היום ה-35: תמי עזבה את הבית

בשל נסיבות משפחתיות, תמי עזבה אחר הצהרים את בית האח הגדול. כל הפרטים על עזיבתה של תמי - מחר (שבת) אחרי החדשות בערוץ 13.

זמן צפייה: 04:40
עדכון אחרון: 23:00 – סיפורי קריוקי יום שישי רגוע בבית האח. אורלי, סמואל, רועי, לירז ומריה משחקים בסלון משחק ניחושים. תומר, סמואל, מירב, לירון וסימה יושבים בחצר ומדברים בשקט. תומר אומר להם שהוא מדבר איתם באותה נינוחות שמאפיינת את שיחותיו עם חברים שלו בבית. סימה ואורלי מתגעגעות לבית ונזכרות בכל כינויי החיבה שהן נתנו למשפחות ולחברים שלהן. מירב שרה ללירון את השיר "בואי אמא" ונזכרת שהייתה שרה אותו לילדים שלה לפני השינה. לירון נזכר שהוא שר את אותו השיר עם אחותו בקריוקי. בחדר השינה, ישראל מספר למגי איך הוא נהג לבלות את סופי השבוע שלו בעבודה על הבר ובחגיגות במועדונים.  
לירז ומריה משחקות את משחק הניחושים
כל העדכונים: 22:00 – קשה בלי תמי אחרי ארוחת הערב, דיירי קבוצת תקציב המותרות אוכלים לקינוח את עוגת הנוטלה של לירז, מתענגים מכל ביס ומחמיאים לה. דיירי קבוצת תקציב הבסיס מסתפקים בארטיקים וטילונים. מריה הולכת לחדר השינה לנוח וישראל שואל לשלומה. מריה אומרת שהיא מבואסת מהעזיבה של תמי, שהייתה דיירת מאוד דומיננטית, ושהבית שקט בלעדיה. ישראל אומר שזה מה שהיא החליטה ושאין מה לעשות, ומוסיף: ״לפחות היא עם הילד שלה ויכולה לראות את כל מה שקרה בחודש האחרון״. תמי וישראל מסכימים שהם עברו המון דברים בחודש והם יעברו עוד הרבה בתקופה הקרובה. שניהם מעלים זכרונות מתמי. ישראל אמר שהוא מההתחלה אהב אותה בקטע חברי, אבל היא רצתה קצת יותר. מריה אמרה שלקח לה זמן להיחשף אליה ושבימים האחרונים היא הייתה ממש פתוחה איתה. שניהם מסכימים שהיא הייתה כנה ואמיתית ואמרה את כל מה שיש לה על הלב בלי פילטרים. לאחר מכן שואלת מריה את ישראל איך הוא מסתדר עם הגמילה מעישון. ישראל אומר שבסך הכל בסדר, אבל מציין כי במהלך היום רגעים שבהם הוא ממש רוצה לעשן. לירז, סמואל ואורלי נרגעים בסלון. רועי מצטרף אליהם ואומר שהוא מרגיש בחסרונה של תמי ושקשה מאוד בלעדיה.
נרגעים על הספה אחרי ארוחת הערב.
21:00 – שתי ארוחות שישי ישראל נכנס לחדר האח ומבקש ממנו אישור שכל הדיירים יוכלו לחלוק באוכל בשבת בלי שום קשר לקבוצות. האח סירב. אחרי שרועי מנהל את הקידוש, הדיירים מתיישבים לשולחן שמחולק לשתי הקבוצות ואוכלים את ארוחת הערב.
רועי מנהל את הקידוש לפני ארוחת הערב
20:00 - מוקדש באהבה לתמי אורלי וסימה מתחילות לארגן את ארוחת הערב. בחדר הכביסה, סמואל אומר לאליאב שהוא הופתע מכך שהעמידו אותו להדחה. אליאב מבין אותו ומבקש ממנו לא לקחת את הדברים ללב. האח הגדול משמיע לדיירים את השיר "עוד ניפגש" של אריק איינשטיין והדיירים מקדישים אותו לתמי.  מריה עדיין עצובה מהעזיבה של תמי: "אני כבר לא מרגישה בבית יותר". הדיירים מארגנים את האוכל על השולחן ומתיישבים לאכול ארוחת ערב.
הדייריים מקדישים לתמי את ''עוד ניפגש'' של אריק איינשטיין
19:00 - האח הגדול יחמיר את החוקים סביב תופעת המסוקים ישראל מצטרף לשיחה של סמואל ולירז. סמואל מבואס מעזיבתה של תמי. ישראל אומר שהוא שמח מאוד שהגיע לבית כי הוא עובר תהליך חיובי עם עצמו. סמואל אומר שקשה לו להיות ביחסים טובים עם אנשים שהעמידו אותו להדחה, אבל מתנהגים אליו כאילו הם חברים שלו. ככה הוא גם מחוץ לבית. אין לו הרבה חברים, אבל אלו שהוא כן בקשר איתו הם חברים טובים של הרבה שנים. ישראל אומר לו שהוא מתנצל על כך שטאי והוא שפטו אותו בזמן שראו את תעודת הזהות שלו בסוויטה. בפינת העישון, אליאב ואורלי מברכים את המשפחות שלהם לכבוד השבתלאחר מכן, הם יוצאים למטבח לחמם את האוכל לארוחת הערב. עם כניסת השבת, אורלי ומירב מדליקות נרות. במטבח, אליאב וישראל אומרים למריה שתהיה חזקה ושהם שם בשבילה. האח הגדול מודיע לדיירים: מכיוון שאתם לא נשמעים לבקשות להיכנס לבית בזמן שעובר מסוק בשמיים - הגמישות בנושא תשתנה והחוקים יוחמרו.
שבת שלום מבית האח הגדול
18:00 - אחרי שתמי עזבה, צריך לשמור על מריה הדיירים מעכלים את העזיבה של תמי. מריה לקחה את הבשורה בצורה קשה, ואורלי ביקשה מישראל שכולם ישמרו עליה, כדי שלא תהיה לבד. ההכנות לארוחת שבת ממשיכות. סמואל ואורלי שוטפים כלים ומדברים על תמי. סמואל בטוח שעכשיו, כשהיא עם הילד בבית, היא תרגיש יותר טוב. אורלי שואלת את רועי איך הוא מרגיש. רועי אומר לו שקשה לו מאוד, בעיקר בגלל מריה. סמואל לחוץ מאוד לגבי ההדחה מחר. לירז מרגיעה אותו ואומרת לו שהיא מתפללת ששניהם לא יודחו מחר, כדי שהוא יעבור לישון במיטה שנמצאת לידה. סמואל אומר ללירז שקשה לו להאמין שאוהבים אותו בחוץ. לירז מספרת לו שקשה לה להתחבר לאנשים, אבל אלו שהיא מתחברת אליהם בכל זאת - נכנסים לה באמת ללב. לדבריה, סמואל הוא אחד מהם, וזה אומר הרבה על האופי שלו.   17:00 – תמי עזבה את הבית :( בשל נסיבות משפחתיות, תמי עזבה היום אחר הצהרים את בית האח הגדול. כל הפרטים על עזיבתה של תמי - מחר (שבת) אחרי החדשות בערוץ 13. 16:00 - לסמואל נמאס מהצביעות הבישולים ממשיכים. אחרי שלירון סיים להכין את הטחינה, הוא מציע להכין מיונז שום ביתי וזוכה למחמאות מרועי. אורלי מציעה לשכנע את מירב להכין חלות ולירון ומגי מתנדבים להכין אותן בעצמם. אליאב מברך את אורלי לכבוד השבת ואורלי מודה לו בחיבוק ונשיקה. סמואל ורועי אוכלים בפינת האוכל ומדברים, כשישראל מקשיב להם בזמן שהוא מבשל. סמואל אומר לרועי שיש אנשים שהוא בוחר להיות איתם, ויש אנשים שלא. הוא אומר שהבעיה שלו היא הצביעות של אנשים מסוימים, שמתנהגים אליו כמו חברים ולאחר מכן הולכים לחדר האח הגדול ומעמידים אותו להדחה. זאת הדרך שלו - ואם בגלל זה ידיחו אותו, אז הוא מוכן לצאת מחר מהבית. ישראל מסכים איתו, אומר לו שהוא כן ואמיתי ונותן לו טיפים מהניסיון שלו בעבודה כברמן. במטבח, מגי משתפת את ישראל במתכון האולטימטיבי שלה לאורז.
אליאב מברך את אורלי לכבוד השבת
  15:00 - מריה מודה שהיא מתאהבת הדיירים ממשיכים במלאכת הבישולים. ישראל שם את העופות בתנור ומתחיל להכין טחינה בזמן שסמואל חותך סלט במרץ. בינתיים, סימה ותומר אוכלים במטבח ותומר אומר לסימה שהוא מרוצה מהיום שעבר עליהם.  מריה ותמי בחדר השינה. מריה מספרת לתמי על המצב בינה לבין רועי. מריה לתמי: ''פיתחתי כלפי רועי רגשות''. תמי שואלת: ''רגשות של התאהבות?". ומריה עונה לה בחיוב. בהמשך תמי שואלת אם זה לא גורם למריה לרצות לעשות דברים, ומריה עונה לה שלא. 14:00 - תומר הלארג׳ המסיבה נגמרת, אבל האווירה הטובה נשארת. תומר מכריז מול דיירי הבית: ''כשיוצאים מכאן, אני שוכר וילה באילת לכולנו על חשבוני. אלכוהול, אוכל, הכל על חשבוני". תומר אומר לאורלי שהוא מקווה שהאח הגדול יפתיע וייתן לדיירים בעלי התקציב הבסיסי לאכול יחד עם הדיירים בעלי תקציב המותרות. אורלי משיבה לו "אמן"." 13:00 - סימה היפה מסיבת הגאווה של האח הגדול בעיצומה. האח הגדול פינק את הדיירים באלכוהול, אביזרים צבעוניים, גלידות ומוזיקה טובה. הדיירים רוקדים ושרים ללא הפסקה והבית מוצף באנרגיות טובות. במהלך המסיבה אורלי החמיאה לסימה על כמה שהיא יפה. סימה פורצת בבכי מהתרגשות ואומרת לאורלי: "כמה זמן לא שמעתי את המילים החמות האלה".
12:00 - ישראל בתול אהבה רוב הדיירים יושבים בחצר הבית ומתפתח דיון על חיי אהבה ובגידות. ישראל מספר לדיירים שהוא מעולם לא קינא לבנות הזוג שלו כי הוא סמך עליהן: ״היו מצבים שלא ידעתי מה קורה עם חברה שלי לשעבר במשך שעות ולא הייתי שולח לה אפילו הודעה״. לירון שומע את זה ומחליט להעביר לישראל שיעור בזוגיות: ״אתה מדבר ככה כי עוד לא התאהבת. הלב שלך בתול אהבה. כשתתאהב במישהי אתה רק תחשוב מה קורה איתה כל היום״. בינתיים, בצד השני של החצר, יושבים סמואל ולירז. סמואל נראה עצבני וחסר סבלנות ולירז מנסה להרגיע אותו. סמואל אומר: ''זה הזוי שאני כבר לא יכול לשבת איתם. אני לא יכול לשמוע את לירון יותר. הוא צבוע ומתלהם. תמיד חייב שישמעו אותו''. לירז משיבה: ''אתה חייב להבין שזה הבן אדם. אם הוא יפסיק להתנהג ככה אתה תראה בן אדם אובדני ששונא את עצמו״.
11:00 - העצב של תמי סימה, מירב, ישראל ורועי יושבים בחצר ונהנים מהקפה של הבוקר. נפתחת שיחה בנושא זוגיות וביטחון בין בני זוג בחיי הנישואים. סימה מספרת שלפעמים היא יושבת עם חברות שלה בפאב ובעלה פתאום מופיע לבדוק אם הכל בסדר. "זה לא טוב שהוא ככה לא סומך עלייך", טוען רועי, אבל סימה מתעקשת: "זה רק מאהבה". תמי, שמתקשה מאוד לקום מהמיטה, מכסה עצמה בשמיכה ופורצת בבכי. מריה לא מבינה למה תמי בוכה וניגשת לעודד אותה: "את יפה כשאת בוכה". תמי יוצאת לחצר הבית בפנים נפולות. ישראל מזהה שאין לה מצב רוח והוא שואל אם זה בגללו. תמי משיבה בשלילה.
10:00 - בוקר של גאווה הדיירים מתעוררים לצלילי השיר ''ישנן בנות'' של דנה אינטרנשיונל. ישראל, הראשון לקום, מתחיל לרקוד ולשיר בעוד שאר הדיירים מתקשים להתעורר. ישראל צועק לדיירים: ''קומו, קומו, אתם יודעים למה שמו את השיר הזה, מצעד הגאווה היום''. תומר מצטרף וצועק גם הוא: ״קומו, היום זה יום טוב. יום צבעוני''. הקושי של הדיירים להתעורר גורם לאח הגדול לשים את שיר ההשכמה שלוש פעמים.
03:00 - 09:00  הדיירים ישנים
02:00 – זוגיות מסובכת כל הדיירים ישנים חוץ ממריה ורועי שמדברים על הרגשות שלהם אחת לשנייה רועי מתוודה בפניה שהוא רוצה להיות אתה בלי להתחשב במה שכל העולם רוצה, מריה עונה לו שהיא חוששת ממה שיהיה בחוץ, בנוסף היא מפחדת שבועז חברה ייפגע אך גם לא רוצה שרועי ייפגע, הדילמה הזאת מקשה על מריה, רועי מציע לה שהוא ייצא מהבית ומריה עונה לו שאם ייצא תצא יחד אתו , אך גם מריה לא סותמת את הגולל על האפשרות שהם יהיו ביחד, רועי רוצה להטיל קובייה שתקבע אם הם יהיו ביחד או לא, מריה לא מסכימה בטענה: "אף קובייה לא תגיד לי איך לחיות", השניים מסכמים ביניהם שהם יישארו חברים וייתנו לרגש להוביל אותם ולא ההיגיון, בנוסף מריה מבקשת מרועי למצוא בה פגמים וכך אולי יפסיק לאהוב אותה ורועי עונה שהוא אוהב כל פגם שלה , השניים מצטרפים לשאר הדיירים בחדר השינה.
01:00 - השזיפים לאורלי סמואל ולירז נכנסים לבריכה החמה. לירז מבקשת ממנו לשיר לה שיר. סמואל בוחר לשיר את ״ממעמקים״ של עידן רייכל. אורלי עוברת בין כל הדיירים ומבקשת מהם לוותר לה על השזיפים על מנת שיקלו על הקיבה שלה. הדייר שהולך לישון ראשון הוא אליאב. תמי מלינה על הקשיים בבית, ולירון מנסה לעודד אותה: "יהיה לך יותר קשה בבית מאשר עכשיו, ולכן כדי להתמודד את תצטרכי להיות עם אנשים שיעשו לך טוב". ישראל ומגי מדברים מתחת לשמיכה. רועי ומריה מתחילים לדבר על הקשר שלהם. מריה שואלת את רועי: "אתה רוצה שאני אצא מהבית?", ורועי עונה: "כן, אני רוצה שתצאי".
00:00 – הטיפ של ישראל למריה הדיירים אוכלים שקשוקה שהכין תומר. סימה מודה על ההזדמנות להיות בבית האח: "אני מודה לאלוהים שנתן לי להיות חלק מההזדמנות הזאת", לירז וסמואל שוכבים מחובקים במיטה של לירז והם מנהלים דיון סוער על הסרט ״צ׳רלי וחצי״. כשאליאב עובר לידם, לירז מחמיאה לו שהוא הדייר האהוב עליה. ישראל מנסה להוציא ממריה פרטים על הקשר עם רועי, אך היא מסרבת לגלות לו. ישראל ממליץ למריה לא לפחד ללכת עם הרגש ולא עם ההיגיון.