הפסטיבל שביטל את השתתפותה של היוצרת הישראלית חזר בו: "אי-הבנה"

נציגי פסטיבל הסרטים הבינלאומי של שטוקהולם שחררו הצהרה לתקשורת, שבה טענו כי הסיפור סביב ביטול הגעתה של יוצרת "חאנשי" עליזה חנוביץ' לא הובן כהלכה: "זו הייתה תקשורת גרועה שגרמה כאב לצוות ולקהילה. לעולם לא נסרב לביקור של במאי ולא נבטל הקרנות מסיבות פוליטיות"

עליזה חנוביץ'
עליזה חנוביץ' | צילום: רפי דלויה, HOT

מכים על חטא: לאחר שמוקדם יותר השבוע פורסם כי בצל המלחמה, פסטיבל הסרטים הבינלאומי של שטוקהולם החליט לבטל ברגע האחרון את השתתפותה של עליזה חנוביץ', יוצרת וכוכבת "חאנשי" של HOT, אנשי הפסטיבל שחררו הודעה לתקשורת שבה כינו את התקרית כולה כ"אי-הבנה גדולה".

בהצהרה מטעמם נמסר כי "מעומק ליבנו, אנו בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בשטוקהולם מצטערים מאוד ולוקחים אחריות על אי-ההבנה שתוקשרה כלפי עליזה חנוביץ' והצוות שמאחורי 'חאנשי'. תכננו את הביקור כבר הרבה זמן, אבל כשפרצה הלחימה הצענו סשן שאלות ותשובות דיגיטלי מטעמי בטיחות, ולכן התעכבנו בהזמנת הטיסה. אנו מאמינים שכאן נוצרו אי-הבנות".

לכתבות נוספות:

עוד הבהירו מארגני הפסטיבל כי לפוליטיקה אין שום קשר לביטול - טענה משונה עד מאוד, אם יורשה לנו, בהתחשב בעיתוי האומלל של ביטול ההזמנה. "פסטיבל הסרטים הבינלאומי בשטוקהולם תמיד עומד מאחורי הסרטים והיוצרים שלו ולעולם לא יסרב לביקור של במאי משתתף, ולא יבטל את הקרנת עבודתם מסיבות פוליטיות. אנו מצטערים מאוד על התקשורת הגרועה הזו שגרמה כאב לצוות ולקהילה היהודית הרחבה", מסרו.

כזכור, בתחילת השבוע נודע כי בצל המלחמה הוחלט לבטל את הגעתה של חנוביץ' ברגע האחרון, במה שנטען אז כי "קיים חשש שיווצר מצב ׳לא נעים׳ לעליזה". לאחר הזעם בישראל, חזר בו הפסטיבל וכן הזמין את חנוביץ' - אולם היא הבהירה שלא תגיע.