי בנסט. מריה שרה לרועי ורועי מקשיב בנחת. בסוף רועי אומר: "אני מרגיש דפוק. בדרך כלל אני מוציא את הדפקה שלי בכתיבה, אבל אין לי איך לכתוב כאן״.
14:00 – אל תתעסקו עם טילטיל הדיירים נהנים מהשמש בחצר הבית בזמן שאביבית ומגי מבשלות ארוחת צהריים. תומר אומר לרועי שהוא פגוע מכך שהוא היחיד שטילטיל ואדל לא ניהלו איתו שיחה אחד על אחד. האח הגדול מקרין לדיירים קטע מהתוכנית "הדו"ח היומי" בערוץ 13. הדיירים מתלהבים ומתכנסים בסלון הבית. בשידור נאמר שמי שיתמודד מול טילטיל דמו בראשו, מכיוון שהוא כבר נבחר בעבר לחביב הקהל. טילטיל מתעצבן מהקטע ולא מבין למה האח הגדול שידר את זה. ובכל זאת, תומר אומר לרועי בנימה אופטימית: "אין לנו בכלל אינדיקציה למה שקורה בחוץ. אולי יש לנו צבא". 13:00 – אליאב בגן עדן אביבית ואליאב נכנסים לג'קוזי ומדברים על הקריירה שלה. עמרי עובר לידם ואומר: "אליאב, ככה תיראה כשתעלה לגן עדן. אתה בג'קוזי ואביבית לידך". אביבית מסיימת עם הג'קוזי ומתייבשת וניגשת למצלמה כדי להתחיל בפינה "הלוק היומי". נטע וטילטיל מצטרפים לפינה של אביבית. בינתיים, ישראל מספר את תומר בחצר הבית. נטע לא מבינה למה תומר מסתפר אם אין לו שיער. אביבית מנסה לברר על מי נטע דלוקה בבית. נטע לאביבית: "נראה לי על ישראל. אבל מה שבטוח – אני יודעת שתומר דלוק עליי. מרגישה את זה בכל הגוף שלי". 12:00 – אליאב מציג: נפלאות התבונה כל הדיירים בחצר הבית, חוץ מלירז שמכינה במטבח עוגת גבינה. הדיירים הוותיקים לא מפסיקים להשוות בין העונה שלהם לעונות של עמרי ואביבית. בשלב מסוים מספר ישראל כי הם בנו לוח שש בש, אבל האח הגדול לקח להם אותו. אליאב אומר שהוא לא מבין למה לקחו את השש בש, הרי מדובר במשחק חשיבה – וזה מותר. הדיירים צוחקים ומעמידים אותו על טעותו. מאוחר יותר מתחילים הדיירים לחוד חידות זה לזה. ישראל מאתגר בחידה מתמטית: כיצד מעבירים 4 אנשים בסירה המסוגלת להכיל 150 ק"ג בלבד, כאשר שני ההורים שוקלים 150 ק"ג כל אחד, ושני הילדים שוקלים 50 ק"ג כל אחד. מי שפותר אותה ראשון הוא אליאב. נטע ומירב יושבות על שפת הבריכה ומדברות על אופיין הדומה. נטע למירב: "יש לנו את אותן שריטות וחרדות". 11:00 – המשמעות של הקעקוע של עמרי עמרי, אביבית ואדל פותחים את הבוקר בחצר על קפה. עמרי אומר שאם הדיירים הוותיקים היו טיפה יותר חדים הם היו קולטים שהדיירים הזמניים "עושים להם קטע". אדל מסכימה עם עמרי ואומרת שהיא מפחדת שהוותיקים יכעסו בגלל שעבדו עליהם ככה. אליאב יוצא אל החצר ומתיישב עם הדיירים הזמניים. הוא שואל את עמרי מה המשמעות של הקעקוע על גבו שבו מצוירת אישה שמחזיקה חרבות, ועמרי משיב שזה קשור לאחותו ולסיפור החיים הקשה שלה.  10:00 - אליאב נגד שירי הבוקר הלועזיים הדיירים מתעוררים לצלילי ״Wind of change״ של הסקורפיונס. אדל פותחת את הבוקר בשטיפת כלים וניקיון המטבח. רועי מתקשה לקום ומריה מתעצבנת עליו. רועי משיב למריה שהעיניים שלו נעצמות, ומריה אומרת לו שיקום, שהרי העיניים לא יכולות להיעצם בעמידה. מירב אומרת לנטע שהיא מתנהגת כאילו היא דיירת ותיקה בבית. אליאב לא מבין למה האח משמיע להם תמיד שירים באנגלית. אדל מוסיפה: "למה לא שמים לנו ׳בוקר טוב׳ של עומר אדם?".
כל העדכונים: 5:00-09:00 דיירי הבית ישנים
04:00 - עמרי, הכי טבעי עמרי ממשיך ומספר לרועי ומריה על רשמיו מעונת "האח הגדול" שבה השתתף. רועי מתפעל מההתנהגות הטבעית של עמרי בתוך הבית, שנראית כאילו הוא כלל לא מבחין במצלמות. בסופו של דבר, השלושה מחליטים ללכת לישון - לא לפני שמריה תסיר את האיפור ורועי יאלתר לה ראפ.
03:00 - מריה מחפשת עומק הישיבה נגמרת. מריה מודה שהיא מרגישה הרבה יותר טוב, ולרועי היא אומרת שהיו חסרות לה שיחות עומק כאלו. עמרי מעביר למריה ורועי מור"ק על העונה הקודמת שבה השתתף. ובשיחה בארבע עיניים שואל-קובע רועי: "איך אפשר שלא להתאהב בה?", ועומרי עונה שהוא לא היה רוצה להיות בנעליים שלו. 
02:00 - ההבדל בין מריה של הבית למריה של האינסטוש עמרי מכנס ישיבה בנסט כדי לדון בעניין מריה ובנוכחותה. חברי הוועדה הם אדל, רועי ותומר. הבקשה הראשונה של עמרי היא שמריה תספר על ילדותה ברוסיה. מריה מספרת על הוריה והפרידה שלהם, על הריחוק מאמא ועל המשפחה החלופית שמצאה אצל בן זוגה. עמרי אומר למריה שהוא לא ידע איך לפענח אותה לפני הכניסה לבית: "יש הבדל כל כך גדול בינך ובין האינסטגרם שלך. אני בטוח שעוד עשר שנים תהיי כבר אחרי כיבוש חו"ל כי את יפהפייה וטובת לב". לבסוף, אדל ועמרי מעודדים את מריה ואומרים לה שהיא טובה יותר משאר הדיירים, ואין לה סיבה לדאוג מכך שהיא שתקנית.
01:00 - רועי למריה: ״בכל יום שעובר קשה לי יותר ויותר לשלוט בעצמי" מריה אומרת לרועי שהיא מרגישה שהוא התרחק ממנה וחסרה לה הדאגה שלו לה. רועי מסתכל לה בעיניים ואומר בכנות: "בכל יום שעובר אני מרגיש שאני מתאהב בך יותר ויותר. נמאס לי להישרף מבפנים. אכפת לי ממך יותר מעצמי, אבל אני מבין מה נכון לנו". מריה מקשיבה בדאגה ואומרת: "יכול להיות שמה שאני רוצה ומה שאתה רוצה לא יכולים להיפגש". רועי שואל אותה אם היא חושבת שהחבר שלה יקבל אותה אחרי ״האח הגדול״. מריה מושכת בכתפיה. ורועי עצמו מודה שהוא לא היה מקבל אותה בחזרה: "את צריכה לחשוב מה את רוצה, אם את רוצה לחזור אליו". מריה מזכירה לרועי שהוא החבר הכי טוב שלה והוא תמיד יהיה חשוב לה. והוא עונה: "אני מתאהב בך קשות. ואני יודע שלא חצינו את הגבול, אבל התקרבנו אליו. בכל יום שעובר קשה לי יותר ויותר לשלוט בעצמי".
00:00 - החרטה של מריה תומר ומריה מדברים על הרגשות שהיו למריה כלפי רועי ועל כך שהיא הרגישה שרועי דוחף אותה לפינה. היא מספרת שהיא שמה גבול ליחסים ביניהם אבל מתחרטת על מה שכבר הספיק להיאמר: "לפני הכניסה לבית דיברתי עם בן הזוג שלי, בועז, על האפשרות שיהיו לי רגשות כלפי מישהו בבית". תומר מופתע לשמוע את זה ואומר שזו נשמעת כמו שיחה מאוד קשה. מריה מהנהנת וממשיכה: "אמרתי לו שיראו עליי אם יהיו לי רגשות כלפי מישהו ושיהיה מוכן לזה. הוא רק ביקש שלא אעשה כלום ואמר שגם לו זה יכול לקרות בתקופה שלא אהיה". מריה שותקת לרגע ואז ממשיכה: "אני רק מתחרטת שאמרתי בקול שהיו לי רגשות כלפי רועי". נטע מספרת לאביבית שאליאב קצת מדליק אותה, וממשיכה: "עמרי חתיך, אבל הוא לא הטעם שלי". במטבח יושבות סימה ומירב. השתיים מרגישות שאביבית "הופכת" את הבית: "זה מרגיש כאילו הכניסו אותה לעשות בלגן". מירב טוענת שאביבית דווקא הורידה ממנה הילוך, וישראל מתערב ואומר בחיוך: ״ברור שהיא הורידה הילוך, את מירב נתניה״.