היום ה-119: סופ"ש אחרון בבית האח הגדול

חמישיית הגמר נכנסת לסופ״ש, זה שבקצה שלו מחכה אירוע הגמר עם הופעה של עומר אדם, וכמובן - הזוכה הגדול של העונה. כל העדכונים עד הרגע האחרון.

| צילום:
23:00 – אליאב יחגוג כל הלילה האח הגדול ממשיך להשמיע לחמישיית הגמר שירים מגוונים באווירת הגמר. תוך כדי, הם מתחילים לתכנן את הלילה שאחרי הגמר. "אני הולך לחגוג כל הלילה עם המשפחה והחברים", אומר אליאב, ״אני ממש מחכה לזה, לא ראיתי אותם ארבעה חודשים".
22:00 – הרגעים המרגשים של אליאב ומירב אליאב משתף את מירב ומריה שהרגע הכי מרגש שעבר עליו בכל העונה היה כשהוא הבין שאנשים מכל המדינה שלא מכירים אותו הגיעו לגבעת הצעקות ותמכו בו. "לא האמנתי שאנשים שלא מכירים אותי יעשו את כל מה שהם יכולים כדי להראות לי אהבה", הוא אומר. מירב אומרת שמבחינתה הרגע הכי מרגש היה כשהמפורסמים נכנסו לבית. "זה השבוע שבו היה לי הכי כיף, צחקתי כמו משוגעת", היא נזכרת. מירב אומרת שהיא נהנתה מאוד מארבעת החודשים האחרונים. "היו לי גם רגעים פחות טובים, אבל בסך הכל היה לי כיף ונהניתי מכל רגע", היא נזכרת בחיוך וממשיכה. "היו לי וייבים טובים עם כל הדיירים. נכון, לא יכולתי להתחבר עם כולם, אבל עם אלו שכן, יצרתי קשרים חזקים ועמוקים. הכרתי פה חברים לכל החיים. נקשרתי לכולכם וקשה לי לעזוב אתכם", היא אומרת ופורצת בבכי. ישראל, אליאב ומריה מחבקים ומרגיעים אותה והבכי הופך במהירות לצחוק. "אל תדאגי, אחרי שנצא מפה אנחנו נמשיך לדבר ולהיפגש", אומר ישראל למירב. האח הגדול משמיע את השיר "חיים שלי" של עדן בן זקן. מירב מקדישה את השיר לבעלה אייל, שחוגג מחר את יום הולדתו ואביבית מקדישה אותו לבן הזוג שלה שלומי.
21:00 – ההפתעה המתוקה של האח האח הגדול מבקש מהחמישייה ללכת לחדר השירות ולקחת את ההפתעה שהכין להם. ישראל ואליאב הולכים לחדר השירות ומביאים משם צלחות עמוסות בקינוחים - עוגות, פנקייקים במבחר טעמים, פירות ומזרקי שוקולד. החמישייה מודה לאח הגדול על המחווה ומירב בוכה מהתרגשות: "אני לא מאמינה שלא אוכל לדבר איתו יותר", היא אומרת.
הדיירים אוכלים את ההפתעה המתוקה זהאח הגדול הביא להם
20:00 - כשמירב שיחדה לראשונה את האח החמישייה מסדרת את השולחן לקראת ארוחת הערב. לפני הארוחה, האח הגדול מברך אותם לרגל הקידוש וארוחת השישי האחרונים בבית האח. "הרגע הזה, שבו כולכם יושבים ביחד לשולחן לארוחת ערב שישי הוא אחד הרגעים הכי מרגשים, יפים ואישיים שיש, ויש אותם רק ב'האח הגדול ישראל'. תזכרו לטובה את הרגע הזה, שיהיה לכם שבת שלום". לאחר מכן, הוא משמיע להם את "הכל יכול לקרות' של נינט שהושמע להם ביום שבו הוא נכנס לנעלי האח הגדול. ישראל ואליאב מנהלים את הקידוש האחרון ולאחר מכן כל החמישיה מתיישבת לאכול את ארוחת הערב. לאחר ארוחת הערב, האח מבקש מהם להתרכז בסלון מול המסך, שעליו הוא מקרין את הקטע שבו מירב הביאה לו צלחת עם ארוחת שישי מהיום הראשון שלו בבית האח.
ישראל ואליאב מנהלים את הקידוש האחרון בבית האח הגדול
19:00 – עמישראל עם ישראל אליאב מחדיר בישראל מוטיבציה רגע לפני שהשבת נכנסת. "עם ישראל איתך, אחי, תנשום ותירגע", הוא אומר ומחבק אותו. אביבית משתפת את מירב ומריה בדרך שבה היא מתמודדת עם לחץ וחרדה: ״להיות חיוביים".
אליאב מחזק את ישראל
18:00 - מה יהיה בלילה שאחרי הגמר? אביבית מכינה את מירב, אליאב, ישראל ומריה ללילה שאחרי הגמר. "המשפחות והחברים הטובים יחכו לכם ויחגגו ביחד אתכם. וגם הקהל הגדול שתמך בכם כל העונה", היא אומרת בחיוך. האח ממשיך להשמיע לדיירים שירים מגוונים באווירת הגמר הגדול ואביבית ממשיכה להרגיע אותם. "קחו את הכל בקלות. מכאן, רק טוב ממתין לכם", היא אומרת בבטחון. האח הגדול מודיע לחמישייה שהשבת נכנסת בעוד כשעה ומשמיע להם את "with or without you" של u2. מריה מעבירה את הזמן באימון בחדר הכושר.
אביבית מכינה את החמישייה ללילה שאחרי הגמר
17:00 – עפרה חזה עם משמעות אחרת האח הגדול משמיע לחמישיית הגמר את "גורל אחד" של עפרה חזה בביצועה של נסרין קדרי. ישראל שר בקול גדול את המילים "גורל אחד שם אותנו כאן", שמקבלות משמעות אחרת ערב אירוע הגמר.מירב, מריה ואביבית מדברות בחצר. מירב משתפת שהיא מאוד מתרגשת, אבל גם פוחדת ממחר. אביבית עונה לה שהיא מבינה את מה שהיא מרגישה, אבל היא צריכה להוריד את הפחד ולהישאר עם ההתרגשות. "הולך להיות יום מאוד מרגש מחר", היא אומרת וממשיכה. "תיהני ממנו וקחי את הכל בקלות". האח ממשיך להשמיע לחמישיית הגמר מוזיקה מגוונת, ולבסוף הוא מודיע להם שנשארו עוד 28 שעות לגמר הגדול. "אני לא מאמינה שעוד מעט אראה את אייל והילדים", אומרת מירב בהתרגשות".
ישראל מבשל ושר
16:00 - מחשבות על שבת בנתניה אליאב מבלה את הזמן בין הג'קוזי לבריכה. מריה ומירב מנקות ומארגנות את המטבח לאחר הבישולים. "זה לא אמיתי שעוד מעט זה נגמר", אומרת מירב למריה: "בשעות האלו בשבוע הבא, אנחנו נעביר את השבת בבית".
מירב ומריה מנקות ומארגנות את המטבח
15:00 –  יומולדת שמח לאייל של מירב הדיירים מקבלים טלפון חכם כדי לעשות את הסלפי המסורתי של שישי בפעם האחרונה. האח הגדול מפנק את הדיירים במוזיקה, וחמישיית הגמר מצלמת סרטונים למשפחות ולחברים. אביבית מעדיפה לספר למעריצים שלה מה היא בישלה היום. מירב שולחת ברכה מרגשת לבעלה אייל שחוגג מחר יום הולדת. 14:00 - אביבית, האסיסטנטית של מירב אביבית מנקה את המטבח ומתמרמרת תוך כדי. בהמשך, היא מבקשת ממירב לבדל את הדגים ומישראל לשמש סו-שף. הוא עוזר אבל גם קצת מתבאס ומעביר מסר לגברים: "לא משנה מה היא אומרת לך, תדע שאתה טוב והכל בסדר. תמיד יהיו להן תלונות". השלושה מתחילים להכין את הדגים, ואביבית פונה למירב ומשחררת אמירה מפתיעה: ״אני אעשה מה שאת רוצה. אלה הדגים שלך. את תחליטי ואני אעשה. אני האסיסטנטית שלך"
13:00 - הדיירת שישראל ראה באינסטגרם אביבית החלה להכין את הארוחה לשישי בערב. תחילה היא אופה את החלות, אחר כך מבשלת את העיקריות.בחדר הכושר השיחה בין מריה לישראל נמשכת. השניים מדברים על הימים שלפני הכניסה לבית וישראל מודה שראה תמונה של מריה באינסטגרם.למטבח נכנסות מירב ומריה ואוכלות את ארוחת הבוקר שלהן: חביתה, סלט ירקות וגבינה לבנה.
12:00 - ישראל ממשיך לשכוח ישראל מתאמן בחצר. מריה ואליאב שולחים ברכות למשפחה. אביבית מנסה לייבש את הלק בשמש, וכעבור חצי שעה היא גם מצליחה. האח לא מתפשר גם ביומיים האחרונים ונוזף בישראל על כך ששכח את המיקרופון שלו בחדר הכושר. אליאב מכין לעצמו ארוחת בוקר. ישראל ומריה מדברים בחדר הכושר על האודישן הראשון שלהם, שבו הם צפו אתמול. מריה שואלת את ישראל איך הוא הצליח לספר באודישן את סיפור החיים שלו והוא משיב שהוא ידע שאם הוא לא יתקבל המידע הזה לא ידלוף החוצה ולכן לא הייתה לו בעיה לספר.
11:00 – מתוק לה, מתוק מירב ממליצה להתחיל לבשל את ארוחת שישי בבוקר. אביבית מעדיפה להתחיל בצהריים: ״ואני ואת מתקתקות בשעתיים את כל הבישולים״. למרות המחלוקת, לא פורץ ביניהן ריב. בהמשך, מירב אפילו תמשיך לטפל בציפורני אביבית. במטבח ישראל מכין לעצמו קפה ומירב מצטרפת ומכינה לעצמה ארוחת בוקר מזינה שכוללת קורנפלקס עם תה. אביבית יושבת ליד ישראל שמנסה לעצבן ואף מצליח. בתמורה, היא שולחת אותו להכין לה תה חדש אחרי שהראשון שהכין לה היה מתוק מדי. הדיירים מבקשים מהאח להשמיע שירים והוא נענה בחיוב ומתמקד בשירים שעודקים בסופים.
10:00 - סופ״ש אחרון בבית האח הגדול חמישיית הגמר מתעוררת לצלילי השיר "חכי לי שאחזור" של להקת אתניקס. הראשון להתעורר הוא אליאב שהולך להתארגן באמבטיה. מי שמתקשה להתעורר כמו בכל בוקר היא מריה. מירב מתעוררת, מנשקת את תמונת המשפחה שלה ושוקעת במחשבות. בחדר האמבטיה אביבית שומעת את שיר הבוקר ומצטרפת אליו בזיופים היסטריים. האח מעיר את ישראל ומבקש ממנו לשים את המיקרופון, וישראל לא מאמין שמחר הדבר היחיד שהוא יטעין יהיה טלפון ולא מיקרופון. אחרי שהאח הגדול מנסה להעיר את ישראל ומריה בעזרת אופרה ללא הצלחה, מגיע לחדר נשק יום הדין, הלא היא אביבית, שנכנסת לחדר ומעירה את מריה וישראל בדרכה הקולנית הייחודית ומתחילה לתכנן יחד עם ישראל את בישולי ארוחת שישי.
02:00-09:00 - הדיירים ישנים
לילה טוב
כל העדכונים: 01:00 – השנה שעברה בין האודישן הראשון לגמר האח שואל את אליאב, מירב, מריה וישראל איך הם מרגישים אחרי ההקרנה של האודישנים. כולם עונים שהיה להם מוזר לראות את עצמם. הם אומרים שהם באו אליו עם בטחון עצמי בשמיים, אבל בפנים הם היו נורא מפוחדים. בסוף האח מקרין את תעודת הזהות שאביבית צילמה לפני הכניסה למשימה הסודית.האח מאחל לחמישיית הגמר לילה טוב והם מודים לו על הערב המרגש. "אני לא מאמין שעברה שנה מהאודישן הראשון", אומר ישראל וממשיך: ״לא חשבתי בכלל שאתקבל לתכנית, שלא לדבר על הגמר". "מסכימה איתך, זה בלתי נתפס", אומרת מריה. "אני כל כך שמח שראיתי את האודישן הזה. זה רק מוכיח לי איזו דרך ארוכה עברתי בבית", אומר אליאב. חמישיית הגמר מתחילים להתארגן לשינה.
חמישיית הגמר יושבת בחצר ומעכלת את האודישנים המצולמים שראו
00:00 – צפו באודישנים הראשונים של חמישיית הגמר אליאב מוסר דרך המצלמות תודה לכל האנשים שתמכו בו במהלך העונה. "לא יכולתי להגיע לכאן בלעדיכם, תודה רבה". ישראל כבר מתחיל לספור לאחור: ״בעוד פחות מ-40 שעות אנחנו נהיה על מוניות בדרך הביתה. אני לא מאמין שזה קורה", הוא אומר בהתרגשות.האח הגדול מבקש מחמישיית הגמר להתרכז בסלון. כשהוא שואל אותם לאיזו נקודה בזמן הם היו חוזרים, הם מבקשים ממנו להקרין להם את תעודות הזהות שלהם מאירוע הכניסה לבית. האח, בהפתעה, מודיע להם שהם הולכים לחזור שנה אחורה ומקרין להם על המסך את האודישן המצולם הראשון שלהם. הראשונה היא מריה, שלא מאמינה שהיא הייתה כזו פתוחה והרגישה כל כך בנוח. האודישן השני שמוקרן הוא של אליאב, שקורע מצחוק את המלהקת שראיינה אותו. האודישן השלישי הוא של מירב, שנדהמת לראות את עצמה על המסך. האודישן הרביעי הוא של ישראל, שאומר שהוא רוצה להגיע לתוכנית כדי להכיר את עצמו יותר
חמישיית הגמר צופים באודישן המצולם הראשון שלהם