היום ה-28: אזכרה לאמא של תמי

פורסמה רשימת הדיירים שמועמדים להדחה והדיירים שמועמדים הם: תמי, לירז, שמס ותומר. איך הדיירים מתמודדים עם הלחץ מהדחה? כל העדכונים

זמן צפייה: 05:03
23:00– לירז פותחת דלת אל העבר אורלי מבקשת מלירז לשבת איתה ועם מירב כדי שיכירו טוב יותר. לירז מתיישבת ופותחת את הלב ומספרת על להם על המחלה ועל תקופת ההחלמה, על הכאבים ועל הטיפול המסור של הרופאים. אחר כך היא מספרת על העבר בבית חרדי ועל המשפחה שלה. היא אומרת שחוותה טראומות קשות אך היא עדיין לא מוכנה לשתף. היא מתחילה לבכות כשהיא מספרת על הקשר המיוחד שיש לה עם אחותה הקטנה ממנה בעשור ואיך שימשה לה מעין אמא. לבסוף היא מספרת על הגרוש ועל החבר שבא אחריו, ועל הפגיעות שלהם בה.
לירז פותחת את הלב
  כל העדכונים: 22:00 –  מלחמתה של אורלי בתופעת החבאת האוכל אורלי מספרת למירב שהיא הכי התחברה לאליאב ואליה. מאוחר יותר היא מעדכנת את מירב שהיא ראתה את לירז מחביאה חמישה תפוחים. אליאב מצטרף לשתיים והם צוחקים על עניין של ההחבאות אוכל. אליאב אומר שהוא לא ראה בחיים התנהגות כזאת. מירב אומרת שזה מזכיר לה פנימייה. ואורלי צוחקת על זה שאף אחד לא יודע שהיא אוכלת את האוכל לכל מי שמחביא אותו. אליאב מספר למירב שהוא לא הודיע לאף אחד מהחברים שלו על כניסתו לבית משום שלא האמין עד לרגע האחרון שזה קורה באמת.
21:00 - המחבוא של אורלי הדיירים נהנים מארוחת שישי שבישלה אורלי. שמס מספרת ללירז שראתה את אורלי מחביאה סנדוויצ'ים בארון הבגדים. לירז מתעצבנת ושואלת את שמס איך היא לא משתגעת מכעס. שמס מסבירה לה שהיא מכבדת אדם מבוגר והיא לא תתחיל לריב איתה. לירז לא מסכימה עם שמס והיא חושבת שצריך לפתור את העניין הזה ושהגיל הוא לא פקטור. תומר מספר לרועי על כוונתו לפתוח חברת אופנה, על הכיוונים העסקיים והתהליך עד ליציאת החברה לשוק.
20:00 – ימיו של התלמיד תומר תומר משתף את מירב בתקופה הקשה שלו בבית הספר: לדבריו, הוא היה תלמיד בעייתי ולא למד בכלל והייתה תקופה ארוכה שבה הוא נעדר מהלימודים. מירב מספרת על אחיה שהיה תלמיד מופרע אבל בסופו של דבר הצליח להוציא תואר והתאפס על החיים שלו.
לירון מספר על הגעגועים לבת אל, בת הזוג שלו. רועי שואל אותו איך הוא מגיב כאשר גברים שמתחילים איתה. לירון מספר סיפורים מצחיקים מתוך הזוגיות וגורם לדיירים לצחוק לפני ארוחת השבת. 19:00 – שנייה לשבת רועי וסמואל מאלתרים ביחד שיר ראפ שמברך את כל העדות בישראל לכבוד שבת. הדיירים מתכוננים לארוחת שישי. סימה מסיימת לבשל, ואליאב שוכח את הלחם יותר מדי זמן בתנור. הדיירים מתקלחים ומתגנדרים לכבוד השבת.
18:00 - סופדים לאסתי תמי מדברת על האווירה שקדמה להתאבדותה של אמה, ועל שטיפת המוח שעברו אחיה. תמי מספרת לדיירים כי היא שמעה חלק מהדברים לראשונה דרך פרסומים בטלוויזיה רק במהלך השבעה. אורלי מחזקת את תמי ומצטערת על כך שקשה לה לשמוע את הדברים בשל העובדה שהיא ראתה הרבה מוות בחייה. תמי מודה לחברים על התמיכה ועל שהיו לצידה ביום הקשה הזה. הדיירים שרים בסלון שירים שאהבה אסתי, ומעבירים את הדקות האחרונות לפני כניסת השבת בחברות ובנעימים.

17:00 - אזכרה לאמא של תמי

היום מציינים הדיירים שנתיים למותה של אסתי, אמה של תמי, בטקס מרגש. מסוק הופיע מעל הבית ובתוכו שון, הילד של תמי, שמנופף לה לשלום. תמי ודיירי הבית המרוגשים מעכלים את הרגע המרגש, שלא משאיר עין יבשה. בנות הבית עורכות טקס הפרשת חלה לזכר אסתי. ישראל אומר קדיש. רועי, ישראל, אורלי, רועי וסימה קוראים פרקי תהילים לעילוי נשמתה. הדיירים עוברים לסלון והאח הגדול משמיע את השיר שהיה אהוב על אסתי – ''אם רק תיתן'' של רוני דלומי. כל הדיירים מזילים דמעות ושרים לזכר אסתי. תמי סופדת לאמה ומגוללת סיפור מרגש בנוגע לשיר ''מה שאת אוהבת'' של גלי עטרי: ״אמי ברחה מהבית, היא ראתה נשים רוקדות לצלילי השיר, הקשיבה למילים ובכתה את נשמתה תוך כדי שהיא רוקדת בפעם הראשונה בחייה''.  
16:00 - הדילמה הזוגית של מגי מגי משתפת את לירז בדמעות על הרגשות שלה כלפי בן זוגה בבית. מגי מספרת שהיא חווה תסכול בזה שהיא לא מרגישה געגוע אליו, היא מרחיבה ואומרת שלפני שהיא נכנסה לבית היא ממש חשבה שהוא יהיה האחד שלה, אבל עכשיו היא מבינה שהיא לא אוהבת אותו. היא מספרת על ההתקרבות לישראל ועל כמה שזה עושה לה טוב ומחזק אותה בשהות בבית. ''ההתקרבות לישראל עושה לי טוב וזה הרגש האמיתי, אבל אז אני אוכלת כאפות על החבר שלי בבית'' מגי מתייעצת עם לירז האם להתרחק מישראל או לתת לרגש האמיתי לקרות.
15:00 - לבשל עם מוזיקה או לבשל בשקט? סימה, מגי, ישראל ואורלי ממשיכים לבשל. מגי מבקשת מהאח שישים מוזיקה כדי שיעבדו בכיף. אורלי, לעומתה, מעדיפה לעבוד בשקט כדי שהיא תוכל להתרכז. בזמן שהאוכל מתבשל, אורלי עורכת את השולחן. הדיירים שומעים צעקות מבחוץ שמיועדות למירב, ומירב בטוחה שזה בעלה. מגי מספרת ללירז על הבנקאי שלה, שמגדל שני ילדים בעצמו ונאבק בהמון קשיים. 14:00 - הדמעות של סימה בעזרתו של לירון, שמס מדברת למשפחתה דרך המצלמות. היא מקווה שהכל בסדר איתם ושהם גאים בה. סימה הצטרפה להכנות לשבת ובאמצע היא הפסיקה ויצאה לחצר לבכות. שמס מרגיעה ומחבקת אותה, אבל סימה ביקשה להיות קצת לבד וטוענת שזה בגלל שהאימון הארוך שעשתה היום השפיע עליה. לירון נכנס לבריכה וסוחף אחריו את אליאב וסמואל.
שמס מוסרת ד''ש למשפחתה דרך המצלמות בעידודו של לירון
13:00 – ההכנות לשבת מתחילות ההכנות לארוחת הערב של שישי מתחילות. סימה מתייעצת עם הדיירים לגבי העוגה שהיא רוצה לאפות לערב ומחליטה בסוף לאפות אחת חלבית ואחת פרווה. מירב מציעה לאפות חלות, תמי מציעה להכין מרק עוף ואורלי על הסלטים. ישראל מתנצל בפני מגי על ההתנהגות המוזרה שלו מהבוקר. לירון מדבר עם שמס בג'יבריש משולב עם מילים בערבית. הגעגועים מציפים את סימה והיא בוכה תוך כדי שהיא מסדרת את ארון הבגדים. תמי מרגיעה אותה ואומרת לה ש"הילדים שלה רוצים לראות אותה מאושרת ושמחה". לירון ורועי מדברים בחצר על משחקי מחשב ותמי מספרת על החוויות שלה מתערוכת המשחקים שהיא הלכה אליה עם בנה בפסח. לירון מספר על  המשפחה של בת זוגו ובמיוחד על אחיה הקטן, שיש ביניהם קשר מיוחד.
ישראל ותמי נותנים את חלקם בבישול ארוחת ערב שישי
  12:00 – שיחה על גלגול נשמות הדיירים נזכרים בשבתות שהם מבלים בבית. סמואל נזכר בשבתות שבהן הוא היה לבד בניו יורק אחרי הגירושין. תמי מספרת למריה על היום שבו הסבירה לבנה הקטן שאמה נפטרה ועל הדרך הבוגרת שבה הוא קיבל את הבשורה.סימה ממשיכה להתאמן ואליאב נכנס לבריכה. בחצר, הדיירים מדברים על גלגול נשמות ודיבוקים. שמס משתפת את הדיירים ביחס של האסלאם לנושא. לירז אומרת שזאת אמונה תפלה ותמי אומרת שמאז שאמה נפטרה היא נמנעת מלעשות סיאנס מאז שאמה נפטרה.
הדיירים מסדרים את הקניות של השבוע
11:00 – געגועים לבילויים  השיחה בין אליאב למירב בחצר ממשיכה. אליאב מבקש ממירב להירגע ולא לעשות דברים מתוך אימפולסיביות. מירב עצובה מכך שבעלה לא מגיע לגבעת הצעקות ומעודד אותה מבחוץ ושהיא לא ישנה בלילה בגלל זה. מירב ואורלי מתחילות לתכנן את ארוחת שישי בערב וישראל מציע להן עזרה. ישראל מציע לתמי לארגן אזכרה לרגל יום השנה למותה של אמה. לירון, ישראל וסימה מתאמנים. אורלי מתגעגעת לבן שלה ואומרת שהיא מרגישה אותו. גם אליאב לא מפסיק להתגעגע ואורלי בתגובה, אומרת לו שאם הוא יודח לפניה, היא תצא מהבית ביחד איתו. מירב מלינה שהיא הרבה זמן לא יצאה לבלות בסוף שבוע.
מירב, אורלי ואליאב מתגעגעים למשפחות שלהם.
10:00 - חלומות על תמי הדיירים מתקשים להתעורר לצלילי "הלו" של אדל. אורלי וסימה קמות מהמיטה בזמן ששאר הדיירים עדיין נעים בין ערות חלקית לשינה. רק אחרי שהאח משמיע את השיר פעם נוספת, הם קמים ומתארגנים. ישראל ממשיך לישון ומגי מגיעה אליו למיטה ומדגדגת אותו כדי שיתעורר. ישראל מדגדג אותה בחזרה. מריה ורועי לוקחים את הזמן. אורלי אומרת לתמי שהיא חלמה עליה בלילה. לטענתה, בחלום היא כל הזמן העירה לה וביקרה את ההתנהגות שלה. מה שהעציב אותה מאוד. לפני שהיא התעוררה היא ביקשה ממנה להפסיק להעיר לה ולבקר אותה כי היא אוהבת את הדרך האמיתית והכנה שבה היא מתנהלת עם הדיירים. לירון הגיע לתובנה של בוקר – לגברים קשה יותר להתעורר. מגי אומרת לישראל שהיא התרגלה לשינה בבית ומצליחה להתעורר בצורה טבעית לפני השעון. לירון יוצא לחצר לאימון היומי. סימה מתגעגעת לילדים ובוכה במטבח מול אליאב ומירב. מירב אומרת שהצעקות ששמעה אתמול בחוץ ערערו אותה ושהיא חושבת שמוציאים אותה לא טוב בבית. אליאב בתגובה, אומר לה שהיא צריכה להפסיק לקחת את הכל באופן אישי.
אורלי הראשונה שהתעוררה הבוקר
  04:00-09:00 כל הדיירים ישנים 03:00 - אל תוך הלילה כל הדיירים ישנים חוץ מתומר ומריה ומנהלים שיחה במטבח לאחר האימון הלילי שלהם.
02:00 - מלחמתו של תומר בפחמימות דיירי הבית ישנים, חוץ ממריה ותומר שיצאו לחצר כדי להתאמן. תומר מתלונן בפני מריה: ״אני כל הזמן אוכל פה פחמימות ומאבד את הצורה שלי. בחוץ אני לא ככה, אלא אוכל כמו שצריך״.
01:00 - לירז וסמואל מתחממים לירז וסמואל שוכבים במיטה זה לצד זה ונראים קרובים מתמיד. סמואל מחבק את לירז בזמן שהיא מלטפת את ראשו. סמואל ללירז ''אם תצאי מהבית ישאר בי חלל ריק''. רועי מצטרף ללירז וסמואל מתיישב ונפתחת שיחה על קריירת הדוגמנות של לירז. רועי שואל את לירז אם המקצוע שלה זה דוגמנית למידות גדולות. לירז משיבה לרועי ''אני דוגמנית נקודה. כמו שדוגמנית רזה לא נקראת דוגמנית למידות קטנות, אני לא אמורה להיקרא דוגמנית למידות גדולות.'' בינתיים, מריה שוטפת כלים וישראל מתקלח. מירב, מגי ואורלי שוכבות במיטה של מירב ומדברות על הכניסות שלהן לבית.
00:00 - סערת הקורקבן הדיירים יושבים בחצר הבית מתפנקים בתה ועוגיות מתחת לכיפת השמיים. מגי, לירז ומריה יושבות בסלון הבית ומתפתח בין לירז למגי ויכוח מוזר. האם יש בגוף האדם קורקבן? מגי טוענת שאין ולירז טוענת בבירור שיש. לירז מוכת הלם מהתשובה של מגי. מגי מציעה ללירז להתערב על הנושא וללכת לאח הגדול וההתערבות בשיאה. בינתיים, רועי במטבח עדיין בהלם מזה שאבא שלו הגיע כדי לצעוק לו בשעה כה מאוחרת. מגי לרועי ''אבא שלך תותח''. הדיירים יושבים בחצר, ומדברים על הדיירים שיכנסו בהמשך העונה. אורלי לישראל ''אמן שיכנסו לכאן בחורות שיתאהבו בך ובאליאב''.